Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 nowoczesnych mini-kuchni do obejrzenia

A.D. A.D.
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez sandra marchesi architetto
Loading admin actions …

Małe może być piękne! Powtarzamy Wam to nieraz, i dziś znów postaramy się udowodnić.  Niewielka kuchnia może być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Może być nawet lepiej zorganizowana niż ta o dużo większej powierzchni. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru mebli, ich pojemności oraz wkomponowaniu w niewielkie pomieszczenie. Odpowiednie barwy i dodatki mogą sprawić, że mała kuchnia będzie się wydawać większa. 

Wiele problemów aranżacyjnych można rozwiązać trzeba jedynie dobrze się zastanowić czego najbardziej potrzebujemy i jakie możliwości daje nam dostępna przestrzeń.Warto poprosić o radę architekta, który z pewnością wyciągnie, z dostępnej powierzchni, wszystko co najlepsze. Poniżej opisaliśmy dla Was kilka przykładów aranżacji przygotowanych przez ekspertów homify.

1. Prosta i elegancka

Możecie mieć małą kuchnię, ale najnowszej generacji, a jako dowód wybraliśmy serię kuchni, które zawierają najnowsze technologie, a także najnowsze trendy w projektowaniu. Tak właśnie jest w tym przypadku. Przedstawione zdjęcie pokazuje, że można w bardzo prosty sposób funkcjonalnie urządzić niewielką kuchnię. Pojemne, nowoczesne szafki wypełniły fragment przestrzeni wydzielonej z części dziennej mieszkania. Ich ciepły kolor pięknie wtapia się w mieszkanie i sprawia, że mała kuchnia wydaje się większa, czystsza i bardziej elegancka.

2. Zastosowanie bieli

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Studio Duggan

Kolor, który został użyty w poprzednim przypadku, miał na celu stopić wszystkie elementy, będące częścią pokoju. Innym kolorem, który nigdy nie zawiedzie w takim samym przypadku jest biel. Aby przełamać monotonię i podkreślić jego atuty, wskazane jest, aby nadać domieszkę kontrastowego koloru, zapewniającą indywidualne podejście do wnętrza. Możecie postawić np. na naczynia, obicia krzeseł lub sprzęty kuchenne w intensywnym kolorze. 

3. Czarno-biała

Projekty,  Małe kuchnie zaprojektowane przez MILL-HOUSE

Mówiąc o użyciu koloru, nie możemy zapomnieć o wiecznym i nieomylnym zestawieniu czerni i bieli, które pasuje do wszystkich przestrzeni i wszystkich rozmiarów. Oczywiście, gdy przestrzeń jest mała, tym ważniejsze jest to, żeby to biel przeważała nad czernią. Użycie koloru w tym konkretnym projekcie nadaje bardzo miejskiego i nowoczesnego wyglądu otwartej i bardzo przyjaznej przestrzeni. A najlepsze jest to, że tę kuchnię można zamknąć, dzięki czemu staje się niewidzialnym elementem salonu. 

4. Na czerwono: dla najbardziej śmiałych

 Loft z intensywną czerwienią : styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Decoroom
Decoroom

Loft z intensywną czerwienią

Decoroom

Małe kuchnie nie muszą się ograniczać jedynie do jasnych, pastelowych kolorów. Nie powinno się nadużywać ciemnych, intensywnych barw, które mogłyby zbytnio przytłoczyć wnętrze. Jednak mocno nasycone akcenty ożywią monotonną, małą przestrzeń i wprowadzą do niej więcej życia i pozytywnej energii. Jeśli podoba Ci się określony kolor lub określony styl, możesz z powodzeniem włączyć go do swojej małej kuchni, gdy tylko odpowiednio zharmonizujesz go z resztą domu. 

5. Ukłon w stronę tradycji

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Hallwood Furniture
Hallwood Furniture

Little Cream Kitchen

Hallwood Furniture

W niektórych wnętrzach zaskakujący efekt może przynieść połączenie klasycznych wzorów z nowoczesnymi rozwiązaniami. W kuchni przedstawionej na zdjęciu udało się idealnie skomponować ze sobą te dwa odmienne style. Zdecydowano się na białe meble o bardzo tradycyjnych formach, drewniane blaty i nowoczesne kafelki w retro stylu. Oprócz tego postawiono na sprzęt najnowszej generacji. 

6. Zwarta konstrukcja

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Dome
Dome

Cocinas

Dome

Jeżeli pomieszczenie, które przeznaczacie na kuchnię, jest niewielkie, lub chcecie urządzić ją na obszarze wchodzących w skład otwartej strefy dziennej, warto rozważyć kompaktowy design. Kuchnia w kształcie litery I sprawdzi się tutaj idealnie, nie zabierając niezbędnego miejsca. 

7. Światło i szczegóły

Nie tylko projekt, układ mebli i rodzaj materiałów, ale i detale czynią korzystanie z małej kuchni o wiele przyjemniejszym. Po raz kolejny przypominamy Wam jak ważne jest oświetlenie w kuchni. Zarówno w małej jak i dużej. Osiągnięcie maksymalnego światła w kuchni stwarza wrażenie, że pomieszczenie wygląda na większe, a ponadto jest przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne. Zwróćcie także uwagę na ozdobne detale – ze względu na ograniczoną przestrzeń, tych elementów będzie niewiele, dlatego staną się ważnymi przedmiotami, skupiającymi na sobie uwagę. 

Co sądzicie o małych wnętrzach? Da się je funkcjonalnie zaaranżować? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu