Korytarze: 7 sposobów na dodatkową przestrzeń magazynową

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Korytarze: 7 sposobów na dodatkową przestrzeń magazynową

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez Such & Such
Loading admin actions …

Ach, te korytarze. W wielu przypadka, wielcy zapomnieni w naszych domach. Wielu ludzi twierdzi, że są to jedynie strefy przejściowe – łączniki pomiędzy strefami użytkowymi. Co niektórzy uważają, że jedyne, co można w nich zrobić, to udekorować. Obraz na ścianie, doniczka na podłodze i gotowe. Zgodzimy się tylko z jednym – korytarz należy zaaranżować, zupełnie jak każdą inną przestrzeń w domu. Skrywa się w nim o wiele więcej potencjału!

Chcielibyśmy pokazać Wam, jak wiele można osiągnąć w korytarzu. Dlatego, przygotowaliśmy zestawienie ośmiu propozycji na dodatkową przestrzeń magazynową w korytarzu. Znajdziecie tu propozycje dla mniejszych przestrzeni, jak i dla tych większych. My dajemy pomysły, a co Wy z nimi zrobicie?

​1. Szafa pod schodami

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Chase Furniture
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

Zdarza nam się przeoczyć pewne zakamarki domu. Często dzieje się tak z powodu braku kreatywności, pomysłu lub inspiracji. Zacznijmy więc od czegoś dość znanego, ale nie tak często realizowanego. Pod schodami znajdziemy miejsce na spora szafę.

​2. Proste półki

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Such & Such
Such & Such

Crash Bang Wallop

Such & Such

Najprostszą rzeczą, jaką możemy zrobić jest montaż półek. Istnieje szeroka gama wzorów i modeli, które możemy dopasować do naszego wnętrza: pływające półki, regały, długie lub krótkie półeczki, wykonane z drewna, metalu, czy płyty mdf, a nawet szklane. Każdy znajdzie coś dla siebie. Półki pozwolą ustawić dekoracje, ale również zapewnią miejsce na klucze, pocztę, torebki i wiele innych.

​3. Ukryta szafa

Jeśli mamy szeroki korytarz, możemy wbudować głęboką szafę. Proste, jednolite szafy, w których można zamontować przegrody i półki wedle uznania zapewnią dużo użytecznego miejsca. Każdy projektant wnętrz zgodzi się, że miejsce na kurtki, czapki i szaliki jest niezbędne! Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale.

​4. Kompletna garderoba

Nie tylko możemy stworzyć tradycyjną szafę zabudowanę w korytarzu, ale nawet pełnoprawną garderobę! Oczywiście, takie rozwiązanie będzie możliwe tylko w przypadku sporego korytarza. W tym przypadku, garderobę ukryto za kolorowymi panelami.

​5. Szafka na buty

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez homify

Jeśli już mamy gdzie zostawić kurtki, płaszcze, czapki i szaliki, brakuje jeszcze miejsca na buty. Jest to kolejny pomysł na doskonałe wykorzystanie przestrzeni w korytarzu. Szafka na buty nie wymaga tak dużego metrażu jak garderoba, więc każdy powinien móc sobie pozwolić na taki luksus.

​6. Wielofunkcyjne meble

Jeśli nie mamy w domu gabinetu, a mamy przestronny korytarz, warto go wykorzystać! Szeroka półka może stać się biurkiem, jeśli tego właśnie potrzebujemy. Krzesło nie będzie nikogo dziwiło, bo przecież wygodniej ubiera się buty na siedząco niż na stojąco!

​7. Niekończąca się biblioteczka

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych opcji dla posiadaczy setek książek. Ustawienie regału na książki w korytarzu pozwoli wyciągnąć wszystkie schowane w kartonach książki, lub przenieść kolekcję z salonu, dzięki czemu odzyskamy pewną przestrzeń w tej strefie. Na regałach znajdzie się również miejsce na dekoracje i zdjęcia. Możliwości są nieskończone!

​8. Wieszaki i podwieszane kosze

Idealnym sposobem na wykorzystanie przestrzeni w korytarzu jest zamontowanie wieszaków na płaszcze i koszy na parasole i inne akcesoria. W tym przypadku, mamy metalowe kosze, które prezentują się wyśmienicie! Możemy jednak zdecydować się na coś bardziej klasycznego, na przykład z drewna lub wikliny.

Takie szafeczki lub półeczki można w prosty sposób wykonać samemu, dzięki czemu będą one niepowtarzalne! May dla Was: 15 pomysłów DIY, które wykonasz w ciągu jednego dnia

Który pomysł Was zaciekawił?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu