Dom, w którym spełniają się marzenia!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, w którym spełniają się marzenia!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Espaço Cypriana Pinheiro Nowoczesny
Loading admin actions …

Rezydencję, po której chcemy Was dzisiaj oprowadzić, nasi stali Czytelnicy mogą rozpoznać z innych Katalogów Inspiracji. Postanowiliśmy, że taki projekt zasługuje na poświęcenie mu więcej uwagi, jego wnętrza są bowiem równie interesujące co fasada! Nie powinno nas to jednak dziwić, za projektem stoi studio architektury Cypriany Pinheiro, której charakterystyczny styl łączący prostotę geometrii z ostentacją luksusu dla wielu jest inspiracją.

Willa zastała zaprojektowana dla pary na co dzień zajmującej się biznesem. Ich absorbująca praca sprawia, że potrzebują w domu potrzebują relaksującej lecz jednocześnie stymulującej atmosfery. Skala projektu może przyprawić o zawrót głowy: budynek ma aż 450m2, znajdziemy w nim aż sześć sypialni!

Czas odpłynąć w świat marzeń i wybrać się w inspirującą podróż do Brazylii…

Elegancja geometrii

Rezydencja wyróżnia się geometryczną bryłą o niezwykłej elegancji. Częściowo wynika ona z nawiązań do architektury klasycznej, pilastry i filary to jej ważne elementy. Klasyczna biel zawsze zachwyca, tutaj jednak połączono ją z dekoracyjnymi panelami z nieszlifowanego marmuru. Geometryczne gry nadają budynkowi charakteru, zwłaszcza ciekawe jest wprowadzenie pustki pod podwieszonym modułem piętra. Białe płyty ścieżki silnie kontrastują z zielenią traw.

Duże przeszklenia wymagają długich zasłon, to sposób na ochronę prywatności domowników. Zastanawiacie się jak jeszcze można to zrobić? Zapraszamy do lektury tego Katalogu Inspiracji: Wścibscy sąsiedzi? Takzachowasz prywatność w swoim domu!

Na wysokościach

Domy projektu naszej architekt wyróżnia odważna gra z wysokością. Drzwi wejściowe wydają się być przeznaczone dla gigantów, tak jak i odpowiadające im zadaszenie oraz przeszklenia fasady. Stając u progu tej willi musimy poczuć jej monumentalność, a przez to siłę charakteru jej właścicieli. Nie możemy się doczekać na to, co czeka na nas we wnętrzu… Zanim jednak je poznamy zwróćmy jeszcze uwagę na doskonałe, nastrojowe oświetlenie fasady. Ma ona zachwycać przechodniów o każdej porze dnia i nocy!

Zapraszające wejście

Pierwsza przestrzeń, którą napotykamy, w każdym innym domu mogłaby pełnić funkcję salonu. Tutaj jednak jest to przedpokój, właściwy salon znajduje się w głębi. Mamy do czynienia z wysmakowaną aranżacją utrzymaną w beżu oraz brązach. Kanapy oraz fotele z jasną tapicerką stoją na miękkim, kremowym dywanie. Na nim z kolei szklany stolik kawowy. Do nowoczesnych mebli dopasowano etniczne dekoracje. Ta strefa wypoczynku znajduje została otwarta galerią na piętro, za nią widzimy białe schody zabezpieczone szklaną balustradą.

Luksusowa jadalnia

W głębi parteru, przed salonem, odnajdziemy luksusową jadalnię. Nad lśniącym blatem czarnego stołu zawieszono delikatny i stylowy kryształowy żyrandol. Wokół stołu postawiono wygodne krzesła w kwiatową tapicerkę oraz fotele w złoto-brązowe pasy. Złoto przyciąga nasz wzrok także dzięki oryginalnej tapecie na jednej ze ścian. Posiłki tutaj muszą być przeżyciem! Panuje tutaj wykwintna atmosfera, idealna do podejmowania eleganckich gości. Dzięki otwartej przestrzeni jest tutaj jasno i przestronnie.

Przytulna kuchnia w stylu nowoczesnym

Jak już mogliśmy zauważyć, jadalnia przeznaczona jest na te najbardziej wyjątkowe posiłki. W kuchni zadbano zatem o strefę śniadaniową, w której panuje bardziej swobodna atmosfera. To pomieszczenie także jest eleganckie dzięki zastosowaniu nowoczesnego designu oraz szlachetnych marmurów i chromowanej stali, jednak panuje w nim przytulny nastrój – jest to oczywiście sprawka wprowadzenia drewna do aranżacji! Kuchnię zaplanowano wokół masywnej wyspy, wyraźnie dzieląc przestrzeń na strefę przygotowania i spożywania posiłków.

Basen – marzenie!

Jak już mogliśmy zauważyć, jadalnia przeznaczona jest na te najbardziej
wyjątkowe posiłki. W kuchni zadbano zatem o strefę śniadaniową, w której panuje bardziej swobodna atmosfera. To pomieszczenie także jest eleganckie dzięki zastosowaniu nowoczesnego designu oraz szlachetnych marmurów i chromowanej stali, jednak panuje w nim przytulny nastrój – jest to oczywiście sprawka wprowadzenia drewna do aranżacji! Kuchnię zaplanowano wokół masywnej wyspy, wyraźnie dzieląc przestrzeń na strefę przygotowania i spożywania posiłków.

Regeneracja w samotności

Wspaniały widok na fasadę od strony ogrodu oraz na imponujący basen nie był jednak ostatnim zdjęciem, które chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać. W zacisznej części domu znalazła się ta wspaniała łazienka, gdzie domownicy mogą oddać się relaksowi w samotności. Delikatne niebieskie światło wspaniale koi zmysły, podobnie jak wprowadzenie do wnętrza roślin oraz imitacji naturalnego kamienia… Tutaj chce się oddychać pełną piersią!

Co podoba się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu