Wybierz prawidłowy kolor, a z pewnością sprzedaż swój dom!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wybierz prawidłowy kolor, a z pewnością sprzedaż swój dom!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Project 820 Nowoczesna kuchnia od Artichoke Nowoczesny
Loading admin actions …

Przymiarki do sprzedania mieszkania często wymuszają na nas pewne decyzje o zmianie jego wyglądu po to, by spodobał się możliwie jak największej ilości potencjalnych kupców i od progu sprawiał wrażenie harmonijnego i przytulnego. Wnętrza na sprzedaż powinny mieć jeden wspólny mianownik, a jest nim uniwersalność. Natomiast ona musi przejawiać się w najbardziej istotnym elemencie wystroju wnętrza, czyli kolorze ścian całego domu. Najlepiej, gdy są one w barwach neutralnych i naturalnych, jasnych i rozświetlających wnętrze, które zawsze powodują pożądane wrażenie czystości i przestronności. 

Niekiedy ta rada może kłócić się z osobistymi przekonaniami i gustem właścicieli, którzy preferują mocne akcenty kolorystyczne w swoim otoczeniu. Jednak jest to wielokrotnie sprawdzona metoda na powodzenie finalizacji procesu sprzedaży w stosunkowo krótkim czasie i nierzadko z większym zyskiem. Dlatego, przed przystąpieniem do wystawienia domu na widok publiczny, warto zastanowić się nad odświeżeniem jego ścian przy pomocy niezawodnej farby, by nadać mu większej atrakcyjności w oczach zainteresowanych widzów. Koszty z tym związane są niewspółmiernie niższe w stosunku do ewentualnego zysku! Jakie kolory są do tego najlepsze i jak zabrać się do takiej pracy remontowej? Przeczytajcie poniżej.  

Kilka więcej porad na temat doboru barw do wnętrz możecie przeczytać w Katalogu Inspiracji Jak dobierać kolory w 2016? Zapraszamy!

Wybierz kolory harmonijne

Najlepszymi kolorami do wnętrz na sprzedaż są neutralne beże, czyste lub złamane biele, jasne szarości w wielu odcieniach. Pamiętajmy jednak, że kolor podłogi także się liczy, dlatego musimy koniecznie wziąć ją pod uwagę przy wyborze farby na ściany. Jeśli podłoga jest ciemna, dominująca, na przykład w wiśniowym odcieniu egzotycznego drewna powinniśmy uspokoić tę barwę niezastąpioną do tego, ponadczasową bielą. Natomiast w przypadku, kiedy mamy podłogę w najczęściej występującym kolorze naturalnego odcienia, jasnego drewna, z kolorem na ścianach możemy poeksperymentować, ale w rozsądnym zakresie. Tak jak wspominaliśmy na początku, neutralne kolory sprawdzą się najlepiej do wnętrz na sprzedaż. Wydaje się, że wybór jest bardzo ograniczony, jednak w palecie kolorystycznej mamy mnóstwo odcieni bieli, beżu i szarości, wpadających w inne, żywe barwy, które zastosowane na większej powierzchni dają oryginalny efekt. Mamy tu także na myśli bardzo modne ostatnio kolory pastelowe. Pamiętajmy też, że lepiej unikać malowania wszystkich pomieszczeń w domu tym samym kolorem. Wtedy dom może wydać się nudny lub zimny. W sypialniach można pokusić się o bardziej odważny kolor, na przykład pudrowy róż lub błękit, niźli w poważnym, reprezentatywnym i eleganckim salonie.

Przetestuj kolory

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Wybrane kolory warto wypróbować w taki sposób, by mieć lepszy pogląd na to jak będą się prezentowały w rzeczywistości, a nie tylko na niewielkiej kropli próbki na opakowaniu. Dlatego warto zrobić próbę na białej kartce papieru, a najlepiej na ścianie. Większy, zamalowany obszar dużo bardziej pomoże nam ocenić czy kolor, który wybraliśmy zgadza się z odcieniem podłogi i czy może nie jest jednak zbyt intensywny. Na początku najlepiej kupić niewielką puszkę z upatrzoną farbą, zaś następnie wymierzoną ilość na całe wnętrze, jeśli finalnie nam się ten kolor spodoba.

Przemyśl czy jest Ci potrzebna farba do gruntowania

Gruntowanie ścian surowych jest niezbędne. Jednak może być ono przydatne także w innych przypadkach, na przykład gdy powierzchnia naszych ścian zbyt mocno chłonie wilgoć, są one niedostatecznie utwardzone, kolory zastane są zbyt intensywne i chcemy je zuniwersalizować pod sprzedaż, czyli rozjaśnić (to zmniejsza zużycie farby właściwej) oraz należy poprawić przyczepność farby nawierzchniowej do powierzchni.

Uwaga! W innych przypadkach, gdy ściany są prawidłowe, nie należy ich ponownie gruntować, ponieważ mogą ulec zniszczeniu, zeszklić się, a tym samym utrudnić nałożenie pierwszej warstwy farby i zmniejszyć siłę jej krycia.

Przygotowania i narzędzia

Wnętrze przygotowane do malowania powinno być dobrze zabezpieczone, a meble wyniesione lub starannie przykryte folią. Jest to szczególnie ważne po to, by odjąć sobie później pracy przy doczyszczaniu niespodziewanych plam farby na podłodze lub listwach przypodłogowych. Nierówno pomalowane ściany z zaciekami na listwach lub parapetach to detale, które szybko rzucą się w oczy potencjalnym kupcom i mogą wzbudzić podejrzenie, że dotychczasowy właściciel prezentuje fuszerkę. Nie zapomnijmy także o sobie! Odzież ochronna i rękawice też koniecznie powinny się na nasz znaleźć. Koszt niewielki, a zapewnione gwarancja bezpieczeństwa i higieny pracy!

Zobaczcie niesamowitą metamorfozę mieszkania na sprzedaż wykonaną przez biuro Better Home!

Pomaluj i sprawdź

Pierwsza warstwa farby czasami nie wystarcza, dlatego należy przewidzieć powtórzenie czynności (czyli zakup większej ilości farby). Zależnie od rodzaju farby proces jej schnięcia trwa różnie, a informację na ten temat możemy bardzo prosto wyczytać z opakowania produktu. Jedna warstwa najczęściej wystarcza do odświeżenia tego samego koloru, dwie przy jego zmianie, a farba właściwa, którą kładziemy na farbę do gruntowania to połączenie na totalne metamorfozy ścian w domu na sprzedaż, które powinny być jasne i czyste, aby nowy właściciel bez problemu mógł sobie wyobrazić w nim nowe życie.

Sprzątnij i ubezpiecz się

Project 820 Nowoczesna kuchnia od Artichoke Nowoczesny
Artichoke

Project 820

Artichoke

Po udanym remoncie, nie pozostaje nic innego jak sprzątnięcie wnętrza. Zwróćmy uwagę na doczyszczenie wspomnianych listew, przymocowanych na stałe elementów od karniszy, oświetlenia. Jest to też świetna okazja do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i mebli lub ich nowego, lepszego ustawienia. Praktyczną radą jest zachowanie, dobrze; szczelnie przechowywanej pozostałości farby, na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, czyli zachlapań. Wtedy bardzo sprawnie będziemy mogli plamę zakryć, nie kłopocząc się przy trudnym doborze podobnego odcienia starej farby.

Tak pomalowane mieszkanie, zyska szyku i na pewno dużego powodzenia wśród oglądających klientów. Powodzenia przy remoncie!

Czy zgadzacie się, że takie kolory są najlepsze do domu na sprzedaż?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu