Kominki i piece: 13 spektakularnych pomysłów! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kominki i piece: 13 spektakularnych pomysłów!

A.D. A.D.
Nowoczesny salon od Giuseppe DE DONNO - architetto Nowoczesny
Loading admin actions …

Choć do kolejnej zimy mamy jeszcze daleko, nadszedł czas, aby zacząć planować systemy ogrzewania, jeśli chcesz wprowadzić innowacje  do swojego domu. Tak naprawdę, decyzję o budowie kominka najlepiej podjąć jak najwcześniej – jeszcze na etapie projektowania domu. Oczywiście palenisko da się również wybudować w już istniejącym budynku. Jednak wtedy budowa kominka jest nieco bardziej skomplikowana. Może pojawić się problem z niedostateczną nośnością podłoża w miejscu, gdzie ma stać kominek lub brakiem sprawnego szybu wentylacyjnego. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku konieczne będzie zasięgnięcie opinii architekta, konstruktora lub zduna, którzy doradzą Wam w tej kwestii.

Zanim jednak przejdziecie do czynów pora na garść inspiracji – zobaczcie najpiękniejsze kozy, piece i kominki, które ożywią każde wnętrze! 

1. Do szczególnie zimnych warunków

W środowisku wiejskim zimy są niekiedy bardzo surowe. Ten rustykalny dom nabiera nowoczesnego stylu dzięki piecykowi, który staje się jednym z centralnych i najbardziej uderzających elementów salonu. Płomień płonący w zimowe dni przyciąga uwagę wszystkich, znajdujących się w pobliżu, osób. Wylot powietrza na boki ścian powoduje, że ciepło rozchodzi się po całym domu.

2. Ogień na białym tle

Jeśli twój salon jest urządzony w odcieniach bieli, możesz nadać mu odrobinę koloru poprzez wesoło migające płomyki ognia, dzięki czemu atmosfera zyskuje na przytulności. Wszystko staje się o wiele bardziej przyjazne.

3. Duży obszar

Jeśli chcesz stworzyć fałszywą ścianę, aby zainstalować kominek, możesz zainspirować się tym pięknym przykładem. Biorąc pod uwagę, że ściana jest wyłożona kamieniem, konieczne było znalezienie innego rozwiązania, które nie odbiegałoby od projektu domu. Ostateczny cel został osiągnięty, poprzez zmodernizowanie środowiska.

4. Na spółkę z telewizorem

Gdy telewizor i przewód kominowy znajdują się wspólne na tej samej ścianie, warto zsynchronizować jak najbardziej oba, konkurujące ze sobą elementy. To może być trudne! 

5. Przewody na wierzchu

od Tiba AG Nowoczesny

Nawet jeśli w ścianie salonu nie ma miejsca na tradycyjny kominek, można go włączyć do projektu w postaci pieca bez konieczności uciekania się do wielu prac na ścianach. Piec kominkowy – to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zwalnia nas z tworzenia do niego zabudowy. Jest przez to tańszy i prostszy w wykonaniu… Ale jaki efektowny! 

6. Zaskakujący design

Dziś, pod względem  wzornictwa kominków i pieców, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Producenci stawiają na dobry design i produkują produkty rożnych kształtów i rozmiarów. To kwestia wyboru tego, który najlepiej pasuje do naszego pokoju. W tym przypadku, narożny kominek rozprowadza ciepło po całym salonie

7. Separacja

Riva Studio Duplex Fire od Stovax Heating Group Nowoczesny
Stovax Heating Group

Riva Studio Duplex Fire

Stovax Heating Group

Ściana z kominkiem może perfekcyjnie dzielić przestrzenie, na przykład pomiędzy salonem a jadalnią. Można wtedy wybrać taki model kominka, który pozwala na obserwację płomienia z jednej strony ściany, jak i z drugiej. Przestrzeń ze zdjęcia jest bez wątpienia bardzo elegancka i ma nienaganne wzornictwo.

8. W minimalistycznym stylu

Prosty i nowoczesny kominek sprawdzi się w każdym wnętrzu w którym dbamy o dobre rozwiązania. Obudowa w jednolitym kolorze jest świetnym pomysłem, ponieważ zmieniając aranżację, będziemy mogli kominek, a raczej jego zabudowę – przemalować, co nie jest tak proste w przypadku kominków z dekoracyjnym gzymsem.

9. Grzanie czy dekoracja?

Forma, którą przybierze kominek, zależy wyłącznie od domowników. Największe znaczenie przy wyborze rodzaju kominka ma funkcja, jaką ma on pełnić we wnętrzu. W niektórych przypadkach traktuje się go jako niemalże podstawowe źródło ciepła, w innych będzie pełnił on głównie rolę dekoracyjną.

10. Tradycyjny styl

Miłośnicy tradycji też znajdą u nas coś dla siebie – stylowy i ponadczasowy kominek, z ozdobnym gzymsem, który będzie swym urokiem ogrzewał całe pomieszczenie. To propozycja bardzo tradycyjna,  ponadczasowa i zawsze modna. 

11. Bardzo szczególny detal dekoracyjny

Teraz pora na coś wyjątkowego- współczesny piec kaflowy, który sprawia, że wnętrze nabiera zupełnie innej dynamiki. Ten nowoczesny projekt jest także klasyczny, z pewnym XVIII-wiecznym akcentem, który bardzo dobrze kontrastuje z obecną dekoracją wielu mieszkań.

12. Z odzysku

Stovax Stockton Stove Range od Stovax Heating Group Wiejski
Stovax Heating Group

Stovax Stockton Stove Range

Stovax Heating Group

A może by tak przekształcić zupełnie nieużywany, stary kominek w coś całkowicie nowoczesnego? Kozy są ostatnio niezwykle modne! Zobaczcie: Zabudowa kominka – ciekawe pomysły!

13. Coś nowoczesnego

Schholmasters Nowoczesny salon od build different Nowoczesny
build different

Schholmasters

build different

Na rynku znajdziecie także rozwiązania bardzo nowoczesne, nie przypominające w żadnym stopniu tradycyjnych kominków czy pieców. Sprawdzą się one w minimalistycznych cy modernistycznych wnętrzach. Jednak bez względu na samą obudowę, najistotniejszy jest żywy ogień, który swoim płomieniem ogrzeje każde wnętrze. 

Lubicie spędzać czas przy kominku? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu