Jak znaleźć wymarzone mieszkanie przez internet?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak znaleźć wymarzone mieszkanie przez internet?

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Industrialne domy od Cristina Meschi Architetto Industrialny
Loading admin actions …

Kwestia znalezienia odpowiedniego mieszkania jest niezwykle istotna. Szczególną uwagę przykładamy do stylu oraz lokalizacji, pragniemy, aby nasze mieszkanie znajdowało się blisko pracy, a także ścisłego centrum miasta, skąd wszędzie jest blisko. Niestety szukając mieszkania w internecie często natrafiamy na oferty, które w rzeczywistości nie prezentują się tak dobrze i estetycznie jak na zdjęciu. Wynika to głównie z chęci podniesienia zainteresowania daną ofertą, co nie jest uczciwym zagraniem wobec przyszłym wynajmujących. Dziś chcielibyśmy Was przestrzec i odpowiednio nakierować na co powinniście zwracać szczególną uwagę szukając wymarzonego mieszkania w internecie. 

Miejsc i sposobów poszukiwania wymarzonego mieszkania jest wiele. Obecnie najlepszym do tego narzędziem jest internet, gdzie znajduje się ok. 90 procent ofert mieszkań na wynajem lub nieruchomości na sprzedaż. Najwięcej tego typu ofert możemy spotkać na branżowych serwisach ogłoszeniowych, które skupiają większość ofert z całego kraju. Dzięki temu mamy nieograniczony dostęp do przeróżnych mieszkań, zlokalizowanych w najrozmaitszych lokalizacjach. Oczywiście znacznie ułatwia to nam poszukiwania odpowiedniego lokum, jednak nie powinniśmy lekceważyć innych, tradycyjnych form poszukiwań, jak gazety z ogłoszeniami czy słupy ogłoszeniowe, które w dalszym ciągu wykorzystujemy do zamieszczania przeróżnych komunikatów. Jeżeli jesteśmy szczególnie zainteresowani wybraną okolicą, a w internecie nie znajdujemy żadnych informacji odnośnie wynajmu mieszkania, warto wybrać się na spacer i sprawdzić czy na klatkach nie ma wywieszonych ogłoszeń. Bacznie obserwujcie balkony i okna, ponieważ duża część właścicieli decyduje się na tego typu formę komunikatu. Banery informacyjne coraz częściej pojawiają się na naszych budynkach, są doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi przyszłego najemcy. 

Nie widząc już żadnej szansy znalezienia odpowiedniego mieszkania, możecie udać się do wybranej agencji nieruchomości, która specjalizuje się poszukiwaniem właściwych lokum dla najemców. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które bardzo dużo pracują i nie mają czasu na indywidualne poszukiwania, jednak musicie się liczyć z dodatkowymi kosztami, które zazwyczaj uzależnione są od kwoty miesięcznej za mieszkanie. Najczęściej prowizja dla agencji wynosi 50% miesięcznego czynszu, dodatkowo musimy wliczyć kaucję, która jest ustalona przez właściciela mieszkania i zazwyczaj nie podlega negocjacji. Sumując wszystkie koszta tworzy nam się niebotycznie wysoka kwota, którą uiścić musimy zaraz przy podpisaniu umowy. 

Sprawdźcie co jeszcze musicie wiedzieć szukając mieszkania przez internet. 

Nie ufaj zdjęciom

Podstawową zasadą, której ściśle powinniśmy się trzymać jest nie do końca ufanie zdjęciom zamieszczonym w internecie. Bardzo często jest tak, że właściciel danego lokum korzysta z różnego rodzaju programów upiększających jego mieszkanie, dzięki czemu wydaje się ono bardziej kolorowe, zadbane, nowoczesne. Korzystając z photoshopa czy innego rodzaju programu do obróbki zdjęć, możemy również zakamuflować defekty lokalu, jak obdrapane lub popękane ściany, grzyb na suficie itp. Najważniejsze to skontaktować się z osobą, która ogłoszenie zamieściła w sieci i umówić na spotkanie, podczas którego będziemy mogli dokładnie obejrzeć mieszkanie i skonfrontować je z rzeczywistością.

Sprawdź czy nie ma dodatkowych opłat

Jeżeli znaleźliście odpowiednią ofertę powinniście zbadać ją pod każdym względem. Przede wszystkim czy osoba, która podaje się za właściciela w rzeczywistości nim jest. Nie bójcie się zadawać pytań, po to spotykanie cię na oglądanie mieszkania, aby wyjaśnić i ustalić wszystkie niedopowiedzenia czy kwestie, które Was trapią. Bardzo często jest tak, że znajdujecie w internecie ofertę, której cena jest wyjątkowo atrakcyjna, w porównaniu do pozostałych ogłoszeń. Niestety po spotkaniu z właścicielem może się okazać, że kwota ta nie obejmuje czynszu administracyjnego, który jesteście zobligowani co miesiąc płacić. Zatem kwotę tę również powinno się dodać do ceny wynajmu mieszkania. 

Sprawdź ogrzewanie

przytulne , kobiece wnętrze Klasyczny salon od Decoroom Klasyczny
Decoroom

przytulne , kobiece wnętrze

Decoroom

Sprawne grzejniki tudzież kaloryfery są szczególnie ważne w okresie zimowym. W tym czasie powinniście mieć nieograniczony dostęp do ogrzewania mieszkania. Jednak i w tym przypadku może czekać na Was haczyk. Ważne, aby zorientować się jakiego rodzaju jest to ogrzewanie. W wieżowcach z betonowej płyty najczęściej spotykamy się centralnym ogrzewaniem, które jest w miarę oszczędne i wydajne. Natomiast w starych kamienicach zdarza się, że właściciele adaptują stare piece kaflowe na ogrzewanie na prąd, które jest niesamowicie kosztowne. Jakby tego wszystkiego było mało elektryczne piece kaflowe działają w odpowiednich godzinach, nie cały dzień. Natomiast rachunki za prąd w okresie zimowym mogą sięgać nawet do  dwóch tysięcy złotych. 

Zwróć uwagę na hałas za oknem

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI Skandynawski salon od DreamHouse.info.pl Skandynawski
DreamHouse.info.pl

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI

DreamHouse.info.pl

Jeżeli pragniecie mieszkania zlokalizowanego w spokojnej dzielnicy, zwróćcie uwagę, na którą stronę wychodzą okna. Bardzo często jest tak, że otoczenie może nam się wydawać w miarę ciche i sielskie, natomiast okna z salonu bądź sypialni wychodzą na główną ulicę, gdzie hałas i huk zakłócają nam spokój. Niestety o tej kwestii bardzo często zapominamy, zachwycamy się stylem i estetyką mieszkania, jego wyposażeniem, doskonałym oświetleniem, natomiast podstawowe kwestie wypadają nam z głowy, a to głównie one powinny zostać sprawdzone przed podpisaniem umowy. Uczulamy Was, abyście nie dali się zaczarować przemiłym właścicielom mieszkania oraz świetnym wyposażeniem, ponieważ często jest tak, że właściciele chcąc ukryć pewne defekty danej lokalizacji, wyjątkowo dbają o każdy szczegół w mieszkaniu, zagadują nas, byśmy zapomnieli niedoskonałościach danej okolicy. 

Sprawdź czy cena jest wyliczona zgodnie z ceną rynkową

Oprócz wyjątkowo atrakcyjnych cen, w które nie jest wliczony wspomniany już czynsz administracyjny, zdarzają się i takie mieszkania, których kwota za wynajem jest mocno zawyżona i niezgodna z wartością rynkową. Internetowe ogłoszenia są pełne haczyków i nieścisłości, dlatego zanim zdecydujemy się na dane lokum sprawdźmy w jakich cenach oscylują mieszkania w dzielnicy, która nas interesuje. Jeżeli się okaże, że kwatera, którą jesteśmy zainteresowani ma cenę znacznie wyższą niż inne ogłoszenia w tej okolicy, mamy możliwość podjęcia negocjacji z właścicielem. Oczywiście to, czy nasze argumenty zostaną przyjęte i zaakceptowane zależy tylko i wyłącznie od chęci wynajmującego. Tak, więc do każdej rozmowy powinniśmy podejść z uśmiechem i przyjaznym nastawieniem. 

Nowoczesne wnętrze widoczne powyżej to realizacja projektu wykonanego przez pracownię Kameleon.

Przeczytaj dokładnie całą umowę

W stylu prowansalskim Śródziemnomorski salon od Decoroom Śródziemnomorski
Decoroom

W stylu prowansalskim

Decoroom

Ostatnim, wyjątkowo ważnym, podpunktem jest podpisanie umowy pomiędzy rzeczywistym właścicielem nieruchomości, a najmującym dany lokal. Co powinno być w niej uwzględnione? Przede wszystkim wysokość czynszu, termin oraz forma płatności, a także wysokość kaucji, sposób rozliczania mediów, okres wypowiedzenia umowy oraz inne zobowiązania stron. Przed podpisaniem umowy powinniście również sprawdzić kto jest właścicielem nieruchomości poprzez elektroniczny system ksiąg wieczystych dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki temu będziecie mieś pewność, że zawarta umowa ma moc prawną, a Wy spokojnie możecie cieszyć się z użytkowania Waszego własnego małego mieszkania

Szukaliście kiedyś mieszkania przez internet? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu