Zaoszczędzić kupując używany sprzęt ogrodowy! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zaoszczędzić kupując używany sprzęt ogrodowy!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Canna Skandynawski ogród od Grupa Bio3 Skandynawski
Loading admin actions …

Piękny, zadbany, mieniący się różnymi kolorami ogród to marzenie wielu z nas. Jednak, aby móc pochwalić się wypielęgnowaną zieloną przestrzenią wokół domu, niezbędne są różnorakie prace, od których zależy wygląd naszego ogrodu. Kwestią najistotniejszą jest zadbanie o glebę i rośliny zaraz na samym początku sezonu. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć nieskazitelnym widokiem zza naszego okna . Aby odpowiednio się do tego zabrać potrzebujemy rozmaitych narzędzi, sprzętów, które ułatwią nasze zmagania z nieokiełznaną naturą. Dziś zajmiemy się kwestią narzędzi ogrodowych oraz tym czy warto kupować używane sprzęty czy lepiej zainwestować w nowe. 

Rozpoczęcie sezonu wiosennego wiąże się z ciężką pracą w ogrodzie. Przede wszystkim zadbajmy o dobrą organizację przy porządkowaniu ogrodu. A więc wyznaczmy sobie kolejno odpowiednie cele, które powoli, sukcesywnie będziemy realizować. Ważne, aby przygotowania rozpocząć od sprawdzenia wszystkich narzędzi, bowiem to one będą odrywały najważniejszą rolę. Wszystkie nasze przybory powinny być czyste, właściwie naostrzone i zdezynfekowane. Tego typu szczegóły wpływają nie tylko na jakość i sprawność naszej pracy w ogrodzie, ale także na formę i zdrowie roślin. Łopata, sekator oraz grabie to podstawowy sprzęt ogrodowy, ważne by właściwie dbać o nie, ponieważ prawidłowa konserwacja uchroni nas przed kupnem nowych narzędzi czy sprzętów. 

Ogród po zimie wymaga przede wszystkim uporządkowania, czyli usunięcia warstwy zmarzliny. Następnie zabieramy się za oczyszczenie naszej zielonej przestrzeni z pozostałości liści oraz gałęzi. Do tego typu prac potrzebne nam są dobre grabie, które nie będą za ciężkie, a rękojeść odpowiednio dopasowana do dłoni. Jeżeli nie posiadacie narzędzi ogrodowych, a chcielibyście zaoszczędzić parę złotych, warto rozejrzeć się za używanym sprzętem, który bardzo często wyprzedawany jest w atrakcyjnej, dużo niższej cenie. Sprawdźcie gdzie szukać i na co zwracać szczególną uwagę!

Poszukaj sprzętu w różnych źródłach

Canna Skandynawski ogród od Grupa Bio3 Skandynawski

Jeżeli chcesz znaleźć dobry sprzęt ogrodowy w niskiej cenie to nastaw się przede wszystkim na przewertowanie dużej ilości gazet z ogłoszeniami, stron internetowych bądź różnego rodzaju forów tematycznych, na których często można wywęszyć bardzo dobrą okazję. Jednak pamiętaj, aby być czujnym i co jakiś czas ponownie zaglądać na dane adresy stron. Sprawdzaj także słupy z ogłoszeniami. Ta forma komunikatu jest w dalszym ciągu jak najbardziej w obiegu i bardzo często sprawdza się jako ostateczna deska ratunku. Nie pomiń żadnej z opcji, ponieważ to może wykluczyć Cię z możliwości posiadania dobrego sprzętu za niewielkie pieniądze. 

Na zdjęciu powyżej zaprezentowaliśmy Wam bardzo ciekawą aranżację ogrodu, w której wykorzystano domek ogrodowy, zaprojektowany przez Grupę Bio3

Odwiedź targi ogrodnicze i giełdy

Personalised Watering Can od Jonny's Sister Klasyczny
Jonny's Sister

Personalised Watering Can

Jonny's Sister

Sposobów i miejsc poszukiwania dobrego sprzętu ogrodniczego jest wiele. Pomijając internet, któremu do końca nie możemy ufać, a jeżeli już decydujemy się na zakup łopaty czy innego rodzaju narzędzi, powinniśmy je wcześniej sprawdzić lub obejrzeć. Oczywiście dotyczy to aukcji, które mają miejsce w tej samej lokalizacji co i nasza. Dobrym sposobem na pozyskanie akcesoriów ogrodniczych są targi oraz giełdy. Na targach zazwyczaj wystawiają się producenci oraz odpowiednie firmy produkujące sprzęt do pielęgnacji naszej roślinności. W tym miejscu mamy okazję sprawdzić, przetestować oraz dopytać odnośnie materiałów wykorzystanych do produkcji, wytrzymałości, gwarancji itp. Bardzo często towar ekspozycyjny jest wystawiany na sam koniec i wyprzedawany za grosze. Natomiast na giełdach ogrodniczych możemy spotkać zarówno producentów jak i zwykłych ludzi wystawiających swój stary sprzęt. Dzięki takim tematycznym wydarzeniom możemy zakupić narzędzia za naprawdę niewielkie pieniądze. 

Wybierz się na pchli targ

Canna Skandynawski ogród od Grupa Bio3 Skandynawski

Kolejnym świetnym pomysłem pozyskania narzędzi ogrodniczych za symboliczną kwotę są pchle targi. Jest to rodzaj bazaru, który podobnie jak i giełda, skupia zarówno producentów jak i zwykłych ludzi, natomiast ceny wyprzedawanych przedmiotów, sprzętów czy narzędzi są o wiele niższe. Wybierając się na pchli targ macie pewność, że na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękoma. Niskie ceny oraz możliwość sprawdzenia na miejscu danego sprzętu, sprawia, że szybko podejmujemy decyzję o kupnie. Niestety tego typu targowiska cieszą się ogromną popularnością, zatem jeżeli macie w planie upolować coś naprawdę dobrego gatunkowo i w niskiej cenie to polecamy Wam wybrać się o samym świcie. Dzięki temu będziecie mieli większą szansę zdobycia dobrych narzędzi. 

Kupuj na eBay'u

Zakupy przez internet to ostatnim czasy najpowszechniejsza forma pozyskiwania prawdziwych perełek za niewielkie pieniądze. Dzięki internetowym portalom mamy możliwość kupna czegoś wyjątkowego, dobrego nie wychodząc nawet z domu. Niestety są i minusy tego typu transakcji. Po pierwsze nie mamy możliwości sprawdzenia stanu rzeczywistego danej rzeczy. Bardzo często sprzedawcy przekłamują bądź retuszują zdjęcia, chcąc zamaskować defekty danego sprzętu. Po drugie nie mamy żadnej gwarancji, że sprzedawca jest uczciwy i w razie ewentualnego niezadowolenia, zwróci nam pieniądze. Kupując przez internet podejmujecie duże ryzyko, które nie zawsze się opłaca. Dlatego, jeżeli decydujecie się na transakcję internetową warto wcześniej skontaktować się ze sprzedawcą i dopytać o szczegóły, poprosić o rzeczywiste zdjęcia. Tylko wtedy będziecie mieć pewność, że dany towar nie jest wadliwy.

Sprawdź opinie

Garden Tools od Objects of Use
Objects of Use

Garden Tools

Objects of Use

Internet jest niezwykle przydatnym narzędziem, ponieważ dzięki niemu możemy sprawdzić czy interesujący nas sprzęt jest trwały i dobry jakościowo. Przed dokonaniem zakupu, nawet narzędzia używanego, wystawionego za grosze, powinniśmy sprawdzić czy rzeczywiście warto decydować się na tę firmę, a nie inną. Coraz więcej osób, pasjonatów przydomowej zieleni, dzieli się przeróżnymi opiniami dotyczącymi narzędzi czy sprzętu ogrodowego. Na podstawie ich oceny oraz zdania możemy dokonać zmiany bądź pozostać przy danym sprzęcie. Dlatego pamiętajcie, aby odpowiednio wcześniej dowiedzieć się jak inni wypowiadają się na temat łopaty firmy X czy kosiarki marki Y. 

Sprawdź oznaki użytkowania

Garden Tools od Objects of Use
Objects of Use

Garden Tools

Objects of Use

Kupując sprzęt bądź narzędzia ogrodnicze pamiętajcie, aby sprawdzić rzeczywiste oznaki użytkowania. Tak więc czy rękojeść jest w dobrym stanie, czy szpadla nie jest wyszczerbiona i zardzewiała, a także czy np. kosiarka jest sprawna i nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych. Dzięki temu zaoszczędzicie pieniądze oraz dokonacie rozsądnych zakupów, z których na pewno będziecie zadowoleni. 

Ciesz się niepowtarzalnym ogrodem!

Dzięki znakomitym narzędziom zakupionym na aukcji internetowej, giełdzie czy pchlim targu, możemy całkowicie odmienić wizerunek naszego ogrodu. Co więcej zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na oryginalną rzeźbę ogrodową lub awangardową roślinę, którą będzie ozdobą naszego wyjątkowego ogrodu. Tak, więc, aby cieszyć się pięknym ogrodem poświęćmy chwilę czasu, by uporządkować i oczyścić trawnik, przyciąć krzewy oraz przesadzić kwiaty, a dzięki temu nasz wyjątkowy ogród będzie nam służył przez całą wiosnę i lato. 

Czy kupowaliście kiedykolwiek używany sprzęt ogrodowy? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu