Klasyczny dom na wsi na mierę XXI wieku!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Klasyczny dom na wsi na mierę XXI wieku!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez TOTUS,
Loading admin actions …

Niewielu jest takich szczęściarzy, którzy mogą pozwolić sobie na zakup oszałamiającej, wiekowej rezydencji i przeistoczyć ją w nowoczesny, wygodny i w pełni funkcjonalny  dom. Dziś jednak pokażemy Wam historię jednej z takich rodzin. Kupili oni klasyczną willę na prowincji w Anglii, zatrudnili profesjonalistów ze studia Totus i zlecili im odrestaurowanie tego wyjątkowego domu, z zachowaniem jego klasycznego charakteru, ale z zastosowaniem różnych innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Zobaczcie, co kryje się za tradycyjną fasadą tej stylowej willi- będziecie zaskoczeni, jak bardzo nowocześnie się prezentuje!

Tradycja wiejskiej architektury

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Inwestorzy pragnęli zachować klasyczny i tradycyjny charakter zakupionego przez nich domu. Z tego powodu zlecili architektom, aby ci nie naruszali frontowej elewacji budynku, a jedynie ją odświeżyli. Standardowa w wyspiarskiej architekturze cegła została odnowiona, elewacja dolnej części domu odmalowana na świeżą biel, a konstrukcja z drewna  na nowo polakierowana. Dzięki tym zabiegom renowacyjnym dom jawi się współcześnie, ale z zachowaniem poszanowania dla jego tradycji architektonicznej.

Nowoczesność od strony ogrodu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Główną fazę rewolucji przeprowadzono na tyłach domu. To właśnie tutaj inwestorzy zdecydowali się na transformację- dodano 170 metrów kwadratowych powierzchni, rozbudowując budynek na tyłach oraz na stronach. Całość pokryto nową konstrukcją dachową bazującą na metalowym szkielecie i wielkoformatowych przeszkleniach. Dzięki temu zmaksymalizowano dopływ naturalnego światła do wnętrza. Choć pod względem materiałów dobudówka znaczenie różni się od głównej części domu, to jednak jej kształt nawiązuje do bryły budynku i nie zakłóca jej.

W środku

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Przestronna strefa dzienna zaprojektowana została na otwartej przestrzeni. Obszary kuchni, jadalni i salonu przenikają się płynnie, tworząc jedną całość. Dzięki przeszklonemu dachowi oraz wielkoformatowym oknom światło swobodnie wpada do środka. Wrażenie jasności potęgują tutaj także wykorzystane materiały i paleta kolorów- białe ściany, płytki z naturalnego kamienia w kolorze delikatnej szarości, oraz meble z jasnego drewna czynią strefę dzienną jasną i przestronną.

Ultra nowoczesna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Kuchnia emanuje nowoczesnością i subtelną elegancją. Biała, wypolerowana na wysoki połysk zabudowa, zapewnia dużo miejsca na przechowywanie. Sprzęty AGD zabudowano, włączając je w aranżację kuchni. Ogromna wyspa to wygodne miejsce do przygotowywania potraw oraz do przechowywania. Dodatkowy blask ze wszystkich powierzchni wydobywa tutaj odpowiednio dobrane oświetlenie w postaci punktowych halogenów oraz stylowych lamp sufitowych nad wyspą.

Salon

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Salon przystosowano dla rodziny z dziećmi. Jak widać na zdjęciu, to on królują w tym pomieszczeniu i to właśnie z myślą o nich pozostawiono tak przestronny obszar na środku pokoju, aby miały tam wystarczająco miejsca do zabawy. Poza tym wnętrze to skąpane jest w naturalnym świetle, wpadającym do środka nie tylko przez drzwi wychodzące na taras, ale także przez świetliki sufitowe.

Elegancka klatka schodowa

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Stylowy hall, do którego wchodzi się tuż po przekroczeniu progu oraz który łączy ze sobą piętro z parterem, zaaranżowano w nawiązaniu do epoki, z której pochodzi sam dom. Klasyczny parkiet, schody obleczone miękką tkaniną oraz fantazyjnie rzeźbiona balustrada- wszystko to daje niezwykle klasyczne wrażenie. Nowoczesność wprowadza tutaj niesamowita lampa, zwieszająca się ku dołowi aż z sufitu na górze. Jest to piękny designerski model, dzięki któremu w tym wnętrzu zagościł nieco bajkowy klimat.

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez TOTUS,
TOTUS

​A Classic Country Home For The Modern Age

TOTUS

Na koniec zaglądamy do łazienki, urządzonej prosto, ale elegancko. Królują tutaj biel oraz różne odcienie szarości. Nie ma w tym pomieszczeniu miejsca na niepotrzebne sprzęty czy ciężką armaturą- każdy element wyposażenia cechuje lekkość i minimalizm. Dzięki temu wnętrze to jawi się świeżo i modnie.

Jak Wam się podoba ta dobudówka?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu