Parterowy dom dla miłośników nowoczesności!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Parterowy dom dla miłośników nowoczesności!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Pilkelab Nowoczesny
Loading admin actions …

Dlaczego parterowe domy z płaskim dachem cieszą się stale rosnącą popularnością? Z kilku względów- ich kompaktowa zazwyczaj bryła znacznie obniża koszty budowy, forma budynku zapewnia im status nowoczesnych i modnych na długie lata, a brak dodatkowego piętra czyni je lokum praktycznym, zarówno dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów.

Jeżeli lubicie oglądać tego typu domy i pociąga Was nowoczesna, minimalistyczna architektura, ten projekt z pewnością przypadnie Wam do gustu. Zwarta bryła, klarowne linie oraz współczesne wnętrza-  wiele tutaj może się podobać! Zobaczcie sami!

Architektura minimalizmu

Proste, kompaktowe projekty domów, przypominające pudełka od zapałek, to doskonały wybór dla miłośników rozwiązać ponadczasowych i klasycznie eleganckich. Sześcienna bryła budynku cechuje się prostymi liniami oraz geometrycznymi załamaniami. Wyraźnie wydzielono część gospodarczą z garażem od części mieszkalnej, różnicując wysokość ściany. Od strony ulicy fasada cechuje się niewielką ilością otworów, a okna i drzwi są niewielkie, co zapewnia mieszkańcom maksymalny poziom prywatności.

Od strony ogrodu

Z tej strony dom prezentuje się nieco inaczej. W oczy rzucają się zwłaszcza wielkopowierzchniowe oraz liczniejsze przeszklenia. Tym samym wnętrze budynku otwiera się na ogród, zapraszając do środka naturalne światło. Istotną rolę w tym projekcie odgrywa oświetlenie zewnętrze, wydobywające z neutralnej fasady intensywny blask.

Otwarta strefa dzienna

Niewielka powierzchnia użytkowa domu zmusiła architektów, aby jego wnętrze zaprojektowali jak najbardziej kompaktowo i funkcjonalnie. Najlepszym zatem rozwiązaniem była aranżacja strefy dziennej na otwartej przestrzeni, gdzie łączą się ze sobą obszary kuchni, jadalni i salonu. Zdecydowano się na jasną, neutralną kolorystykę, dzięki której wnętrze, pomimo swojego małego rozmiaru, jest jasne i przestronne. Biała, stapiające się ze ścianą zabudowa kuchenna, charakteryzuje się nowoczesnością i funkcjonalnością. Poza licznymi miejscami do przechowywania, jest także elegancka i stylowa.

Stylowy design

Warto zwrócić uwagę na minimalistyczny, ale stylowy design, który do aranżacji wprowadzono dzięki oryginalnym krzesłom czy ciekawym lampom sufitowym. Jadalnia urządzona została prosto, ale z pomysłem, wykorzystując świetną parę, jaką jest biel i drewno. Zlokalizowano ją w świetnym miejscu, niedaleko okien, przez które podziwiać można widok na ogród.

Sypialnia

Elegancka biel króluje także w sypialni, choć tutaj ożywiono ją wyrazistymi akcentami kolorystycznymi. Świetnym rozwiązaniem okazało się połączenie beżu z turkusem- barwy te dobrze się dopełniają, wprowadzając do estetyki wnętrza radość i wiosenny klimat. Poza wielobarwnym zagłówkiem w aranżacji tej dominuje stonowana stylistyka i minimalistyczne wyposażenie. W takiej sypialni z pewnością można wypocząć!

Łazienka

W niewielkiej łazience wydzielono strefy- toaletową, prysznicową oraz tą z umywalką. Dzięki temu do maksimum wykorzystano dostępną przestrzeń. Białe ściany i intensywne światło sączące się ze stylowej lampy sufitowej zapewniają odpowiedni poziom jasności. Drewniana podłoga, z pewnością odpowiednio zabezpieczona przed wodą i wilgocią, w naturalny sposób dopełnia tę aranżację. Projektanci zdecydowali się na ożywienie całości intensywną zielenią, co wprowadza do pomieszczenia wiosenną świeżość.

Obejrzyjcie inny niezwykle nowoczesny dom parterowy w Katalogu Inspiracji Dom parterowy w ultra nowoczesnej wersji!

Wolicie domy kilkukondygnacyjne czy parterowe?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu