10 prostych domowych aranżacji, inspirowanych Feng Shui

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 prostych domowych aranżacji, inspirowanych Feng Shui

A.D. A.D.
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Clorofilia
Loading admin actions …

Feng Shui to dawna, tradycyjna chińska sztuka dekoracji i aranżacji wnętrz, która pomaga osiągnąć jak największy indywidualny dobrobyt. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zebraliśmy 10 zdjęć pięknych wnętrz, stworzonych zgodnie z filozofią Feng Shui, którą kierowali się architekci wnętrz podczas tworzenia projektów. 

Zobaczmy je razem i poczujmy ich pozytywną energię! 

1. Równowaga pomiędzy materiałami

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Ev TAdilatları
Ev TAdilatları

#Adalardekorasyon

Ev TAdilatları

Osiągnięcie równowagi elementów w dekoracji jest niemalże obowiązkowe,  ponieważ w Feng Shui ważne jest, aby nie przeładować przestrzeni i osiągnąć harmonię mebli, przedmiotów i materiałów. Pięć podstawowych elementów Feng Shui to: woda, ziemia, drewno, metal i ogień.

2. Wszechobecna woda

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez MyLandscapes Garden Design
MyLandscapes Garden Design

Water feature, bench and Palm tree with lighting

MyLandscapes Garden Design

Jaku już wcześniej wspomnieliśmy, jednym z najważniejszych naturalnych pierwiastków według Feng Shui jest woda. Dlatego należy ją umieszczać wszędzie gdzie się da: na tarasach i patio, we wnętrzach czy w ogrodzie, jak widzimy na zdjęciu. Kolejny element podkreślający jej przejrzystość to szkło, które zwiększa korzystne działanie wody.

3. Ulokowanie łóżka

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Hinson Design Group
Hinson Design Group

Georgetown Master Bedroom Lighting

Hinson Design Group

Sypialnia jest jedną z najważniejszych przestrzeni, gdzie łóżko stanowi centrum i podstawowy element. Według Feng Shui, nie powinniśmy kierować go w kierunku do drzwi sypialni, ani zbyt daleko od drzwi. Na obrazie widzimy odpowiednie miejsce na usytuowanie łóżka w przestrzeni.

4. Brak martwych zakątków

Jedną z podstawowych zasad Feng Shui jest to, że meble muszą być rozmieszczone równomiernie. Aby uzyskać harmoniczną równowagę i wyeliminować martwe narożniki, można również rozjaśnić przestrzeń za pomocą światła. W tym projekcie udało się to uzyskać za pomocą liniowego światła wychodzącego z sufitu. 

5. Wejście

Długie, wąskie korytarze są według ideałów Feng Shui problematyczne, ponieważ zawierają dużo martwej energii. Wybraliśmy to mieszkanie, bo idealnie pokazuje, jak można rozwiązać niektóre, z typowych problemów. Lustra rozjaśniają przestrzeń, a dzieło sztuki w żywym kolorze dodaje energii.

6. Idealny rozkład mebli

W tym pomieszczeniu widać idealny układ funkcjonalny mebli. Kanapa została umieszczona na odsłoniętej ścianie z cegły, która jest zorientowana w taki sposób, aby światło i powietrze mogły swobodnie krążyć we wnętrzu. Stolik ze szklanym blatem jeszcze bardziej zwiększa płynność pomieszczenia.

7. Dobrze zorganizowane biurko

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez 根來宏典建築研究所
根來宏典建築研究所

寝室前室としての書斎

根來宏典建築研究所

Domowe biuro także potrzebuje odrobiny Feng Shui. Idealną sytuacją dla biurka byłoby postawienie go przed drzwiami wejściowymi. W tym przypadku nie jest to możliwe, ale uwzględniono rozmieszczenie okien, i umieszczono blat biurka bezpośrednio pod nimi. Dobrym aspektem takiego układu jest to, że daje siedzącej przy nim osobie możliwość wyjrzenia za okno. 

8. Osłona na okno

Projekty,   zaprojektowane przez 株式会社高岡
株式会社高岡

コンセプトモデルハウス(Model Housing)_みんなの家

株式会社高岡

Okna, jako przewodniki naturalnego światła, są w domu źródłem wielkiej energii. Bardzo ważnym jest więc utrzymywanie okien jasnymi i czystymi. Zasłony materiałowe, które zapewniają maksymalny przepływ światła w dzień ,jednocześnie zapewniając prywatność w nocy są najlepsze. Są one znacznie lepsze niż drewniane żaluzje.

9. Roślinność

Rośliny są kolejnym bardzo cennym elementem, który przywraca życie przestrzeni. Roślinność w domu symbolizuje życie i nową energię. Mają one również uzdrawiający wpływ na naszą psychikę. Wybierzcie te gatunki, które lubicie najbardziej i umieśćcie je w strefie dziennej. 

10. Dzieła sztuki

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ERC
ERC

Living Spaces

ERC
ERC
ERC

Szukając prostoty i harmonii Feng Shui, musicie unikać miejsc wypełnionych dużą ilością rzeczy. Należy dobrze wybierać obiekty, które chcemy wystawić jako dekoracje i pozbywać się wszystkiego, co niepotrzebne. W ten sposób łatwiej o utrzymanie porządku i czystości, a tym samym swobodnego przepływu pozytywnej energii.

Lubicie projektowanie w zgodzie z Feng Shui? Przeczytajcie koniecznie: Dom w zgodzie z Feng Shui

Lubicie wnętrza urządzone w zgodzie z Feng Shui?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu