Betonowe cudo architektury! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Betonowe cudo architektury!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Carlos Salles Arquitetura e Interiores Nowoczesny
Loading admin actions …

Beton architektoniczny przeżywa prawdziwy boom jeżeli chodzi o jego zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Materiał ten, wcześniej kojarzony z surowymi, obskurnymi fabrykami czy magazynami, obecnie wykorzystuje się coraz powszechniej nie tylko w architekturze, ale także w projektowaniu wnętrz. Docenia się jego odporność i trwałość, a także ciekawy, industrialny szyk, który jest w stanie wprowadzić do projektu.

Dom, który Wam dzisiaj zaprezentujemy, jest świetnym dowodem na to, że przy odpowiedniej stylizacji i poprawnym doborze pozostałych materiałów wykończeniowych, beton prezentować może się naprawdę modnie i szykownie. Obejrzyjcie z nami ten wyjątkowy projekt z Brazylii!

Bryła

Dom, będący jednocześnie atelier jednej z brazylijskich artystek, wzniesiono na działce trudnej, bo znajdującej się na zboczu. Pochyłość terenu wykorzystano jednak do maksimum, tworząc na poszczególnych poziomach zróżnicowane strefy- do pracy czy relaksu. Budynek wzniesiona na planie półkola, a pochyłość terenu wymusiła zbudowanie go niejako w zawieszeniu. Betonowa fasada o wielkopowierzchniowych przeszkleniach, ukryta pośród zieleni, jawi się niezwykle przyjemnie i nowocześnie. Z oddali surowość betonu nie rzuca się w oczy.

Strefa wejścia

Z bliska intrygująca faktura betonu jest zdecydowanie bardziej widoczna. Szczególnie dobrze wygląda z połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak naturalny kamień czy drewno. Strefę wejścia znaczą oryginalne, wielkoformatowe drzwi, odchylające się do boku w nietypowy sposób. Po przekroczeniu progu znajdujemy się od razu w przestronnej strefie dziennej.

Wysoki sufit

Zdjęcie wykonane z tej perspektywy pokazuje nam, że strefa dzienna otwarta jest nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Wysoki sufit gwarantuje poczucie swobody w tym pomieszczeniu, czyniąc je także jaśniejszym.  Patrząc z góry na ten pokój, dostrzegamy piękną podłogę z naturalnego drewna, co po raz kolejny udowadnia, że materiał ten w połączeniu z surowym betonem daje naprawdę zachwycający rezultat.

Salon

Beton architektoniczny gra główną rolę także w aranżacji wnętrza. Aby załagodzić surowość, którą wprowadza, ściany udekorowano kolorowymi obrazami i malowidłami. Tym samym osiągnięto nie tylko iście artystyczny efekt, ale także cieplejszy klimat na tym obszarze. Kolorowe tkaniny w etniczne wzory czynią to wnętrze radosnym i nowoczesnym. Rolę dzielnika strefy dziennej pełni otwarty z dwóch stron kominek.

Kuchnia

Industrialny klimat przemknął także do kuchni, którą zaaranżowano w kolorystyce szaro- żółtej, ocieplając całość drewnianymi brązowymi elementami. W kuchni tej nie ma miejsca na zabudowę z szafek- naczynia, przybory i akcesoria kuchenne przechowuje się tu na widoku, osiągając tym samym ciekawy wizualnie efekt. Pomysłowe systemy do przechowywania gwarantują wygodne miejsce na rozmieszczenie wszystkich niezbędnych rzeczy, bez efektu bałaganu. Betonowe powierzchnie równie dobrze, co na zewnętrznej fasadzie czy ścianach, sprawdzają się jako blaty kuchenne. W połączeniu z metalowymi, żółtymi meblami, wyglądają naprawdę oryginalnie.

Schody

Betonowe schody o drewnianych wykończeniach i metalowej balustradzie prowadzą na piętro, gdzie zlokalizowano strefę prywatną mieszkańców. Schody pełnią nie tylko funkcję komunikacyjną, ale także są miejscem do przechowywania- w tym wypadku książek, składających się w takiej odsłonie na element dekoracji wnętrza.

Sypialnia

sypialni zdecydowano się na hojne wykorzystanie drewna, osiągając dzięki temu o wiele przytulniejszy efekt, niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Boazeria za zagłówkiem łóżka zachwyca oryginalną fakturą drewna oraz jego pięknym kolorem. W aranżacji sypialni króluje prostota- wnętrze to urządzono skromnie, aby osiągnąć  w nim spokojny i relaksujący klimat.

Łazienka

Świetny pomysł na wannę znajdziemy w łazience. Została ona wbudowana w podest na podwyższeniu, gdzie stworzono miniaturową oazę spa. Nie tylko sama idea jest oryginalna, ale także jej wykonanie zachwyca- ciekawa paleta kolorów, naturalne materiały, piękne kafelki- wszystko to daje naprawdę znakomity efekt.

Widok z oddali

Na koniec spójrzmy raz jeszcze z dalszej perspektywy na ten dom. Podziwiamy jego nietypowy kształt, fantastyczną betonową elewację, a także idylliczną lokalizację Rozległy zielony teren pozwala nie tylko na imponujących rozmiarów ogród, ale także na własną stadninę. Marzenie!

Jak Wam się podoba takie użycie betonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu