Siedem kroków do sukcesywnej zamiany garażu w mały targ!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Siedem kroków do sukcesywnej zamiany garażu w mały targ!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesny garaż od 株式会社コウド一級建築士事務所 Nowoczesny
Loading admin actions …

Sprzedaż garażowa w Polsce jest coraz bardziej znaną formą pozbywania się rzeczy nieużywanych bądź niechcianych z naszej przestrzeni. Przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, w których cieszy się olbrzymią popularnością, a dochody często przeznaczane są na cele charytatywne np. pomoc niepełnosprawnym dzieciom lub schroniska dla zwierząt. U nas dopiero się rozwija i nabiera rozmachu, natomiast z czasem i my będziemy mogli pochwalić się doskonale zorganizowanymi wyprzedażami garażowymi, których dochody będą wspomagały najbardziej potrzebujących. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na organizacji sprzedaży garażowej na naszym podwórku, garażu. Przedstawimy Wam podstawowe zasady obowiązujące podczas tego typu prywatnych targowisk. 

Organizowanie wyprzedaży garażowych stało się u nas niezwykle popularną formą wymiany bądź sprzedaży rzeczy nieużywanych i zbędnych. Dzięki temu możemy w ciekawy, niepospolity sposób wyzbyć się staroci, które od dawna zaprzątają nasze wnętrze i zajmują cenną przestrzeń. Jeżeli jesteś przekonany, że do zorganizowania wyprzedaży garażowej potrzebujesz domku jednorodzinnego i garażu, jesteś w błędzie. Wszystko rozchodzi się o dobrą organizację i reklamę. Tego typu formę sprzedaży rzeczy używanych możemy zaaranżować niemalże w każdym miejscu, czy to przed naszym domem, blokiem czy na targowisku. Oczywiście chcąc urządzić sprzedaż na osiedlu, odpowiednio wcześniej powinniśmy poinformować o tym sąsiadów i zapytać ich o zgodę. Mieszkając w blokowisku panują zupełnie inne zasady, wszystko rozchodzi się o poszanowanie cudzej prywatności oraz spokoju, który poprzez organizację garażowej wyprzedaży, może zostać zakłócony. 

Sprawdźcie co powinniście zrobić, aby urządzić prawdziwą wyprzedaż garażową, a jeżeli jesteście zainteresowani funkcjonalnym rozplanowaniem garażu to koniecznie zajrzyjcie do artykułu Garaż, ciekawe i praktyczne pomysły na przechowywanie.

Wybierz przedmioty

Najważniejszą czynnością przed przystąpieniem do organizacji wyprzedaży garażowej jest umiejętne dobranie przedmiotów, rzeczy, których chcemy się pozbyć. Jest to proces nieodwracalny, dlatego powinniśmy mocno zastanowić się nad każdym obiektem, który chcemy wystawić na sprzedaż. Na handel możemy wystawić wszystko zaczynając od nieużywanych ubrań, butów, płaszczy po sprzęty kuchenne, książki, magazyny, zabawki dla dzieci czy meble. Olbrzymie zróżnicowanie sprawia, że tego typu wyprzedaże garażowe przyciągają naprawdę niezliczoną ilość osób zainteresowanych przeróżnymi przedmiotami. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i łatwo pozbyć się nadmiaru bibelotów z naszego mieszkania. Fenomen tego typu pchlich targów polega na tym, że za bezcen możemy kupić coś co nas interesuje, podoba nam się, a sprzedawcy zarabiają na wyzbyciu się nieużywanych już od dawna przedmiotów. 

Wyceń każdą rzecz

od de-cube Nowoczesny

Niezwykle istotnym elementem przygotowań do wyprzedaży garażowej jest skrupulatne wycenienie każdego przedmiotu z osobna. Pamiętajmy, że dzięki temu unikniemy chaosu i dezorganizacji podczas największego zainteresowania. Nic tak nie dekoncentruje człowieka jak co kilkuminutowe pytania związane z ceną danego przedmiotu. Cena powinna być czytelna i dostosowana do odpowiedniej rzeczy. Zatem nie zawyżajmy wartości naszych wystawionych obiektów, bo możemy spotkać się z totalnym niepowodzeniem naszej wyprzedaży. Ich olbrzymia popularność głównie polega na niskich cenach, które są właściwie dostosowane do danek kategorii przedmiotu. Zatem jeżeli chcemy sprzedać sprawną drukarkę, którą zakupiliśmy za kwotę ok. 350 zł, to nasza wycena nie powinna przekraczać ceny początkowej.

Wybierz najlepszą datę

Jeżeli chodzi o najlepszy termin to oczywiście jest nim okres letni. Dni są przede wszystkim dłuższe, a ciepła temperatura i duże nasłonecznienie sprzyjają wyjściu z domu. Dlatego na pewno organizując wyprzedaż garażową starajcie się zawsze czekać do lata. Dodatkowo możecie ugościć przybyłych nabywców świeżą, zimną lemoniadą lub domowymi ciasteczkami, to na pewno umili atmosferę kupna i sprzedaży, a dzięki temu nasi goście może skuszą się na zakup większej ilości rzeczy. Najważniejsze to odpowiednia atmosfera i nastawienie się na dobrą zabawę, tylko wtedy będziemy w stanie podwoić czy potroić nasze zyski ze sprzedaży. Wybierając odpowiednią datę zwróćcie również uwagę na dzień tygodnia oraz godzinę. Weekend to najrozsądniejsze rozwiązanie ze względu na wolny dzień od pracy. Natomiast co do godziny starajcie się organizować wyprzedaż po obiedzie, kiedy każdy będzie nasycony i w ramach poobiedniego spaceru wybierze właśnie Wasze przydomowe targowisko.

Ten wyjątkowy, drewniany garaż został zaprojektowany przez hiszpańskich architektów z pracowni Ecospace Espana. 

Czy potrzebujesz pozwolenie?

Pozwolenie i sprawy formalne to zapewne kwestie, które trapią nas najbardziej i spędzają nam sen z powiek. Postaramy się Wam wyjaśnić na czym polega problem i całe zamieszanie wokół wyprzedaży garażowych. Podstawową kwestią jest cena naszych oferowanych towarów, jeżeli ustalimy kwotę niższą niż cena, za którą nabyliśmy dany przedmiot, wtedy nie musimy martwić się o odprowadzenie podatku. Ważne, aby kwota pieniężna nie przekraczała tysiąca złotych, a sprzedawane rzeczy były tylko i wyłącznie własnością osób organizujących tego typu wyprzedaż garażową. Poruszając kwestię pozwolenia, nie musimy się martwić o załatwianie odpowiednich formalności i wypełniania sterty papierów. Wystarczy informacja o odbywającym się targowisku, data oraz miejsce. Organizując sprzedaż garażową na terenie swojej posesji nie jesteśmy zobowiązani do zdobywania jakichkolwiek pozwoleń. 

Zrób reklamę

Aby zachęcić i odpowiednio wcześniej poinformować naszych przyszłych nabywców o wyprzedaży garażowej, powinniśmy wydrukować ulotki oraz specjalne ogłoszenia o odbywającym się targowisku. Co takie ogłoszenie powinno zawierać? Przede wszystkim data, miejsce oraz godzina rozpoczęcia. Trzy najistotniejsze informacje. Dobrze by było zamieścić ogólne zdjęcie naszych przedmiotów lub rzeczy najbardziej reprezentatywnych, które będą wystawione na sprzedaż. Dzięki temu zobrazujemy i być może zachęcimy osoby do stawienia się na naszym domowym targowisku. Ogłoszenia powinny zachęcać do odwiedzenia, czyli prezentować się schludnie, estetycznie i czytelnie. Po zakończeniu wyprzedaży ważne, aby posprzątać naszą okolicę z rozwieszonych ogłoszeń i ulotek. Grunt to dbałość o otoczenie oraz dobre stosunki między sąsiedzkie. 

Bądź przygotowany na negocjacje

Przygotowując wyprzedaż garażową oprócz wielu kwestii organizacyjnych, które musimy wziąć pod uwagę, ważne, aby być otwartym na rozmowę z ludźmi oraz prowadzenie negocjacji dotyczących ceny naszych przedmiotów. Czasami warto zgodzić się na cenę niższą od planowanej, ponieważ może to zachęcić naszych kupców do dalszym poszukiwań i nabycia kolejnych rzeczy. Jak widać jest to transakcja opłacalna dla dwóch stron, nam parę złotych nie zrobi dużej różnicy, natomiast szybciej pozbędziemy się sprzedawanych przedmiotów i zrobimy miejsce w mieszkaniu. 

Bądź miły i przyjazny

Henley on Thames - After od Garageflex
Garageflex

Henley on Thames – After

Garageflex

Dla utrzymania przyjaznych stosunków sąsiedzkich oraz zachowania dobrej opinii nasze zachowanie podczas garażowej wyprzedaży powinno charakteryzować się miłą, sympatyczną atmosferą. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie chodzi głównie o zarobek i zainkasowanie grubych pieniędzy. Liczy się przede wszystkich wyzbycie z niepotrzebnych nam przedmiotów oraz spędzenie weekendowego popołudnia w miłej, sąsiedzkiej atmosferze. Otwartość na negocjacje, przyjazna aparycja oraz uprzejmy ton są w stanie zdziałać wiele!

Kto z Was uczestniczył w garażowej wyprzedaży? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu