Drewniane cudo w samym sercu lasu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Drewniane cudo w samym sercu lasu!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Architekt Stefan Toifl Nowoczesny
Loading admin actions …

Budowa domu w zielonej okolicy, z dala od zgiełku i zanieczyszczeń wielkich aglomeracji miejskich, to perspektywa, o której marzy wielu z nas. Nie tylko osiedlamy się w bardziej naturalnym środowisku, ale także przykładamy o wiele większą wagę do ekologicznych aspektów budowy i mieszkania. Naturalne materiały- takie jak drewno czy kamień- są coraz chętniej wybierane. Doceniamy ich szerokie zastosowanie, ekologiczny charakter oraz prozdrowotne właściwości.

Obejrzyjcie z nami dom, który jest ciekawą hybrydą nowoczesności i tradycji budowlanej. Sześcienna bryła, wyznacznik współczesności w architekturze, łączy się tu z tradycyjnym podejściem do materiałów wykończeniowych i wystroju wnętrz. Efekt, zwłaszcza w tak naturalnej okolicy, zachwyca!

Bryła

Masywna, sześcienna bryła, wyrastająca z gęsto zalesionej działki, sprawia wrażenie ogromnej. Przeważająca część fasady pokryta została okładziną z modrzewia, co ciekawie kontrastuje z fragmentami elewacji otynkowanymi na kremowo. Na całej długości budynku, dzięki wysunięciu dachu oraz części balkonowej, podpieranych drewnianymi kolumnami, powstało praktyczne zadaszenie. Niemal w każdym miejscu tego domu mieszkańcy mają zagwarantowany stały kontakt z otaczającą ich naturą.

Taras

Zadaszony taras zapewnia perfekcyjne miejsce na relaks w otoczeniu natury. Aby obszar ten komponował się z charakterem całości budynku, także i jego wykonane z drewna. Zapewnia on płynne przejście pomiędzy wnętrzem domu, a otaczającym go ogrodem. Zarówno dla architektów, jak i dla inwestorów najważniejsze było, aby z każdego miejsca domu ułatwiony był stały kontakt z naturą. Dzięki prostocie i naturalności materiałów obszar ten doskonale spełnia te wymagania.

Wnętrze

Także we wnętrzu prym wiedzie drewno. Materiał ten hojnie wykorzystano nie tylko do wykończenia podłóg i framug okiennych, ale także to właśnie z niego wykonano wszystkie meble, składające się na wyposażenie. Jadalnię od kuchni oddziela funkcjonalna wyspa kuchenna, służąca nie tylko jako miejsce do przygotowywania potraw, ale także miejsce do przechowywania. Wielkopowierzchniowe okna na całej ścianie łączą wnętrze domu z jego naturalnym otoczeniem, wpuszczając do środka mnóstwo naturalnego światła.

Salon

Strefę dzienną w tym domu urządzono na otwartej przestrzeni, która, dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom, skąpana jest w naturalnym świetle. Obszar salonu od pozostałej części strefy dziennej oddziela wygodna kanapa w modnym grafitowym kolorze. Szary dywan wprowadza do wnętrza przytulność, a kubistyczny, drewniany stolik kawowy dopełnia ekologiczny charakter aranżacji.

Szczegółowy rozkład pomieszczeń

Na tym rzucie zapoznać możemy się ze szczegółowym rozkładem pomieszczeń w domu. Na parterze zlokalizowano strefę wejścia oraz przestrzeń prywatną mieszkańców, które wyraźnie od siebie oddzielono, gwarantując jak najwyższy poziom intymności. Główna strefa dzienna zlokalizowana została na piętrze.

Szkic budynku

Na koniec zapoznajmy się także ze szkicem budynku, przyglądając się temu projektowi pod względem lokalizacji na spadzistej działce. Pochyłość terenu wykorzystano, tworząc budynek, z którego z jednej strony rozciąga się widok na całą okolicę, a z drugiej zlokalizowano taras stanowiący bezpośrednie przejście do ogrodu. Prosta, kubistyczna bryła domu nie zakłóca zapierającej dech w piersiach natury, a raczej sprawia, że budynek idealnie się z nią stapia.

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu