Zwyczajny dom z nadzwyczajnym wnętrzem!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zwyczajny dom z nadzwyczajnym wnętrzem!

Alicja Olko Alicja Olko
Urban Home Imagine Nowoczesne domy od Baufritz (UK) Ltd. Nowoczesny
Loading admin actions …

Od dziecka uczono nas, aby nie oceniać książki po okładce. Jakkolwiek wielką wagę przykłada się do pierwszego wrażenia, czasami może być ono bardzo mylne. Tak też jest w przypadku domu, do którego Was dzisiaj zabierzemy. Zlokalizowany w północnym Londynie, na ulicy zabudowanej egzemplarzami tradycyjnej, wyspiarskiej architektury, na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie zwyczajny, jednak przy bliższym poznaniu zaskakuje innowacyjnością i nowatorskim podejściem do mieszkania. Ze względu na technikę budowy oraz wykorzystane materiały, ten pozornie zwyczajny dom zyskuje miano domu przyszłości. Zobaczcie dlaczego!

Od strony ulicy

Architekci zdecydowali się na współczesną bryłę o nowoczesnych wykończeniach, która nie odbiegałaby jednak od estetyki innych, sąsiadujących z nią budynków. Jej klasyczny kształt, w połączeniu z gładką, otynkowaną na biało fasadą oraz cynkową elewacją wokół okien, to doskonały kompromis pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Od strony ulicy dom jawi się zapraszająco, ale intymnie jednocześnie, gwarantując najwyższy poziom prywatności.

Od strony ogrodu

Niemałe zaskoczenie czeka na nas z drugiej strony. Z tej perspektywy dom nabiera nadzwyczaj nowoczesnego charakteru, na który składają się geometryczne formacje, zróżnicowane poziomy, wysunięte segmenty oraz wielkopowierzchniowe okna. Dzięki ingerencjom w bryle udało się stworzyć miejsca na liczne tarasy, z których cieszyć się można widokiem na piękny ogród.

Materiały wykorzystane do budowy- przede wszystkim ekologiczne drewno zastosowane do wzniesienia szkieletu budynku- zapewniają pozytywny dla zdrowia klimat wewnątrz. Co więcej, dzięki wykorzystaniu drewna do izolacji, a także zainstalowaniu energooszczędnych okien oraz paneli słonecznych na dachu, dom ten ma charakter domu pasywnego.

Salon

Otwartą strefę dzienną zaaranżowano w sposób nowoczesny i stylowy. Dominuje biel uzupełniona deliktowymi szarościami i czarnymi, lśniącymi meblami. Dzięki wielkopowierzchniowym oknom wnętrze domu nieustannie skąpane jest w naturalnym świetle. Na wyposażenie składa się niezbędne minimum, co sprawia, że jest tu elegancko i gustownie.

Klatka schodowa

Naturalne materiały wykończeniowe dominują w każdym pomieszczeniu tego domu. Eleganckie drewniane schody spiralne łączą ze sobą poszczególne piętra domu. Ciemne drewno pięknie łączy się z płytkami z naturalnego kamienia, którymi wyłożono posadzkę na tym obszarze. Dzięki białym ścianom i sufitowi jest tu także jasno i przestronnie.

Sypialnia

Ciężko wyobrazić sobie bardziej idylliczne miejsce do relaksu i zasłużonego wypoczynku, niż ta sypialnia. Stanowi idealny wzór dla wszystkich tych, którzy pragną sypialni, w której naprawdę można się wyspać. Białe ściany nie rozpraszają i stanowią neutralne tło. Ogromne okna gwarantują dopływ zbawiennych o poranku promieni słonecznych, a ciężkie, szare zasłony umożliwiają przesłonięcie okna, gdy chcemy odpocząć pod osłoną ciemności. Naturalne drewniane meble gwarantują zdrowy klimat w tym pokoju. Minimalistyczne wyposażenie usuwa czynnik przepełnionej przestrzeni i gwarantuje swobodę poruszania się.

Główna łazienka

Kto powiedział, że drewno nie jest dobrym materiałem do wykończenia łazienki? W tym przypadku wspaniale komponuje się z kremowymi, wielkoformatowymi kaflami, którymi wyłożono nie tylko część posadzki ale i ściany na obszarze prysznicowym i wannę. Także tutaj doceniono potęgę białych, gładkich ścian, dzięki którym wnętrze prezentuje się jasno i przestronnie. Przy odpowiedniej impregnacji, drewniany fragment podłogi na długo pozostanie w świetnym stanie.

Toaleta

Zupełnie wyjątkowo i oryginalnie zaprojektowano toaletę. Zdecydowano się na intrygującą mozaikę, mieniącą się srebrzystym kolorem. Nie tylko sama ściana jawi się niezwykle futurystycznie, ale także podobny efekt optyczny osiągnięto poprzez fantazyjne lustro o obramowaniu niczym klocki z gry Tetris. Taka aranżacja tego wnętrza nadaje mu charakter glamour.

Salon gier

Urban Home Imagine Nowoczesny pokój multimedialny od Baufritz (UK) Ltd. Nowoczesny
Baufritz (UK) Ltd.

Urban Home Imagine

Baufritz (UK) Ltd.

W piwnicy zlokalizowano pokój rodzinny, ze strefą rozrywki i pokojem gier. Imponujący stół bilardowy zajmuje niemal całą powierzchnię tego pomieszczenia, ale trzeba przyznać, że robi wrażenie. Jego charakter utrzymano w stylu, który określić można po prostu jako cool. Tapeta z motywem komiksu oraz kultowe plakaty na ścianach czynią z tego wnętrza miejsce ciekawe i niesztampowe.

Co myślicie o bryle tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu