Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Treez Arquitetura+Engenharia

15 pomysłów na idealne półki do małych łazienek

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Półki to uniwersalne, funkcjonalne i praktyczne elementy dekoracji naszych domów. Są estetyczne, ale także pomagają nam organizować przedmioty i inne akcesoria w praktyczny sposób, zajmując pionową przestrzeń ścian i pozostawiając inne obszary podłogi wolne.  Są idealnym uzupełnieniem dla małych pomieszczeń, wymagających porządku, takich jak łazienka.

Dzisiaj pokażemy 15 pomysłów na idealne półki do małych łazienek. Dołącz do nas, aby je zobaczyć.

1. Lokalizacja

Lokalizacja będzie oczywiście na ścianach, ale powinieneś także pomyśleć o tym, która ze ścian, będzie najlepsza: obok prysznica? Nad toaletą? W rogu? Musisz dokładnie wizualizować przestrzeń swojej łazienki, aby podjąć najlepszą decyzję.

2. Materiały

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Bhavin Taylor Design
Bhavin Taylor Design

Hampstead Heath Apartment

Bhavin Taylor Design

Dla półek możemy znaleźć wiele alternatyw materiałowych, dopasowujących się do stylu naszej małej łazienki: drewno, szkło, akryl, metale itp., o różnorodnych wzorach, które nadają łazience charakter i oryginalność.

3. Kolory

Kolejnym ważnym czynnikiem jest zdecydowanie kolor. Półki jako elementy organizacji i dekoracji do łazienki mogą mieć uderzające różnorodne kolory, które czynią je jeszcze bardziej estetycznymi. Wśród neutralnych kolorów, takich jak biel czy szarość, można zastosować żółty ton, aby wprowadzić większą świeżość i witalność dla środowiska.

4. Szkło

W bardzo małych łazienkach lub preferujących lżejszą estetykę szklane półki wyglądają szczególnie dobrze i osiągają awangardowy klimat. 

5. Drewno

Półki drewniane są ciepłe, przytulne i dostosowują się do wszystkich stylów dekoracyjnych, rozpieszczając pod względem dekoracji nasze łazienki..

6. Kluczowe punkty

Półki, o których dziś mowa umiejscowione są oczywiście na ścianach łazienki ale mogą też zajmować tak zwane kluczowe punkty, takie jak narożniki lub miejsca, w których trudno byłoby umieścić mebel mieszczący np. przedmioty higieniczne, takie jak papier toaletowy.

7. W rogach

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Lavabo e banheiros, Maceió AL

Cris Nunes Arquiteta

Aby ożywić obszary, których zwykle nie używamy w łazience, takiej jak narożniki, zamontuj w nich półki. Wyglądają świetnie i pomagają w jak najlepszym wykorzystaniu warunków panujących w przestrzeni.

8. Co umieścić na półkach?

Na półkach możesz umieścić kosmetyki, ręczniki i elementy dekoracyjne, takie jak rośliny i inne ozdoby, które przyczyniają się do konfiguracji stylowej łazienki, w której wszystkie elementy są zharmonizowane. 

9. Dostosowany projekt

Półki mogą być dostosowane do pożądanej wielkości, aby pasowały do wymiarów naszej łazienki. Przyczynią się do tworzenia spersonalizowanej przestrzeni, która reprezentuje nasz styl i indywidualne gusty.

10. W kolorze białym

Białe półki, podobnie jak te szklane, są idealne, aby zwiększyć wrażenie jasności wewnątrz małej łazienki.

11. Ze zintegrowanym światłem

Kolejnym ważnym szczegółem, który sprawi, że półki będą fascynującym elementem dekoracji naszej łazienki jest to, że mogą one zawierać projekt oświetlenia; W ten sposób łazienka będzie miała większą ilość światła, a akcent zostanie postawiony tam, gdzie chcemy.

12. Głęboki kolor

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Blankstone
Blankstone

Balham House

Blankstone

W małych środowiskach często obawiamy się zastosować głębokie kolory ponieważ sądzimy, że pomieszczenia wydadzą się jeszcze mniej niż są. Ale rzeczywistość jest taka, że często głębokie kolory pomagają uzyskać bardzo interesujący efekt głębi. Zobacz, jak elegancko wygląda ten projekt firmy budowlanej BLANKSTONE, w którym półki zostały zainstalowane we wnęce! 

13. Z lusterkami

Pokrycie lustrami fragmentu  jednej ze ścian łazienki, również przyczyni się do lepszego oświetlenia przestrzeni, a także zwiększy poczucie przestronności.

14. Wewnątrz prysznica

Pod prysznicem potrzebujemy miejsca, które pozwoli nam umieścić mydło, szampon itp., Półki są tutaj prawie niezbędne. W tym projekcie widzimy, że niszę zaprojektowano tak, aby zawierała praktyczne, funkcjonalne i estetyczne półki.

15. Na różnych wysokościach

Bardzo podoba nam się ta gra wysokości, która wprowadza ciekawy element dynamiki do tej prostej i spokojnej łazienki. 

Koniecznie sprawdźcie także: 10 kombinacji płytek, które będą dobrze wyglądać w Twojej łazience

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Adriana Pierantoni Arquitetura & Design
Adriana Pierantoni Arquitetura & Design

A bancada do Home Office está atrás do sofá

Adriana Pierantoni Arquitetura & Design
Lubicie mieć wszystko pod ręką? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu