Szklane drzwi przesuwne na taras, czyli pomysł idealny!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Szklane drzwi przesuwne na taras, czyli pomysł idealny!

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Qr legno srl
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji skupimy się na szklanych, przesuwnych drzwiach tarasowych. Jak zobaczymy, są one niezwykle praktyczne i estetycznie wysublimowane. 

Szklane drzwi chronią nas od wiatru, hałasu i smogu, dając możliwość cieszenia się tym, co za oknami. Poza tym, pozwalają doskonale oświetlić wnętrze mieszkania lub domu, a gdy istnieje taka potrzeba, można je łatwo przysłonić roletami lub zasłonami.

Jak zobaczymy w projektach naszych doświadczonych architektów, przesuwne drzwi pozwalają również w ogromnej mierze zaoszczędzić na dostępnej przestrzeni. Nie trzeba się martwić o to, w którą stronę otwierają się drzwi ustawiając meble! Poza tym, jest to doskonały sposób na pewnego rodzaju połączenie strefy zewnętrznej z wnętrzem domu. Z resztą, zobaczcie sami!

​1. Hartowane szkło i lekkość na tarasie

Projekty,  Taras zaprojektowane przez New Time Srl
New Time Srl

Vetrata panoramica pieghevole

New Time Srl

Projekt, który teraz oglądamy, pozwala nam docenić wartość szkła hartowanego. Jak widać, nie ma tu wielu dodatkowych elementów, lecz konstrukcja jest niezwykle trwała. Poza tym, całość jest doskonale zintegrowana z fasadą!

​2. Całkowita przejrzystość

Konstrukcja z przesuwnymi, szklanymi drzwiami daje izolację akustyczną i ochronę przed smogiem, ale również przed promieniami UV. Przesuwne drzwi stanowią przezroczystą, odporną ochronę przed wszystkim, czego możemy się obawiać.

​3. Lekkość i solidność

Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez Le Verande srls
Le Verande srls

Vetrate scorrevoli a chiusura Giardino D'Inverno

Le Verande srls

Jak już wspomnieliśmy, przesuwne szklane drzwi umożliwiają całkowite wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że warto zatrudnić fachowca, który odpowiednio zamontuje naszą konstrukcję, aby nie powstały przerwy pomiędzy prowadnicami i panelami drzwi.

​4. Szybkie przejście na zewnątrz

Projekty,  Taras zaprojektowane przez New Time Srl
New Time Srl

Chiusura del terrazzo

New Time Srl

W tym projekcie, przesuwne drzwi sprawiają, że w mgnieniu oka nasz taras może zostać zamknięty, dzięki czemu możemy korzystać z jadalni z pięknymi widokami niezależnie od pogody!

​5. Inne spojrzenie na taras

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez Eco Casa System
Eco Casa System

sistemi scorrevoli

Eco Casa System

Jak widać na zdjęciu powyżej, ogromne szklane panele (tym bardziej gdy przesuwne) pozwalają podzielić taras na strefę osłoniętą od wiatru i tę, otwartą na warunki pogodowe. Dla każdego coś dobrego!

​6. Prostota przy innowacyjnej technologii

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Impronta
Impronta

Xtravision

Impronta

Prostota projektu i wykorzystanie innowacyjnych technologii gwarantuje wspaniałe efekty estetyczne, ale również wysoki poziom ochrony.

​7. Szklane ściany

Projekty,   zaprojektowane przez FG FALSONE
FG FALSONE

KELLER minimal windows®

FG FALSONE

Przesuwne panele ścian wokół tarasu są koniecznością przy tak nowoczesnym projekcie, jak ten ze zdjęcia. W tym przypadku, szklane panele łączą się ze sobą na wielu płaszczyznach. Nowe technologie pozwalają zdalnie kontrolować ich otwieranie.

​8. Lekka, bezpieczna i trwała ochrona

Przesuwne okna i drzwi tarasów wykorzystują lekkie, bezpieczne materiały o doskonałej trwałości. Często jest to włókno szklane, które możemy oglądać w tym przypadku. Montaż takich okien nie wymaga prac murarskich, gdyż prowadnice montowane są na poziomie podłogi.

​9. Minimalistyczna i zintegrowana architektura

Po raz kolejny widzimy, jak przeszklona zabudowa tarasu doskonale integruje się z całą konstrukcją domu. Minimalistyczny styl architektoniczny to doskonałe tło dla systemu przesuwnych paneli szklanych.

​10. Płynność struktury

Na koniec zostawiliśmy zestawienie szklanych paneli z drewnianą elewacją domu. Poza tym, szklane drzwi przesuwne łączą się tu z innowacyjną konstrukcją narożną bez słupków ani filarów.

Jeśli podoba Wam się co tu zobaczyliście, na pewno spodoba Wam się nasz alista: 11 wyjątkowych domów z dużymi oknami.

Co myślicie o przesuwnych drzwiach tarasowych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu