15 wspaniałych kuchni, z wbudowaną jadalnią | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 wspaniałych kuchni, z wbudowaną jadalnią

A.D. A.D.
Portfolio Eklektyczna jadalnia od Loft Factory Eklektyczny
Loading admin actions …

Projekty wnętrz zaaranżowane na otwartym planie są obecnie jedną z najbardziej popularnych opcji wśród architektów i dekoratorów. Ta formuła pozwala na integrację przestrzeni w bardzo ciekawy i stylowy sposób. Aby zrezygnować ze ścian należy respektować w każdym przypadku istotę różnych pomieszczeń i ich odrębność, tworząc wspólne pomieszczenie z różnymi atmosferami, które są powiązane w naturalny sposób.

Kuchnia i jadalnia są  idealnymi przykładami doskonałej syntezy, która może być przeniesiona do dowolnego domu. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie dla ograniczeń przestrzennych w małych domach i mieszkaniach. W tym Katalogu Inspiracji przedstawiamy 15 przykładów kuchni z jadalnią. Wyciągniecie z nich wiele pomysłów. Zobaczcie sami!

1. Z przezroczystościami

Ten projekt sprawia, że jadalnia jest epicentrum kompozycji – wyglądaj jakby była wyspą kuchenną i prawdopodobnie również niekiedy pełni jej rolę. Powierzchnia przeznaczona na kulinarne przyjemności jest otoczona zestawem przezroczystych krzeseł, które oprócz dodania lekkości do przestrzeni nadają jej bardzo współczesny charakter.

2. Wszystko w jednym

Chociaż kuchnie ze zintegrowaną jadalnią są tym, co zajmuje nas dzisiaj, warto wspomnieć o przykładach, w których integracja przestrzeni idzie o krok dalej. W tym projekcie nie ma fizycznych ograniczeń w postaci ścian, ale każda ze stref jest identyfikowana poprzez zmianę podłogi. Propozycja obejmuje w projekcie integrację z salonem, tworząc duży pokój. 

3. Kompozycja w czerni i bieli

Nowoczesna kuchnia od Bodà Nowoczesny

Nowoczesność jest słowem, które najlepiej oddaje sedno projektu tej kuchni z jadalnią, która koncentruje się na okrągłym kształcie stołu jako kontrapunkcie prostej linii mebli. Oprócz eleganckiego połączenia czerni i bieli, warto zwrócić także uwagę na sposób, w jaki pokój jest oddzielony od salonu za pomocą mebli jako ścianki między pomieszczeniami.

4. Skandynawski styl

Inspiracja skandynawska jest podstawą, na której opiera się projekt tego pomieszczenia. Biała i drewniana formuła, charakterystyczna dla  skandynawskich kuchni, wyróżnia charakter propozycji, która – jak widzieliśmy w poprzednich przykładach – zakłada zintegrowanie kuchni, jadalni i salonu na pojedynczej powierzchni bez ścian.

5. Z ławą

Integracja jadalni w ramach kuchni nie jest kwestią ograniczoną tylko do formuły umieszczenia stolika z krzesłami po obu jego stronach. Możesz dodać ławę, która będzie oryginalna i zadba o osobowość kuchni. W tym projekcie w oczy rzuca się także niebanalna kompozycja kolorystyczna oparta na bieli, czerni i czerwieni oraz geometryczne wzory podłogi tworzące nowoczesną i stylową oprawę.

6. Z półwyspem

Dostępna powierzchnia determinuje najbardziej odpowiedni sposób na zintegrowanie kuchni i jadalni. Alternatywą dla tradycyjnych stołów jest instalacja barku, który w praktyce tworzy ciekawą strefę jadalnianą, opartą na inspiracji z  kuchni amerykańskiej.

7. W przemysłowym klimacie

Styl wybrany do kuchni to kolejny czynnik, który może dodać uroku każdej kompozycji, bez względu na to, czy ma wbudowaną jadalnię czy nie. Ściana z odsłoniętej cegły, łupków lub rur w zasięgu wzroku to niektóre pomysły jakie można wykorzystać tworząc klimat urbanistyczny. 

8. Ze starannym oświetleniem

Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny

Oto kolejny przykład, który zakłada zastosowanie półwyspu do zintegrowania jadalni w kuchni. Jasne powierzchnie mebli i połyskliwe pokrycia, a także staranne oświetlenie, to cechy wyróżniające nowoczesny i funkcjonalny design.

9. Współczesna

Posiadanie kuchni z wbudowaną jadalnią nie jest wyłącznie przeznaczone do małych domów. To samo podejście doskonale sprawdza się w przypadku dużych obszarów, takich jak te, które widzimy na zdjęciu. Dzięki metalicznym wykończeniom, drewnie i neutralnym kolorom użytym w tej przestrzeni, miejsce ma wyjątkowo współczesny charakter. 

10. Dla miłośników klasyki

W kontrze do ostatniego przykładu znajdujemy tę propozycję: kuchnia z wbudowaną jadalnią – idealna dla miłośników klasycznego uroku. Smak tradycji doceniany jest w szczegółach, a połączenie z otoczeniem domu sprawia, że jadalnia jest jednocześnie oranżerią. 

11. Jadalnia jako przedłużenie wyspy kuchennej

Dopasowanie każdego elementu do idealnego ekwipunku jest ostatecznym celem każdego projektu, w tym przypadku jadalnia jest wbudowana w kuchnię jako przedłużenie samej wyspy. Przestrzeń oferuje funkcjonalne i atrakcyjne meble, by cieszyć się kulinarnymi przyjemnościami.

12. Pełna kolorów

Poza integracją jadalni z kuchnią, istnieje wiele cech, które sprawią, że ten pokój będzie przestrzenią pełną stylu. Zdecydowane przywiązanie do czerwieni jest prowokacją dla zmysłów w tej kuchni, w której jadalnia ubiera się na biało, tworząc idealny kontrapunkt w zestawie.

13. Elegancja i wyrafinowanie

Niewielkie przestrzenie także mogą być wyrafinowane i efektowne, a ich wielkość nie ma wpływu na ich atrakcyjność. Ta kuchnia skierowana jest w stronę salonu, wykorzystując jako granicę spektakularną wyspę pokrytą marmurem. Obecność tego materiału, dodana do szarej palety, która towarzyszy jadalni, czyni ten projekt przykładem elegancji i wyrafinowania. 

14. Z narożną jadalnią

Ważny jest nie tylko styl pomieszczenia, ale przede wszystkim sposób rozmieszczenia mebli. Muszą one być tak ulokowane, żeby stół jadalniany nie przeszkadzał podczas prac w kuchni. W tym wypadku jadalnia wskoczyła w punkt narożny, dzięki czemu jest wygodna i idealnie dopasowana do przestrzeni. 

15. Unikalna osobowość

Portfolio Eklektyczna jadalnia od Loft Factory Eklektyczny
Loft Factory

Portfolio

Loft Factory

Integrowanie przestrzeni musi być przede wszystkim funkcjonalne, co zresztą mówiliśmy już wcześniej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by to połączenie było również stylowe i niebanalne! Spektakularne połączenie obu tych cech znajdziemy w tej kuchni, projektu architektów z LOFT FACTORY. Kochamy taki eklektyczny design. 

Szukasz najlepszego stylu do swojej kuchni? Oto kilka sugestii: 18 funkcjonalnych kuchni

Nie od dziś wiadomo, że przecież najlepsze imprezy odbywają się w kuchni, prawda?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu