Pełna koncentracja: idealny gabinet | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Pełna koncentracja: idealny gabinet

A.D. A.D.
Nowoczesne domowe biuro i gabinet od Blok Kats van Veen Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Podczas pracy niezbędna jest pełna koncentracja. Wszystkie zmysły powinny być skierowane na ten jeden punkt, podczas gdy niekiedy litery, liczby i obrazy wirują na ekranie lub papierze. Koncentracja czasami płata nam figle, dlatego my postaramy się znaleźć sposób na skołatane myśli. 

Jest bardzo wiele czynników, które wpływają na koncentrację i produktywność, w tym miejsce, w którym pracujemy, czyli nasz domowy gabinet. Aby zapewnić sobie najwyższą wydajność, dobrze jest zorganizować środowisko tak, by współpracowało z Tobą. Pokój musi być równocześnie kojący, odświeżający, ale wciąż stymulujący i wystarczająco żywy, aby pobudzać do pracy. Dziś pokażemy Wam jak to osiągnąć, zobaczcie rady naszych projektantów

Funkcjonalne przedmioty dla optymalnej wydajności

Na początku listy czynników które musi spełniać gabinet, jest dość oczywista cecha, a mianowicie funkcjonalność. Jak inaczej możesz pracować lub studiować w produktywny sposób? Dlatego wygodne miejsce dla ciebie i komputera lub książek jest ważne. Potrzeba także wystarczająco dużo miejsca do przechowywania niezbędnych książek. Spójrzcie na tą cieka półkę z siedziskiem! Ze względu na organiczny kształt powyższej szafki, wszystkie książki zyskują miejsce i są usytuowane w żartobliwy sposób. Całość jest lżejsza i mniej statyczna. Dodatkowo, praktyczne światełko ułatwia czytanie. Postaw na meble z charakterem! 

Meble ustawione w pozycji roboczej

Warszawa / Wilanów - dom 180m2 Industrialny salon od razoo-architekci Industrialny
razoo-architekci

Warszawa / Wilanów – dom 180m2

razoo-architekci

Dla tych, którzy lubią odosobnienie, to dobry sposób pracy. Biurko ze zdjęcia jest w idealnym ustawieniu. Znajduje się poza centralną przestrzenią życiową i stanowi chronione miejsce do nauki lub pracy – z miejscem na sprzęt, książki, artykuły papiernicze i dokumenty. 

Wszystkie meble zaprojektowane są tutaj pod specjalnym kątem. Pomieszczenie stanowi wygodny salon, który przekształcany jest w odpowiednie miejsce do nauki. Biurko łączy się płynnie z innymi  meblami i kanapą. Lampa podłogowa z zakrzywioną linią sprawia, że lampa biurkowa staje się zbędna i jest idealnym punktem świetlnym. Podczas nieustannej pracy, nie można zapomnieć o chwili odpoczynku. Przerwa jest wskazana nie tylko ze względu na potrzebę regeneracji sił organizmu, ale również pomaga w świeży sposób spojrzeć na wszystkie zadania, które musimy wykonać.

Czysta przestrzeń dla wzmocnienia koncentracji

Czysta koncentracja – to wymaga spokoju i przestrzeni. Nie tylko w głowie, ale także dosłownie, w środowisku fizycznym, w którym odbywa się nauka czy praca. Przede wszystkim upewnij się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć otwartą przestrzeń. Usuń wszystkie niepotrzebne obiekty z bezpośredniego pola widzenia. Ze względu na wyraźne linie widzenia gabinet staje się przestrzenią otwartą. Oprócz otwartości światło jest idealnym sposobem na oczyszczenie pokoju. Duże okno jest oczywiście tutaj mile widziane. Połączenie ze spiczastym dachem sprawia, że jest to przestrzeń otwarta i intymna. Okna generują bezpośrednie światło dzienne w gabinecie. 

Tapeta w praktycznych kolorach

Zagłębmy się w użycie koloru. Jaka jest idealna paleta do gabinetu? Głęboka koncentracja i ciężka praca wymagają chłodnych, kojących kolorów. W szczególności nadają się do tego różne odcienie niebieskiego. Użyj go jako tła lub podstawy w przestrzeni. Jednak nie powinno zabraknąć nieco blasku i żywotności. Zapewnia to energię i optymizm. Jasne kolory i miękkie pastele dobrze sprawdzają się w gabinecie. Spójrzcie na tą ciekawą, kolorową tapetę z geometrycznym wzorem. Tworzy ona zabawną i odświeżającą całość. Tapeta to prosty sposób na zastosowanie ekscytującej palety na ścianie w ciągu jednej chwili. Na zdjęciu widzimy jak ta jedna ściana zdominowała cały gabinet pod względem estetycznym, reszta mebli jest prosta i dopasowana do niej. 

Zieleń natury

Godziny lub nawet cale dnie spędzone w jednym pomieszczeniu. To może czasem wywołać uczucie ucisku. Na naszej liście życzeń zazwyczaj pojawia się wtedy odrobina wolności, natury…  Właśnie dlatego warto wprowadzić spokojną zieleń natury. Udowodniono, że widok zieleni i drzew ma pozytywny wpływ na ludzi. Oczywiście można to zastosować we wnętrzu poprzez rośliny i kwiaty – możesz je powiesić pod sufitem, ustawić na specjalnych kwietnikach czy w formie pionowego ogrodu. Dla tych, którzy nie mają ręki do kwiatów, taka tapeta z pewnością zrobi cuda. Zapełniając ścianę fototapetą, od razu znajdziesz się w zupełnie innym otoczeniu! 

Stylizacja bez zakłóceń

Sekret udanej stylizacji wnętrza tkwi w szczegółach. Mowa oczywiście o akcesoriach: przedmioty na półce lub biurku sprawiają, że pokój jest tak przyjemny. Akcesoria są zatem również nieodzownym elementem w domowym gabinecie. Ważne jest jednak, żeby nie pojawiały się one stale w polu widzenia. W końcu trzeba się skupić. Dlatego wybierz tylko kilka pozycji w subtelnej wersji. Mogą one być nieco większe. Małe przedmioty szybko tworzą niechlujne wrażenie dlatego lepiej przechowywać je w pudełkach lub szufladach. Pozostaw także wolną przestrzeń, aby zachować prostotę. 

Ściana wyposażona w farbę tablicową zapewnia doskonałe pole do tworzenia notatek, co wydaje się być niezbędne w trakcie pracy. Idealne tło do planowania lub kreatywnej pracy i zapisywania pomysłów.

Przeczytajcie także: Domowe biuro w 6 różnych odsłonach!

Często pracujecie z domu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu