10 małych i funkcjonalnych sypialni | homify

10 małych i funkcjonalnych sypialni

homify.Pl homify.Pl
fpr Studio Skandynawska sypialnia Biały
Loading admin actions …

Meblowanie sypialni jest zawsze ekscytującym zadaniem: trzeba wybrać łóżko, szafę i inne meble, jak kredens czy toaletkę lub biurko oraz, oczywiście, wszystkie akcesoria. Od zasłon i narzut, po ramki na zdjęcia inne elementy dekoracyjne – wszystko to, nada przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. 

Kiedy jednak mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, ważne jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dzisiaj pokażemy Wam aż 10 pięknych sypialni powstałych na niewielkiej przestrzeni.

​1. Wnętrze lekkie jak piórko

Delikatne kolory, doskonale wyselekcjonowane meble i przemyślane ich ustawienie. Mamy tu małą sypialnię, w której znajduje się wszystko, czego nam potrzeba. Naszym zdaniem, jest to idealna aranżacja dla dorastającej dziewczyny.

​2. Pokój młodzieżowy

Jeśli Waszym celem jest połączenie komfortu sypialni z funkcjonalnością pokoju do nauki, mamy dla Was doskonałą aranżację. Mamy tu wygodne łóżko i funkcjonalne biurko, czyli wszystko czego potrzebuje osoba ucząca się.

​3. Za ścianą salonu

sreda Skandynawska sypialnia

W dzisiejszych czasach, otwarte przestrzenie są niezwykle modne. Nie można zaprzeczać faktom, a te pokazują, że brak podziałów pozwala optycznie uwydatnić i powiększyć małe przestrzenie. Jednak strefa sypialniana wymaga prywatności i czasami konieczne jest oddzielenie jej od reszty mieszkania. W tym przypadku, postawiono na elegancką, przesuwną ścianę drewnianą.

​4. Kolorowa przestrzeń

Odrobina koloru może wprowadzić do sypialni odrobinę radości – nawet jeśli ta jest niewielka. W tym przypadku, na ścianach pokazują się pionowe pasy. Jak widzicie, takie rozwiązanie sprawdza się doskonale nawet jeśli wzór pojawia się na jednej ścianie.

​5. Świeżość

Mała sypialnia może wydawać się o wiele większa i jaśniejsza niż jest w rzeczywistości jeśli zastosujemy się do kilku zasad. W tym przypadku, cel osiągnięto za pomocą wykorzystania bieli, która nadaje przestrzeni świeżości. Wokół łóżka pojawiła się bardzo funkcjonalna biblioteczka – regał. Jak już wiemy, wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest niezwykle ważne.

​6. Wszystko w jednym

Wszystko, co związane z sypialnią na jednej ścianie? Jak widać, takie rozwiązanie jest również możliwe. W jednym bloku mamy wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć: szafę, łóżko i regał.

​7. Szuflady pod łóżkiem

W małych pomieszczeniach największym problemem jest brak przestrzeni magazynowej. Brakuje przestrzeni na książki, ubrania, czy jakiekolwiek akcesoria i prywatne skarby. Z tym wyzwaniem pomoże nam się uporać wysoka konstrukcja łóżka na szufladach.

Mamy dla Was kilka sposobów na to, jak pomysłowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem.

​8. Podwieszane łóżko

Na tym zdjęciu widzimy niestandardowy wariant wcześniej wspomnianego pomysłu na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. W tym przypadku, cała sypialnia została zorganizowana w małym kąciku na podwyższeniu. Dodatkowo, podwieszane łóżko nie tylko zwraca uwagę, ale przede wszystkim pozwala całkowicie wykorzystać przestrzeń pod nim.

​9. Geometrycznie

Oto kolejna odsłona szafek pod łóżkiem. Cały podest pod łóżkiem został stworzony na podstawie regału. Zwróćmy też uwagę na wykorzystanie różnych kształtów geometrycznych i jasnych barw. Wszystko to sprawia, że wnętrze wygląda na bardzo przestronne.

​10. We wnęce

Kończymy naszą listę bardzo oryginalną propozycją od architektów z Włoch. Mianowicie, stworzono tu sypialnię w niewielkiej wnęce. Poza łóżkiem nie ma tu wiele rzeczy, ale więcej nie trzeba by poczuć prywatność sypialni w mieszkaniu zorganizowanym na otwartym planie.

Fantastyczny dom w stylu loftowym
Arrow navigation 3b3136b1
Która z tych sypialni podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu