Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez fpr Studio

10 małych i funkcjonalnych sypialni

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Meblowanie sypialni jest zawsze ekscytującym zadaniem: trzeba wybrać łóżko, szafę i inne meble, jak kredens czy toaletkę lub biurko oraz, oczywiście, wszystkie akcesoria. Od zasłon i narzut, po ramki na zdjęcia inne elementy dekoracyjne – wszystko to, nada przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. 

Kiedy jednak mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, ważne jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dzisiaj pokażemy Wam aż 10 pięknych sypialni powstałych na niewielkiej przestrzeni.

​1. Wnętrze lekkie jak piórko

Delikatne kolory, doskonale wyselekcjonowane meble i przemyślane ich ustawienie. Mamy tu małą sypialnię, w której znajduje się wszystko, czego nam potrzeba. Naszym zdaniem, jest to idealna aranżacja dla dorastającej dziewczyny.

​2. Pokój młodzieżowy

Jeśli Waszym celem jest połączenie komfortu sypialni z funkcjonalnością pokoju do nauki, mamy dla Was doskonałą aranżację. Mamy tu wygodne łóżko i funkcjonalne biurko, czyli wszystko czego potrzebuje osoba ucząca się.

​3. Za ścianą salonu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez sreda

W dzisiejszych czasach, otwarte przestrzenie są niezwykle modne. Nie można zaprzeczać faktom, a te pokazują, że brak podziałów pozwala optycznie uwydatnić i powiększyć małe przestrzenie. Jednak strefa sypialniana wymaga prywatności i czasami konieczne jest oddzielenie jej od reszty mieszkania. W tym przypadku, postawiono na elegancką, przesuwną ścianę drewnianą.

​4. Kolorowa przestrzeń

Odrobina koloru może wprowadzić do sypialni odrobinę radości – nawet jeśli ta jest niewielka. W tym przypadku, na ścianach pokazują się pionowe pasy. Jak widzicie, takie rozwiązanie sprawdza się doskonale nawet jeśli wzór pojawia się na jednej ścianie.

​5. Świeżość

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez MINBAI
MINBAI

Cama rebatible

MINBAI

Mała sypialnia może wydawać się o wiele większa i jaśniejsza niż jest w rzeczywistości jeśli zastosujemy się do kilku zasad. W tym przypadku, cel osiągnięto za pomocą wykorzystania bieli, która nadaje przestrzeni świeżości. Wokół łóżka pojawiła się bardzo funkcjonalna biblioteczka – regał. Jak już wiemy, wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest niezwykle ważne.

​6. Wszystko w jednym

Wszystko, co związane z sypialnią na jednej ścianie? Jak widać, takie rozwiązanie jest również możliwe. W jednym bloku mamy wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć: szafę, łóżko i regał.

​7. Szuflady pod łóżkiem

W małych pomieszczeniach największym problemem jest brak przestrzeni magazynowej. Brakuje przestrzeni na książki, ubrania, czy jakiekolwiek akcesoria i prywatne skarby. Z tym wyzwaniem pomoże nam się uporać wysoka konstrukcja łóżka na szufladach.

Mamy dla Was kilka sposobów na to, jak pomysłowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem.

​8. Podwieszane łóżko

Na tym zdjęciu widzimy niestandardowy wariant wcześniej wspomnianego pomysłu na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. W tym przypadku, cała sypialnia została zorganizowana w małym kąciku na podwyższeniu. Dodatkowo, podwieszane łóżko nie tylko zwraca uwagę, ale przede wszystkim pozwala całkowicie wykorzystać przestrzeń pod nim.

​9. Geometrycznie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez fpr Studio
fpr Studio

Suíte Bailarina

fpr Studio

Oto kolejna odsłona szafek pod łóżkiem. Cały podest pod łóżkiem został stworzony na podstawie regału. Zwróćmy też uwagę na wykorzystanie różnych kształtów geometrycznych i jasnych barw. Wszystko to sprawia, że wnętrze wygląda na bardzo przestronne.

​10. We wnęce

Kończymy naszą listę bardzo oryginalną propozycją od architektów z Włoch. Mianowicie, stworzono tu sypialnię w niewielkiej wnęce. Poza łóżkiem nie ma tu wiele rzeczy, ale więcej nie trzeba by poczuć prywatność sypialni w mieszkaniu zorganizowanym na otwartym planie.

Która z tych sypialni podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu