Projekty,  Salon zaprojektowane przez Arch. Antonella Laruccia

Nowoczesny dom, w którym króluje dobry smak

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Realizacja projektu renowacji to ekscytujące zadanie, którego rezultatem są niesamowite wnętrza. Przywrócenie świetności zdegradowanym przestrzeniom jest to praca, w której profesjonaliści wykazują się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dokładnie tak było z remontem tego bliźniaka. Architekci z biura ARCH. ANTONELLA LARUCCIA odpowiedzialni za transformację wkładali wszystkie swoje wysiłki w tworzenie wyrafinowanego, nowoczesnego i pełnego osobowości miejsca do życia. 

Żaden z pokoi nie został pozostawiony przypadkowi, a wszystkie z nich mają osobliwe szczegóły, które sprawiają, że każdy pokój jest wyjątkowym miejscem. Społeczne obszary to bez wątpienia najlepsze, sztandarowe i reprezentacyjne miejsca, ale nie możemy odmówić uroku także innym pomieszczeniom, takim jak jadalnia, schody czy obszary na zewnątrz. Szukasz inspiracji? Czytaj dalej!

Salon

Jak już wcześniej powiedzieliśmy, obszary społeczne domu to przestrzenie, które najlepiej odzwierciedlają współczesny i funkcjonalny charakter renowacji tego budynku. W projekcie dominuje przede wszystkim elegancja, ważne jest także połączenie kolorów i materiałów. Drewniane podłogi nadają temu pomieszczeniu niepowtarzalnego ciepła. Idealnie współgrają z mebli z geometrycznymi liniami w kolorze szarym, czarnym i białym. Ten pokój jest wyrafinowanym i niezwykle przytulnym miejscem.

Otwarta przestrzeń

Oprócz współczesnego charakteru, pokoju wyróżnia także w pełni otwarta koncepcja. Integracja przestrzeni pozwala, z samego salonu, docenić niepowtarzalny widok kuchni i jadalni, tworząc większe poczucie przestronności. To połączenie między pomieszczeniami, niezależnie od ścian, pozwala również obserwować ciągłość projektu. Nowoczesne linie kolonizują każdy kąt, tworząc niezwykle harmonijną całość, bardzo atrakcyjną.

Jadalnia

Przestrzenna separacja salonu i kuchni odbywa się poprzez wybór innego rodzaju pokrycia podłogi. Widzimy jednak wyraźny podziały między strefą przygotowywania posiłków a jadalnią w postaci szklanych ścian, które, nie ograniczając atrakcyjności, nadają całości wyrafinowaną i nowoczesną nutę. Najważniejszym meblem w jadalni jest oczywiście stół, a nad nim żyrandol z szarego szkła. Podoba nam się wybór mebli w kolorze czarnym.

Drobne niuanse

Każdy pokój, w którym zawodowcy wykonywali swoją pracę jest pełen detali. W tym przypadku kładziemy nacisk na przestrzeń pod schodami. Mimo, że staje się ona niewykorzystanym zakątkiem, projekt włączył ją jako element dekoracji. Żwirowa podłoga, na której opierają się rzeźby, nadaje życia i atrakcyjności tej zazwyczaj pustej przestrzeni. 

Klatka schodowa

Pozostawiając za sobą przestrzeń pod spodami, spójrzmy trochę wyżej. Schody same w sobie są kolejną  prawdziwą, przyciągającą wzrok dekoracją. Poza łączeniem różnych kondygnacji domu, konstrukcja jest kolejnym przykładem starannego projektowania z niewątpliwą pieczątką  profesjonalistów homify. Klatka schodowa wykonana jest ze szklanego panelu, dodatkowo wzbogacona o wyrafinowany system oświetleniowy, który podkreśla jej piękno.

Pokój pełen kolorów

Pokój, który widzieliśmy na początku naszego spaceru, nie jest jedynym miejscem towarzyskim w domu. Tutaj widzimy drugi salon, którego wygląd różni się, po części, od poprzedniego. Mimo utrzymywania tej samej, współczesnej linii, oba pomieszczenia prezentują się odmiennie. Istotną część dekoracji tutaj jest kolor. Mocny czerwony dywan i żółty fotel stanowią doskonałe uzupełnienie ciepła zapewnianego przez drewnianą podłogę i kominek o nowoczesnym designie.

Balkon

Ręka architektów dotarła nawet tutaj.  Taras z drewnianą podłogą zachowuje współczesną estetykę i wzory chromatyczne. Biały i czarny nadal są dominującymi kolorami, choć w tym przypadku kolorystyczna nuta jest wzbogacona o obecność roślinności. Nawet wybór doniczek jest wyjątkowy.

Łazienka

Łazienka to kolejny z pokoi, który wymaga uwagi od środka. Jest bardzo inspirująca, ponieważ mimo niewielkich rozmiarów wygląda po prostu spektakularnie. Kluczem do sukcesu projektu są różne elementy, które są jego częścią: blat i drewniana podłoga, akcesoria i lustrzane ściany, dzięki którym łazienka wydaje się większa. 

Kamień jako znak rozpoznawczy

Wykorzystanie materiałów ma szczególny wpływ na atrakcyjność łazienki. W przeciwieństwie do tradycyjnego charakteru, który często mu się przypisuje, kamień jest nieodzownym elementem tworzenia umiarkowanej estetyki w tym projekcie. W tym przypadku widzimy go jako część podłogi, a także podświetlany panel ścienny.

Zrównoważony projekt

Ostatni przystanek znajduje się w drugiej łazience, która oferuje równie zrównoważony i kuszący wygląd, co pierwsza. Wybór neutralnych odcieni, oświetlenia i nowoczesnych linii mebli sprawia, że jest to przestrzeń pełna osobowości i elegancji. Krótko mówiąc, harmonijna całość, która podtrzymuje nowoczesną i minimalistyczną linię obecną w całym domu. 

Jeśli myślisz o odnowieniu wizerunku swojego domu i nadaniu mu współczesnego wyglądu, z pewnością znajdziesz więcej inspiracji tutaj: Efektowny remont starego biurowca!

Lubicie wnętrza zaprojektowane w takim stylu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu