15 wspaniałych pomysłów na meble w małym domu | homify

15 wspaniałych pomysłów na meble w małym domu

A.D. A.D.
DEULONDER arquitectura domestica Eklektyczna kuchnia Biały
Loading admin actions …

Małe domy także chcą wyglądać dobrze. Są tacy, którzy uważają, że brak przestrzeni jest przeszkodą nie do pokonania, ale prawda jest taka, że jest to wspaniała okazja, aby przetestować pomysłowość i kreatywność właściciela lub architekta, który to miejsce urządza. Przystosowanie każdego z elementów  wyposażenia do dostępnej powierzchni jest wszystkim, co należy zrobić, aby stworzyć wyjątkowy i bardzo atrakcyjny projekt dekoracyjny. 

W tym Katalogu Inspiracji proponujemy 15 wspaniałych sztuczek, które pozwolą sprawnie umieścić wszystkie niezbędne meble w małym domu, z którego chcemy uzyskać jak najwięcej.

1. Mieszanka materiałów i elementów w celu wzbogacenia środowiska

W małych domach, tak z resztą jak w każdych innych domach, dozwolone jest mieszanie materiałów i elementów. W rzeczywistości ta praktyka jest stosunkowo powszechna, ponieważ między innymi wzbogaca środowisko w bardzo wyjątkowy sposób. Jednak w każdej zasadzie istotny jest umiar: Jeśli masz mały dom, nie kumuluj mebli, raczej staraj się postawić na te, które są potrzebne. 

2. Udane rozmieszczenie

Jedną z podstawowych przesłanek, które musisz wziąć pod uwagę przy planowaniu rozkładu mebli w małym domu, jest to, że musisz korzystać z każdego dostępnego centymetra kwadratowego. Musisz jednak znaleźć idealną równowagę między optymalizacją dostępnej powierzchni a pozostawieniem miejsca do komunikacji. 

3. Dostosowuj meble do szczególnych warunków przestrzeni

Przed zaplanowaniem dekoracji swojej  kuchni, salonu, sypialni itp. należy wziąć pod uwagę szczególne warunki konkretnego miejsca. Nie ma sensu denerwować się tym, że ma się mały dom, trzeba przekształcić przeciwności w szansę i wykorzystać kształt pokoju, dostosowując do niego meble. W tym przykładzie mała ściana do połowy wysokości staje się ścianką telewizyjną, ale to właśnie ta wysokość decyduje o wyborze niskiej sofy.

4. Drzwi przesuwne

Jeśli nie chcesz obejść się bez ścian, aby podzielić wewnętrzne obszary swojego małego domu, doskonałą alternatywą są drzwi przesuwne. Oprócz tego, że nie trzeba poświęcać im praktycznie żadnej przestrzeni, zapewnią pomieszczeniom prywatność, której szukasz.

5. Wypoczynek w kształcie litery L

W małym pomieszczeniu każdy centymetr ma wyższą wartość niż przeciętna, a w konsekwencji zarządzanie  meblami, które będą częścią projektu dekoracyjnego, nie tylko sprawi, że będzie wyglądać bardziej przestronnie, ale także w pełni zostanie wykorzystany każdy zakątek. Zapomnij o wprowadzeniu wielu sof, postaw na jedną w postaci L, aby zapewnić przestrzeń do wypoczynku z wszelkimi udogodnieniami. 

6. Przestrzenie wielofunkcyjne

TV Wall Unit Style Within Nowoczesny pokój multimedialny
Style Within

TV Wall Unit

Style Within

Wielofunkcyjne meble są sprzymierzeńcami małych przestrzeni. W żadnym małym domu czy mieszkaniu nie może ich zabraknąć. Są one bardzo różnorodne i pasujące do każdych przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest dobranie ich do swoich upodobań i potrzeb. 

7. Wszystko w jednym

Oto kolejny przykład wielu zastosowań tej samej przestrzeni. Kuchnia, jadalnia i sala telewizyjna mają tę samą lokalizację. Integracja odbywa się po mistrzowsku,a najistotniejsze jest to, że nie jest ona chaotyczną przestrzenią, ale każdy obszar jest zróżnicowany i harmonijny. Każdy element ma swoje miejsce bez przekraczania granic. 

8. Kuchnia w kształcie litery U.

Bardzo skutecznym sposobem na ergonomiczne rozmieszczenie mebli kuchennych na małej przestrzeni jest postawienie na wzór U. Ten wzór jest naprawdę idealny, dodatkowo zawiera on bar, który służy jako blat i jako stolik śniadaniowy jednocześnie. 

9. Korzystaj z korytarzy

Myślisz, że nie możemy Cię niczym zaskoczyć? Oto kolejna sztuczka do umieszczania mebli w małym domu: skorzystaj z korytarza. Tak, chociaż pomysł może wydawać się zwariowany, prawda jest taka, że nie jest szaleństwem znajdywanie praktycznych rozwiązań do przechowywania w postaci atrakcyjnych półek. Mogą zastąpić tradycyjny regał na książki, który wylądował by w salonie. 

10. Kacze schody

Wszyscy odczuwamy pewną skłonność do majestatycznych schodów, które z kręconymi lub prostymi i eleganckimi kształtami łączą różne poziomy, ale w małych domach nie są one najbardziej praktycznym rozwiązaniem. W takich przypadkach praktyczną rzeczą jest obstawianie projektów, które skracają ich szerokość i które ograniczają się do łatwego i szybkiego połączenia dwóch pięter. Schody kacze czyli z naprzemiennymi stopniami to rozwiązanie wręcz idealne! 

11. Łózko po środku

Chociaż umieszczenie łóżka obok ściany może nadać twojej sypialni większe poczucie przestronności, prawdą jest, że bez względu na to, jak mały jest twój dom, główna sypialnia powinna być wygodna, a w konsekwencji, powinieneś spróbować znaleźć inne sposoby, które pozwolą powiększyć wizualnie przestrzeń. Wykorzystanie koloru wystarczy, aby stworzyć zabawną i przyjazną atmosferę, która odwróci uwagę od dostępnej powierzchni, z korzyścią dla estetyki.

12. Wyjmowane meble

Składane meble to kolejna sztuczka, która sprawdzi się w małym domu. Ich obecność jest konieczna, a  konstrukcja pozwala na to, że kiedy nie są w użyciu, uwalniają część dostępnej przestrzeni, maksymalizując wymiary danego pomieszczenia.

13. Projekty na wysokości

Bathroom homify Nowoczesna łazienka
homify

Bathroom

homify

Wykorzystanie dostępnej wysokości pomieszczeń jest niezbędne przy optymalizacji przestrzeni. Kiedy musisz umieścić meble pamiętaj, że twoje sufity również mogą co nieco pomieścić. Na przykład w tej wannie zbiornik został uniesiony w sposób, który nie koliduje z ruchem wewnątrz i pozostawia cały obszar wolny, aby pozostawić miejsce dla mebli do przechowywania, takich jak półki lub szafki.

14. Ogródek przy wejściu

Kto powiedział, że powinniśmy wyrzec się obecności natury, mając mały dom? Fakt, że nie ma zbyt dużo miejsca na ogród, nie wyklucza w zupełności jego istnienia! Użyj mały kąt przy wejściu do postawienia atrakcyjnej sadzarki. Możesz zasadzić pnące rośliny, a nawet zyskać atrakcyjność dzięki bardziej wyszukanym rozwiązaniom, takim jak pionowy ogród.

15. Nie przesadzaj z ilością mebli

 Nie musisz rezygnować z pewnych elementów dekoracyjnych, na których Ci bardzo zależy. Zaszalej! Ale jednocześnie staraj się unikać niepotrzebnych koncentracji, które zamieniają twoje pokoje w duszące lub nieuporządkowane miejsca. 

Przeczytajcie także: Mały dom- duża oszczędność!

Macie jakieś swoje sposoby na małe wnętrza?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu