7 nawyków, które sprawią, że Twój dom będzie zawsze czysty

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 nawyków, które sprawią, że Twój dom będzie zawsze czysty

A.D. A.D.
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Bloomint design
Loading admin actions …

Kto nie lubi przyjemnego uczucia jakie towarzyszy przebywaniu w czystym i świeżym domu? Ciężko by szukać kogoś takiego. Jednak sprzątanie nie jest najpopularniejszą rozrywką. O ileż przyjemniej jest w tym samym czasie siedzieć w słońcu na tarasie lub na kanapie przy filiżance herbaty. Jest wiele ciekawszych rzeczy, które można by robić w wolnym czasie jednak porządki po prostu należy wykonać. 

Dużo czasu można oszczędzić utrzymując dom stale w porządku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, takich jak mniej zmartwień, mniej napięcia i stresu, więcej spokoju i komfortu, więcej miejsca na to, co jest ważne. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć Katalog Inspiracji, który Wam w tym pomoże. 

W tym artykule zebraliśmy 7 wskazówek, które ułatwią Wam życie i pomogą zachować porządek na co dzień. Czytajcie dalej i koniecznie wypróbujcie wskazówki w Waszych domach!

1. Odkładaj przedmioty na swoje miejsce

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Bloomint design
Bloomint design

HOTEL CAL REIET – GUEST HOUSES

Bloomint design

Kiedy wrócisz do domu, nie zostawiaj portfela, torebki ani innych przedmiotów rozproszonych po całym domu. Miej trochę dyscypliny i trzymaj płaszcz w szafie, a klucze i portfel schowaj na ich miejsce – najlepiej zaraz przy wejściu. Utrzymuj płaskie powierzchnie wolne od przedmiotów i wyznacz miejsce dla każdego z nich.

2. Nie zostawiaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj

Zadania do wykonania, które odkładasz z dnia na dzień gromadzą się, a im więcej pracy się kumuluje, tym bardziej nie chce Ci się do niej zabrać. Znasz ten problem?  Z tego powodu ważne jest, aby ustawić rutynę zadań, które wykonujesz wtedy kiedy zaistnieje taka potrzeba, aby uniknąć ich opóźnienia.

3. Codziennie porządkuj łazienkę

Doskonale wiemy, że czyszczenie łazienki jest nieprzyjemne i nudne, ale nie ma innego wyjścia, jak tylko podjąć się tego. Jeśli będziemy robić to każdego dnia, następnego dnia będzie o wiele szybciej, ponieważ zgromadzi się znacznie mniej brudu. Po raz kolejny nawyk działa na naszą korzyść.

4. Regularnie wietrz sypialnię

Aby przewietrzyć pomieszczenie potrzeba zaledwie 10 minut. W tym czasie można wziąć prysznic, posprzątać, przygotować śniadanie lub wypić kawę. Następnie wróć do  sypialni , zamknij okno i pościel łóżko. I praktycznie nie zdając sobie z tego sprawy, przygotowałeś pokój na następną noc. Jak widzisz, to nie kosztuje wiele! 

5. Myj naczynia i sztućce po każdym posiłku

część dzienna: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez jw architektura
jw architektura

część dzienna

jw architektura

Staraj się unikać gromadzenia się garnków w zlewie. Wiemy, że mycie naczyń to jedno z tych niewdzięcznych zadań, do których ciężko się zabrać, ale jeśli tego nie zrobimy natychmiast po użyciu, stworzy się uciążliwy stos. Ponadto, resztki jedzenia zasychają na naczyniach i z upływem czasu jest je naprawdę ciężko domyć. Lepiej nie odkładaj tego na później. 

6. Umieść kosz na brudne pranie

Posiadanie kosza na brudną odzież  sprawi, że elementy garderoby nie będą leżały porozrzucane po całej łazience lub w sypialni. Nie chodzi tylko o porządek i czystość, a także higienę – brudne ubrania wydzielają więcej zapachów. Łazienka lub pralnia są najbardziej odpowiednim miejscem dla kosza na bieliznę. 

7. Zaplanuj cały dzień na dokładne porządki i czyszczenie

Istnieją dwa rodzaje sprzątania: codzienne,to o którym dziś piszemy, i dokładne czyszczenie oraz porządkowanie, na które dobrze jest przeznaczyć sobie jeden lub dwa dni w miesiącu. Należy wtedy zająć się bardzo dokładnym odkurzaniem, pod i nad meblami, czyszczeniem wnętrz, sprzątaniem zakamarków i miejsc trudno dostępnych. Rób to systematycznie! 

Przeczytajcie także: 9 nawyków, które warto w sobie wyrobić, aby cieszyć się czystym i uporządkowanym domem

Lubicie sprzątać? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu