Projekty,  Salon zaprojektowane przez Paula Herrero | Arquitectura

Wyposażenie małego mieszkania: 10 sposobów na uniknięcie typowych błędów

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Umeblowanie małego domu lub niewielkiego mieszkania może być prostsze niż mogłoby się wydawać. Nasi projektanci i architekci wnętrz mają kilka sugestii, których warto wysłuchać, żeby zapewnić sobie przyjemną atmosferę w małym mieszkaniu. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zobaczycie serię małych mieszkań, które ilustrują najważniejsze aspekty aranżacji niewielkiego mieszkania. Zobaczymy więc, w jaki sposób uniknąć błędów aranżacyjnych.

1. Dobre oświetlenie

Bardzo ważną sugestią, szczególnie dla tych, którzy muszą urządzić niewielką przestrzeń, jest zwrócenie szczególnej uwagi na oświetlenie. Starajmy się jak najbardziej wykorzystać naturalne światło. Po drugie, strategiczne umieszczenie punktów sztucznego oświetlenia będzie nieocenionym skarbem!

2. Przywilej dla jasnych kolorów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez In:Style Direct
In:Style Direct

Living room : Neutral tones

In:Style Direct

Zastosowanie jasnych i delikatnych kolorów jest podstawą aranżacji niewielkich przestrzeni. Jasne kolory odbijają światło, co skutkuje optycznym powiększeniem pomieszczenia.

​3. Otwarty plan

Warto pomyśleć o zintegrowaniu przestrzeni zamiast ich dzieleniu na klaustrofobiczne pokoiki. W szczególności strefy wspólne, jak salon i kuchnia mogą zostać zintegrowane – zyskujemy na przestronności.

​4. Maksymalne wykorzystanie okien

Projekty,  Salon zaprojektowane przez deinSchrank.de GmbH
deinSchrank.de GmbH

Weißes Regal unter der Dachschrägen

deinSchrank.de GmbH

Każdy architekt zgodzi się, że w niewielkich mieszkaniach nie może zabraknąć okien. Co więcej, powinny one stać się punktem centralnym, wokół którego należy organizować pomieszczenia.

​5. Użycie luster

Ogromnym sojusznikiem powinny być również lustra! W naturalny sposób optycznie powiększają one przestrzeń nadając pomieszczeniu głębi. Lustra powinny zostać strategicznie rozmieszczone. Zobaczcie: Lustra w każdym pomieszczeniu- 6 przykładów.

​6. Czym mniej, tym lepiej

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Brak miejsca nie może oznaczać zagracenia dostępnej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, lepiej postawić na minimalizm, by nie dławić przestrzeni, nie obciążać jej. Równowaga i harmonia są niezwykle ważnymi cechami aranżacji małego wnętrza.

​7. Meble wielofunkcyjne

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez louis de poortere
louis de poortere

8411 Blue Avenue

louis de poortere

Jak już wspomnieliśmy, brak przestrzeni zmusza nas do zrezygnowania nadmiernej ilości dekoracji, ale również z ogromnych kompletów mebli. Powinniśmy skupić się na funkcjonalności i praktycznego zastosowania każdego elementu wyposażenia. Rozejrzyjmy się za meblami wielofunkcyjnymi, lub nawet składanymi.

​8. Odrobina życia nie zaszkodzi

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Arkstudio
Arkstudio

Vista da sala

Arkstudio

Często zdajemy się rezygnować z roślin w małych pomieszczeniach, myśląc, że stworzą one wrażenie zatłoczenia. Prawda jest taka, że przy odpowiedniej aranżacji, odrobina naturalnej zieleni nie zaszkodzi, a może pomóc przy dywersyfikacji designu!

​9. Meble na zamówienie sprawdzą się doskonale

Wszelkie problemy niestandardowych rozmiarów lub kątów mogą być rozwiązane przy zamówieniu mebli na wymiar! Niestandardowe meble mogą być troszkę droższe, niż te, kupione w hurtowni, ale zapewne ułatwią realizację marzeń.

​10. Porządek i jeszcze raz porządek!

Nasza ostatnia porada wydaje się dość oczywista, ale często o niej zapominamy. W małym pomieszczeniu nawet kilka rzeczy na niewłaściwym miejscu sprawiają wrażenie ogromnego nieporządku. Zadbajmy o to, by narzuty i obrusy były zawsze ładnie ułożone, by nie rozrzucać ubrań i nie zostawiać po sobie kubków – tak małe rzeczy, a robią ogromną różnicę!

Zgadzacie się z naszą listą?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu