Projekty,   zaprojektowane przez Élitis

Wybór zasłon: 8 kolorowych przykładów, które inspirują!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pośród wielu elementów dekoracyjnych, które tworzą atmosferę naszego domu, zasłony znajdują się na szczycie listy. Zaskakująca jest różnorodność zasłon! Długie, miękkie, kolorowe, weneckie, panelowe, zaciemniające… krótko mówiąc, wybór jest bardzo szeroki!

Pierwszym krokiem przy wyborze zasłon jest wizualizacja decydujących aspektów pomieszczenia, w którym chcemy je umieścić, w szczególności sty mebli i ilość naturalnego światła. Z resztą, pokażemy Wam kilka zestawień, które powinny jasno zobrazować, o czym mowa.

​1. Blady róż

Zaczniemy od pudrowych, różowych zasłon. Doskonale pasują one do wnętrz charakteryzujących się przewagą delikatnych i neutralnych kolorów, takich jak wszelkie odcienie szarości, odcienie piaskowe i biel. W odpowiedniej aranżacji będą oznaką elegancji.

​2. Miękkie kolory i kwiatowa finezja

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Cabbages & Roses
Cabbages & Roses

Belmont Blue

Cabbages & Roses

Doskonała propozycja do kuchni, ale również i salonu – jeśli aranżacja ma inklinację ku stylowi shabby chic, możemy rozważyć opcję z neutralną bazą i motywem florystycznym, jak widać na powyższym zdjęciu.

​3. Niezwykły kolor

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez LOVELY HOME IDEA
LOVELY HOME IDEA

Yellow Ombre linen curtain by Lovely Home Idea

LOVELY HOME IDEA

Trzeba przyznać, że nasi projektanci wnętrz zaskoczyli nas doskonałym doborem kolorystyki zasłon do różnych elementów wyposażenia wnętrza. Biało-żółty gradient na zasłonach sprawdza się tu doskonale.

​4. Kolory i szaleństwo

Miłośnicy kolorów i radosnych wzorów będą zachwyceni tą aranżacją! W przedstawionym salonie panuje niezwykle wesoła i ciepła atmosfera, a wszystko dzięki zastosowaniu ciepłych i żywych kolorów. Nawet w środku zimy panuje tu lato!

​5. Tkaniny o różnych barwach

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Élitis
Élitis

Pondichéry

Élitis

W sypialni, gdzie szukamy spokoju i relaksującej atmosfery, koncentrujemy się na tkaninach o jednolitym zabarwieniu. Oczekujemy tu zdecydowanych, lecz niezbyt intensywnych kolorów które można zestawić z dowolnym rodzajem mebli.

​6. Ciemne kolory i tkaniny zaciemniające

Jeśli szukacie zasłon, które nie przepuszczają promieni słonecznych, Waszym wyborem będą grube tkaniny zaciemniające. Pomimo, że takie zasłony produkuje się w szerokiej gamie kolorystycznej, proponujemy ciemniejsze odcienie szarości, fiolety lub głęboki niebieski.

​7. Zasłony panelowe – alternatywne wykorzystanie

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez Bilderwelten
Bilderwelten

Design Schiebegardinen | Schiebevorhänge | textile Raumtrenner

Bilderwelten

Zasłony panelowe to doskonała alternatywa dla ścianek działowych, parawanów i szerokich drzwi przesuwnych, czyli wszelkich form na oddzielenie jednej strefy od drugiej. Na tym przykładzie widzimy, jak kolorowymi zasłonami panelowymi oddzielono kuchnię od jadalni. W jednej sekundzie wnętrze wypełnia się kolorami pomarańczy, fuksji i zielenią.

​8. Zasłony panelowe – ozdoba okien

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez homify
homify

Flächenvorhänge von erfal

homify

Zasłony panelowe można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki mechanizmowi pozwalającemu na przesuwanie paneli, uzyskamy nie tylko pożądane efekty osłonięcia przed słońcem, ale również cudowny efekt estetyczny. Możemy na ten przykład, zainstalować równolegle dwie lub trzy prowadnice, dzięki czemu panele będą na siebie nachodzić.

Jeśli skłaniacie się ku bardziej tradycyjnym zasłonom, dowiedzcie się: jak idealnie zawiesisz swoje zasłony!

Co myślicie o zasłonach panelowych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu