Kontener pełen bieli! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kontener pełen bieli!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Architekci homify ze studia z Gd-Unibox specjalizują się w adaptacji kontenerów morskich na budynki mieszkaniowe. Na pewno słyszeliście o tym trendzie! Domy z kontenerów już dawno przestały być kojarzone z budynkami socjalnymi. Teraz to synonim recyklingu, życia w harmonii ze środowiskiem oraz dobrego designu. Kontener to przecież prostopadłościan, a ta bryła cieszy się nieprzemijającą popularnością czy to sama w sobie, czy jako moduł w większej konstrukcji. Nasi profesjonaliści specjalizują się w tak zmyślnym zestawianiu ich ze sobą, żeby nikt nie ma prawa domyślić się, w jakim wnętrzu się znajduje.

Domy-kontenery mogą być wielopoziomowe, jednak najtańsza będzie budowa parterowej struktury. Nie jest to duże wyrzeczenie, bungalowy stają się coraz bardziej powszechne, głównie przez wzgląd na łatwość komunikacji w tych budynkach. Właśnie taki parterowy dom z kontenerów poznamy dzisiaj. 

Czas wyruszyć do Korei Południowej w poszukiwaniu inspiracji!

Biały dom w pięknym krajobrazie

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na pierwszy rzut oka nie domyślilibyśmy się, że stoimy przed domem z kontenerów. Prosta, biała bryła prezentuje się niezwykle szlachetnie. Odcina się od suchego krajobrazu pełnego ciepłych brązów. Do głównego wejścia prowadzi ścieżka wykonana z naturalnych, płaskich kamieni w kolorze szarym. Nowoczesne materiały spotykają naturalne i łączą się z nimi w zaskakująco harmonijny sposób. Szczyt pobliskiego wzgórza wydaje się tworzyć dach nad naszym domem

Kontakt z naturą

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Celem naszych architektów było stworzenie takiego budynku, który zapewniłby mieszkańcom maksymalny kontakt z naturą. Dlatego też zdecydowali się na wprowadzenie ogromnych przeszkleń wypełniających prawie całą wysokość ścian. W większości wyposażono je w rozsuwane drzwi, dzięki czemu naprawdę łatwo jest znaleźć się na świeżym powietrzu lub w kilka sekund powiększyć przestrzeń mieszkalną o ogród. Ważną funkcję odgrywają tutaj także drewniane tarasy, nad którymi zamontowano zadaszenia z metalowej siatki. Delikatnie chronią one przed nadmiarem promieni słonecznych.

Akcent koloru

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przechodzimy w lewą stronę, by lepiej przyjrzeć się tarasom. Jak już wspomnieliśmy, zostały one wykonane z drewna. Zamontowano je na nieznacznym podwyższeniu. Odpowiadają dwóm bokom jednego z dwóch kontenerów użytych do budowy tego domu. Z tej perspektywy dobrze widać także opisane już zadaszenia. Jednak nie to jest najbardziej interesujące! Okazuje się, że nasz biały dom skrywa akcenty intensywnego koloru pomarańczy, który wybrano na fasady boczne. Ciekawe są zewnętrzne drzwi, dzięki nim można szczelnie ochronić prywatność sypialni.

Strefa publiczna

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Przez główny taras wchodzimy do środka. Wejście główne znajduje się w miejscu, w którym oba kontenery użyte do konstrukcji łączą się. Dzięki wprowadzeniu praktycznej półki stworzony został mały korytarz, jednak zrezygnowano tutaj ze ścianki działowej, co pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń. We wnętrzach wprowadzono neutralną paletę barw. Powyższe zdjęcie przedstawia kuchnię oraz miejsce przeznaczone na jadalnię oraz salon. Widoki z tego pomieszczenia są wręcz bajkowe!

Wypoczynek w korytarzu

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Oprócz strefy wejścia oraz łazienki, którą zobaczymy za chwilę, w całym domu wprowadzono podłogę z laminatu z ciepłym, jasnobrązowym odcieniu. W połączeniu z beżowymi ścianami oraz białymi sufitami daje on niezwykle przytulną atmosferę. Obecnie znajdujemy się w korytarzu prowadzącym do przestrzeni prywatnych. Od przedpokoju oddzielają go rozsuwane drzwi, dzięki czemu może stać się on wygodną strefą wypoczynku. Ogromne przeszklenie także tutaj zapewnia piękny widok.

Łazienka w szarościach

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Łazienka w domu-kontenerze jest taka jak w każdym innym domu. Ściany wyłożono tutaj jasnoszarymi płytkami ceramicznymi o niejednolitej fakturze. Kontrastują z nimi czarne płytki podłogi, na których wyraźnie odcina się inny kontrast – to białe mocowanie szklanych tafli wyznaczających granie prysznica bez brodzika. Jest tutaj minimalistycznie i nowocześnie, choć mogłoby być inaczej… W domach kontenerach sprawdzi się każdy styl, któremu nie przeszkadza mały metraż. 

Zaintrygował Was pomysł na zamieszkanie w kontenerze? Koniecznie sprawdźcie ten dom z duszą: Najdziwniejszy dom świata!

Zamieszkalibyście w kontenerze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu