Projekty,   zaprojektowane przez Casa Più Arredamenti

10 stylów aranżacji kuchni dla różnych osobowości

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kuchnia jest miejscem, z którego korzystamy do przygotowywania i konsumpcji posiłków, a tak ważna część naszego życia zasługuje na ładną i dopasowaną oprawę. Konieczne jest, żeby kuchnia była funkcjonalna, ale również miała styl. To właśnie o tej drugiej charakterystyce chcielibyśmy dzisiaj podywagować. Aranżacja kuchni powinna w pewnym stopniu odzwierciedlać naszą osobowość. 

Zobaczmy, z jakim style Wy się identyfikujecie…

​1. Eklektyczny

1. Eklektyczny

Jeśli jesteśmy typem buntownika nie odnajdującego się w jednym trendzie aranżacyjnym, postawmy na eklektyczną dekorację podobną do tej, która łączy wpływy, wzory i materiały z różnych nurtów. Wszystko w doskonałej harmonii.

​2. Nowoczesny

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Raycross Interiors
Raycross Interiors

Mr & Mrs H, Kitchen, Byfleet Village, Surrey

Raycross Interiors

2. Nowoczesny

W tym przypadku widzimy nowoczesną kuchnię w kształcie litery U, która otwiera się na salon. Meble mają metakrylanowe wykończenie, które charakteryzuje się połyskiem, co też nadaje przestrzeni wyrafinowania.

​3. Tradycyjny

3. Tradycyjny

W przeciwieństwie do poprzedniego przykładu, gdzie postawiono nacisk na najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania, w tej propozycji stawiamy na klasykę i tradycję. Drewniane meble zestawiono z jasnoszarą ceramiką w delikatny wzór. W centrum pomieszczenia nie mogło zabraknąć wyspy kuchennej.

​4. Bloki kolorów

4. Bloki kolorów

Kuchnie są czymś więcej niż zwykłymi przestrzeniami do przygotowywania i spożywania posiłków. To w nich budujemy więzi rodzinne, a nierzadko przyjmujemy gości. Patrząc z tej perspektywy, nie ma co się dziwić, że otwarcie kuchni na salon jest tak popularnym rozwiązaniem. Ważna jest kolorystyka pomieszczenia. W tym przypadku mamy dwa bloki kolorystyczne: czarną podstawę i czerwień napełniającą przestrzeń energią. Jest idealny design dla kogoś o silnej i zdecydowanej osobowości; dla kogoś, kto lubi ryzykować.

​5. Minimalistyczny

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Moda Interiors
Moda Interiors

Kitchens by Moda Interiors, Perth, Western Australia

Moda Interiors

Pozostając w tym samym duchu otwarcia przestrzeni, mamy dla Was projekt minimalistyczny. Nasi projektanci kuchni skupili się tu na szczegółach, w których skrywa się charakter pomieszczenia.

​6. Shabby-chic

Projekty,   zaprojektowane przez Casa Più Arredamenti
Casa Più Arredamenti

Shabby Chic Kitchen

Casa Più Arredamenti

Dla romantyków mamy prowansalską atmosferę z białymi meblami i kształtami art deco. Ten styl, określany mianem shabby-chic, jest idealny dla osób, które odnajdują piękno nawet w najbardziej niedoskonałych szczegółach.

Więcej podobnych aranżacji znajdziecie w Katalogu Inspiracji: Kuchnia prowansalska – piękne pomysły!

​7. Skandynawski

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Naturalne materiały i proste linie są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Wyróżniają się tu jasne kolory drewna, i dużo naturalnego światła. Dla osób poszukujących spokoju i komfortu, kuchnia w stylu skandynawskim powinna być spełnieniem marzeń.

​8. Styl industrialny z nutą vintage

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Davonport
Davonport

W9 | Eclectic Industrialism

Davonport

Ludzie kreatywni, ciekawi świata i zawsze szukający inspiracji: w ten sposób można określić miłośników stylu industrialnego. Styl industrialny jest dość szorstki i, więc warto wprowadzić kilka delikatniejszych elementów, na przykład coś vintage.

​9. Śródziemnomorski

Spontaniczność, namiętność, świeżość – to tylko kilka z rzeczy cechujących styl śródziemnomorski. Jak zaplanować kuchnię w tym stylu? W kwestii palety chromatycznej, musi dominować biel i błękit, czyli symbole nieba i morza. Poza tym, powinny znaleźć się pewne elementy drewniane i kamienne. Nie zaszkodzą wzory geometryczne, na przykład na płytkach ceramicznych.

​10. Styl kolonialny

Kończymy nasz Katalog Inspiracji pomysłem na kuchnię w stylu kolonialnym. Przestrzeń została wypełniona kolorami Ziemi i akcesoriami z kutego żelaza i stali. Kuchnia w stylu kolonialnym spodoba się niespokojnym osobowościom, odkrywcom i poszukiwaczom.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu