Projekty,  Salon zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

16 pomysłów na aranżację wokół telewizora

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy omówić aranżację strefy telewizora, a konkretnie ściany za nim. Zobaczycie wiele zalet kartongipsu, tak popularnego w dzisiejszym budownictwie. 

Za pomocą kartongipsu możemy szybko postawić ściankę działową, którą też bez problemu usuniemy, jeśli nam się znudzi. Możemy też wykorzystać kartongips do wyrównania ścian!

​1. Nowoczesna i stylowa aranżacja

Zaczynamy od salonu w nowoczesnym apartamencie. Ściana z płyt gipsowo-kartonowych stała się ty idealnym tłem dla stylowych półek i telewizora. Jasnoszary kolor ściany doskonale komponuje się z resztą mebli, a diody LED zapewniają doskonałe oświetlenie.

​2. Luksus i oryginalność

Jak widzicie, w bardziej klasycznym stylu, kartongips sprawdza się równie dobrze.

​3. Luksusowa inspiracja

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TURATI T4

Trzecia aranżacja wygląda jak z hollywoodzkiego filmu. Szara, otynkowana ściana harmonizuje z nowoczesną atmosferą. Podwieszane meble sprawiają, że design jest lżejszy i bardziej awangardowy.

​4. Czyste podstawy

Mamy dla Was praktyczne rozwiązanie do małego, nowoczesnego domu. Na ścianie został powieszony telewizor i kilka szafeczek.

​5. Z miejscem do przechowywania rzeczy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Parete attrezzata TV

homify

Oto doskonały przykład ścianki działowej wykonanej z płyty kartonowo-gipsowej. Nasi architekci wnętrz stworzyli piękne połączenie płyty z drewnem, gdzie w oczy rzucają się wnęki zamiast tradycyjnych półek.

​6. Z kominkiem

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Fabio Carria
Fabio Carria

Parete tv

Fabio Carria

Płyta gipsowo-kartonowa pozwala również zabudować kominek. O ile rodzaj kominka na to pozwala, możemy nad nim zawiesić telewizor. Oglądanie telewizji przy kominku nabiera zupełnie innego znaczenia.

​7. Minimalistyczny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TV WALL Designmöbel
TV WALL Designmöbel

TV WALL Square – Antrazith Hochglanz / Weiß Hochglanz

TV WALL Designmöbel

Mniej znaczy więcej! Jest to mantra architekta Ludwiga Mies van der Rohe, która jest korzeniem dla wielu innych architektów i projektantów wnętrz. Powyższe zdjęcie udowadnia, że ściana akcentowa za telewizorem, szafka i oświetlenie LED, to wszystko, czego nam potrzeba, by stworzyć nowoczesny wystrój.

​8. Wyrafinowana aranżacja

Spośród wszystkich aranżacji, które dziś opisujemy, ta zdecydowanie zasługuje na miejsce na podium. Łączy w sobie styl, funkcjonalność i inteligencję architektoniczną. Ściana z płyty kartonowo-gipsowej jest nie tylko wsparciem dla telewizora i szafek, ale przede wszystkim granicą stref.

​9. Klasyczny wystrój

Po raz kolejny widzimy, że klasyczny salon jest piękny i funkcjonalny.

​10. Ożywienie atmosfery

Projekty,   zaprojektowane przez homify
homify

Tv Unit

homify

Radosny salon ma podświetlaną ściankę z gipsu, która jest piękną ramką dla telewizora.

​11. Prosty i piękny salon

Ten pokój jest mały, lecz nie mogło w nim zabraknąć kącika na telewizor. Gipsowa ściana oddziela salon od sąsiedniego pomieszczenia. Wystrój jest prosty i delikatny, przez co panuje tu lekka atmosfera.

​12. Przed oknem

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

W tym projekcie mamy ściankę będącą troszkę szerszym filarem. Pomimo, że stoi tuż przed oknami, nie ogranicza światła, a daje miejsce na zawieszenie telewizora. Za naszym filarem jest wystarczająco miejsca by spokojnie odpocząć w promieniach słonecznych.

​13. Inteligentne podziały

Otwarta przestrzeń ma swój urok, ale czasami konieczne jest wskazanie konkretnych granic pomiędzy strefami. W tym przypadku, postawiono gipsową ścianę działową, która definiuje przestrzeń. Oryginalność tego rozwiązania polega na tym, że ściana jest wystarczająco przestronna, aby pomieścić telewizor i meble pod nim, a jednocześnie nie zamyka całkowicie pomieszczenia pozostawiając poczucie przestronności.

​14. Mały, ale funkcjonalny element

Oto doskonały przykład tego, jak ściana z płyty gipsowej może być przydatna do umieszczenia telewizora.

​15. Oświetlenie wnęk

Projekty,  Salon zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

Kolejny przykład doskonałej pracy architektów i projektantów wnętrz. Mamy tu podświetlone wnęki, w których swoje miejsce znalazł nie tylko telewizor, ale również ramki ze zdjęciami i elementy dekoracyjne.

​16. Podstawa konstrukcji

Jeśli jesteście entuzjastami projektowania wnętrz, mamy dla Was nie lada gratkę. Zwróćcie uwagę na kontrast pomiędzy bielą ścian i drewnem. Po raz kolejny możemy też zobaczyć, że płyty gipsowe pozwalają na stworzenie wnęk idealnych na umieszczenie telewizora i innych sprzętów RTV.

Mamy dla Was więcej pomysłów w Katalogu Inspiracji: 30 sposobów na telewizor w Twoim domu

Który design podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu