Projekty,  Domy zaprojektowane przez alberico & giachetti architetti associati

Dom, który zaskakuje na każdym kroku

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Są architekci i projektanci wnętrz, których prace wybitnie wyróżniają się na tle innych projektów, ponieważ wykonują swoje zadania z ogromnym zaangażowaniem i dbałością o najmniejsze szczegóły i detale. Ponadto opierają się na oryginalnych pomysłach i nowatorskich rozwiązań.

Są wśród nich profesjonaliści ze studia Alberico & Giachetti Architetti Associati, którzy inspirują nas swoim podejściem do pracy i własnie ich projekt będziemy dzisiaj oglądać. Ta drewniana chata rodzinna jest doskonałym dowodem na ich umiejętności, profesjonalizm i wysoki poziom. Sprawdźcie sami! 

Wygląd zewnętrzny

Sielankowy krajobraz leśny otaczający ten dom nie byłby kompletny bez nowoczesnych architektonicznych przysmaków i błyszczących refleksów panoramicznego szkła. Zaprojektowany w tradycji europejskiej architektury – z osadzonymi na dachu oknami, kominami i dość prostą fasadą, ten dom posiada wiele zaskakujących koncepcji i niespodzianek, które będziemy odkrywać wraz z kolejnymi zdjęciami. 

Kompleks budynków

Kilka z nich znajdujemy już na podwórku, gdzie wybudowana jest łaźnia z prysznicami i pokojem wypoczynkowym, a także sypialnie dla gości. Pokryta kilkoma drzewami i wtapiająca się w ogrodowy krajobraz łaźnia, wygląda jak niezależny budynek – mały domek gościnny.

Na miejscu znajduje się również basen z tarasem wyłożonym płytkami, idealny do relaksu i zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Dom znajduje się we Włoszech i odkrywa przed nami w pełni możliwości życia na świeżym powietrzu.

Wnętrze

We wnętrzu także pełno jest niespodzianek: na przykład designerski, elektryczny kominek zestawiony z nowoczesnymi  meblami, stylowymi dodatkami i rzeźbą oraz okładziną ścienna z ekskluzywnego materiału budowlanego – forniru klejonego warstwowo.  Ponadto w całym domu znajdują się tradycyjne wbudowane drewniane półki (na książki, drobiazgi i akcesoria), malowane w kolorze beżowym.

Kuchnia w stylu amerykańskim

W kuchni znajduje się kącik jadalniany w amerykańskim stylu retro – z plakatem legendarnej firmy, stylowymi wielobarwnymi krzesłami i stołem, który jest częścią parapetu. Tutaj troje dzieci dobrze się bawi, podczas gdy matka zajmuje się gotowaniem. Dzięki temu może spędzać z nimi więcej czasu niż w odosobnionej kuchni. Spójrzcie tylko na widok za oknem!  

Jadalnia

Oprócz barku znajdującego się w kuchni, jest także osobna jadalnia. Jest miejscem dla całej rodziny i znajduje się w pokoju obok. Jej dwie ściany mają bezpośredni przeszklenia, a także z dwóch przeciwległych okien można zobaczyć inne pokoje, dzięki otwartemu układowi. 

Pokój dzienny

Główny frontowy pokój urządzony jest z domieszką stylu industrialnego – surowe metaliczne połyski można tu zobaczyć w meblach i schodach. Oczywiście, w połączeniu z konstrukcją belek klejonych, ten styl przypomina bardziej eklektyzm i ma doskonałe nawiązanie do tradycji. Ten zjawiskowy salon jest wręcz skąpany w dziennym świetle, które wpada do niego przez duże okno. 

Elegancka sypialnia

Elegancka sypialnia w apartamencie głównym ma charakterystyczny układ – w kompleksie znajdziemy sypialnię, strefę buduarową, garderobę i łazienkę. Stylowy i nowoczesny jest nie tylko układ wnętrza, ale także paleta kawowych odcieni, które dbają o miłą i ciepłą atmosferę tego pokoju. 

Wejście główne

Na koniec obejrzyjmy jeszcze dom z zewnątrz, gdyż prezentuje się on bardzo ciekawie i ma nam wiele do zaoferowania. Strefa głównego wejścia do tego domu, wraz z podjazdem jest wyłożona prostokątnymi płytami z kamienia naturalnego. Jest wystarczająco przestronna, aby przyjąć gości i może pomieścić kilka samochodów jednocześnie. Dodatkowo ma piękny widok na letnią jadalnię z uroczym kominkiem.

Nowoczesne rozwiązania

Kolejną niespodzianką tego projektu jest niesamowity ekran w szmaragdowym kolorze, który osłania zadaszony taras, czyniąc go miejscem dostępnym niemalże przez cały rok. Ten dom rodzinny dla pary z dziećmi to niewątpliwie wspaniałe miejsce do życia!

Zobaczcie więcej takich zjawiskowych projektów: 

Ponadczasowa willa z fantastycznym widokiem

Prosty dom z imponującym wnętrzem

Nowoczesny dom o nietypowej bryle

Lubicie taki rodzaj architektury gdzie klasyka spotyka się z nowoczesnością?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu