Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

5 powodów, dla których czysty dom jest dobry dla twojego zdrowia

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji nie mówimy o meblach, architekturze, czy trendach aranżacyjnych, ale o czystości. Nawet jeśli posiadamy dobrze udekorowany dom, ale nie utrzymujemy go w czystości, nigdy nie będzie on spełnieniem naszych marzeń i nikt nie będzie się w nim dobrze czuł. Poza tym, że stanie się nieestetyczny i nieprzyjemny, może nawet szkodzić naszemu zdrowiu! Tak, wszyscy wiemy, że regularne sprzątanie może być irytujące i nudne, ale z pewnością przynosi wiele korzyści.

Dziś podamy Wam pięć powodów (skupiających się na zdrowiu) dlaczego warto utrzymać czysty dom.

​1. Zapobiegamy rozprzestrzenianiu się bakterii

Wilgotne powierzchnie, brudne podłogi i rozkładające się jedzenie sprzyjają rozprzestrzenianiu się bakterii, a tym samym powstawaniu chorób. Ten problem jest szczególnie istotny w kuchni i w łazience, ponieważ są dwa najczęściej użytkowane pomieszczenia. Tym bardziej, że są to pomieszczenia z dostępem do wody. Zorganizujmy sobie harmonogram tak, aby poświęcić jeden dzień w tygodniu na każdą strefę.

​2. Zapobiegamy rozpowszechnianiu się alergenów

Roztocza należą do najbardziej powszechnie znanych i występujących alergenów. Regularnie ściągając kurze i odkurzając meble pozbędziemy się tego problemu. Pamiętajmy w szczególności zadbać o regały z książkami – warto użyć odkurzacza, który wyciągnie kurz z wszystkich szparek.

Kolejną podstawową zasadą w przypadku alergii jest utrzymanie w czystości dywanów i sof, zwłaszcza jeśli posiadamy zwierzątko domowe. Sierść naszych czworonożnych przyjaciół jest niezwykle silnym alergenem, warto więc regularnie pozbywać się jego nadmiaru.

3. Poprawiamy samopoczucie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

Wiele badań potwierdza, że dobre samopoczucie jest kluczowym czynnikiem wzmacniającym układ odpornościowy, chroniąc nas w ten sposób przed wieloma chorobami. Pozytywne nastawienie poprawia krążenie krwi neutralizując w ten sposób stres.

W czystym i uporządkowanym miejscu czujemy się lepiej, więc warto zadbać o dom, by samemu poczuć się lepiej!

4. Unikamy wypadków domowych

Utrzymanie domu w czystości może zapobiec drobnym lub większym wypadkom w domu. Statystyki pokazują, że ludzie potykają się i upadają w domu z najbardziej trywialnych powodów, jak porozrzucane ubrania lub śliska podłoga. Dlatego, na przykład, w pokoju dziecięcym powinny znajdować się duże kosze na zabawki, aby utrzymać pomieszczenie uporządkowanym.

​5. Nie przemęczamy wzroku

Może wydawać się to dziwne, ale utrzymanie czystych okien, oprócz poprawy estetyki domu, pomaga również w zapobieganiu zaburzeń wzrokowych. W jaki sposób? Odpowiedź jest prosta: Brudne szkło wpływa na gorsze oświetlenie wnętrza, przez co musimy bardziej wytężać wzrok. Poza tym, wyglądając za okno, nasze oczy zmagają się z barierą, którą muszą zniwelować.

Jeśli nie lubicie się tym zajmować, mamy dla Was: 7 sposobów na szybkie i skuteczne mycie okien

Możecie powiedzieć, że dbacie o swoje zdrowie utrzymując porządek?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu