Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez homify

10 świetnych pomysłów na szybkie zorganizowanie garderoby

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Garderoba to pomieszczenie, które jest źródłem fantazji wielu kobiet. Pomieszczenie, do którego można swobodnie wejść, ubrać się, przysiąść a nawet umalować przy toaletce to urzeczywistnienie tych marzeń. Ale żeby tak się stało, pomieszczenie to musi być przede wszystkim czyste i dobrze zorganizowane. Istotna jest też oczywiście ilość przestrzeni do przechowywania. 

Dobra wiadomość jest taka, że prywatna garderoba nie jest już odległym luksusem, ale częścią codziennego życia większości ludzi. Projektanci starają się wygospodarować na nią miejsce nawet w niewielkim mieszkaniu, aby poprawić komfort i wygodę życia mieszkańców. Popularyzacja garderoby wcale nas nie dziwi, gdyż trzymanie wszystkich ubrań w jednym miejscu, wraz z dodatkami, butami i biżuterią, sprzyja usprawnieniu i udoskonaleniu jakości codziennego życia.

Zobaczcie nasze pomysły na szybką i sprawną organizację garderoby! 

1. Gruntowne porządki

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Студия дизайна Interior Design IDEAS
Студия дизайна Interior Design IDEAS

Гардеробная в двухэтажном доме в стиле лофт

Студия дизайна Interior Design IDEAS

Jeśli Wasza garderoba wygląda jakby przeszedł przez nią huragan, pierwszą rzeczą, którą musicie zrobić są gruntowne porządki. Wybierz dzień i godzinę, która najbardziej Ci odpowiada i wyciągnij wszystko ze środka szafy. Nie spiesz się. Opróżnij wszystkie szafki, szuflady i przestrzenie, które należą do garderoby, pościągaj ubrania z wieszaków… A teraz najtrudniejsze: oddaj lub powyrzucaj ubrania i dodatki których już nie nosisz, które nie pasują na Ciebie lub Ci się po prostu znudziły. Bądź surowy i konsekwentny! 

2. Ułóż ubrania według kolorów i pór roku

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez homify

Kolejnym praktycznym pomysłem na zorganizowanie ubioru i sprawienie, by był on bardziej funkcjonalny jest uporządkowanie ubrań według kolorów. Jeśli dni są szare, uśmiechnij się za pomocą kolorów. Nie od dziś wiadomo, że mają one wpływ na nasz nastrój. Dzięki takiej segregacji zaoszczędzisz czas gdy będziesz musiał wybrać odpowiedni strój do pracy czy na spotkanie – będzie Ci o wiele łatwiej, jeśli wcześniej uporządkowałeś swoje rzeczy według kolorów.

Nie ma też większego sensu, żeby płaszcze lub szaliki zajmowały łatwo dostępne półki gdy za oknem upały. Nie zapomnij dostosować organizacji do pory roku, w której się znajdujesz.

3. Tworzenie projektu

Oczywiście najłatwiej zorganizować garderobę, gdy możemy na nią wyznaczyć osobny pokój. Jeśli chcecie stworzyć garderobę, ale jedyne dostępne miejsce jest ciasne i małe, nie powinniście się zniechęcać. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na wybór najbardziej odpowiedniej szafy. Możecie także, zamiast kupować gotową szafę, zamówić ją pod wymiar u stolarza. To rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej w wypadku niewygodnej przestrzeni. Ponadto będziecie mieć tyle półek, szuflad i drążków do wieszania, ile rzeczywiście potrzebujecie.

4. Znaczenie szuflad

W stosunku do półek, szuflad czy wieszaków w garderobie należy zdecydowanie  posługiwać się zasadą, że im więcej, tym lepiej. To właśnie od nich zależą pojemność i możliwości organizacyjne tego miejsca. Zdecydowanie najpraktyczniejsze są półki i szuflady, na których zmieści się więcej rzeczy i łatwiej będzie je wyciągać. 

5. Pomocne pudełka

Jeśli szuflady są niezbędne w każdej szafie lub garderobie, pudełka są nie mniej ważne. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na włączenie ich do organizacji tej przestrzeni, a ich funkcjonalność jest dobrze znana. Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, kolorowe, wykonane z włókien naturalnych… Wybierz te, które najlepiej pasują do Twojego stylu, a oprócz zapewnienia porządku we wnętrzu garderoby, poprawisz jej wygląd.

6. Sposób na buty

Są słabością wielu z nas, a jednak stają się problemem, gdy zaczynają piętrzyć się w różnych punktach domu. Buty, tak jak ubrania, najlepiej przechowywać uporządkowanie. Odpowiednie ich składowanie zagwarantuje dobrą kondycję rzeczy, których będziemy potem mogli długo używać lub wracać do nich po latach. Prawdziwą gratka dla wszystkich miłośników obuwia jest ta osobna garderoba, przeznaczona w całości na przechowywanie butów. Jeśli nie możecie pozwolić sobie na taki luksus – stwórzcie specjalną szafę lub regał – tylko dla nich. 

Oto pomysły na oryginalne sposoby przechowywania butów.

7. Odpowiednie wieszaki

Kolejnym ważnym czynnikiem, który zdecyduje o aranżacji naszej garderoby są oczywiście potrzeby osób, które będą z niej korzystać, czyli naszych najbliższych. Inaczej będzie wyglądać garderoba przeznaczona dla wielodzietnej rodziny, a inaczej dla singla czy pary aktywnych zawodowo profesjonalistów. Znaczenie ma także wykonywany zawód (duża ilość garniturów i kostiumów, na przykład, będzie wymagała większej ilości drążków na wieszaki) oraz osobiste upodobania.

8. Organizery do szuflad

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez DESIGNWERK Christl
DESIGNWERK Christl

Schubladenschrank mit Krawatten Vitrine – beidseitig ausziehbar

DESIGNWERK Christl

Wkład szuflad w utrzymanie porządku w garderobie jest dobrze znany. Ale komu nie zdarzyło się otworzyć ich i stwierdzić, że cała zawartość pogrążyła się w kompletnym chaosie? Najlepszym sposobem na zapobieganie temu jest zakup serii organizerów, które odpowiednio segregują przestrzeń. Na rynku znajdziecie kilka separatorów, które pomogą poprawić działanie szuflad, a przez to całej garderoby. 

Także dla biżuterii

Jeśli oprócz ubrań i akcesoriów w Waszej garderobie chcecie przechowywać biżuterię,koniecznie musicie dla niej zorganizować odpowiednie miejsce. Może być właśnie w szufladzie, gdzie zawsze będzie pod ręką. Podobnie jak w poprzednim przypadku, postawcie na organizery, które gwarantują maksymalną funkcjonalność.

9. Lustra

Są polecane w wielu pomieszczeniach domu, ale w garderobie ich obecność nabiera szczególnego wymiaru. Lustra są świetnymi sprzymierzeńcami, jeśli chodzi o maksymalizację przestrzeni, a dodatkowo mają element dekoracyjny, który przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności garderoby. Lustro musi ukazywać całą naszą sylwetkę dlatego powinno być odpowiednio wysokie i szerokie.

10. Odpowiednie światło

Ostatnim aspektem, równie ważnym jak ilość miejsca na ubrania, jest oświetlenie. Światło tutaj jest niezbędne, między innymi dla dobrej widoczności kolorów. Musi ono docierać do każdego rogu szafy.Koniecznie zróbcie rozeznanie nie tylko w oświetleniu górnym, ale także w bezpośrednim oświetleniu wnętrza szaf. Tutaj widzimy projekt, który opiera się na jasnych światłach punktowych i rozproszonych, które oprócz równomiernego rozprowadzania źródła światła, nadają pomieszczeniu wyjątkowej elegancji.

Macie już swoją wymarzoną garderobę? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu