Projekty,   zaprojektowane przez Ceramica Rondine

5 sposobów na comiesięczne oszczędzanie

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Człowiek oszczędny wart jest więcej niż człowiek bogaty – ten znany cytat ma w sobie wiele mądrości i prawdy, ponieważ pieniądze zawsze były są i będą ważne w naszym życiu. Możemy dużo zarobić i nic nie oszczędzać. Ale możemy zarabiać niewiele i oszczędzać co miesiąc. Wszystko zależy od nastawienia, zarządzania i umiejętności. Dobra wiadomość jest też taka, że są pewne sposoby i triki, które pomagają w oszczędzaniu. 

Początek roku to czas postanowień i przemyśle, to pora kiedy łatwiej jest coś zmienić. Jest to doskonały czas by zacząć oszczędzać pieniądze i pod koniec roku zrobić podsumowanie, które pokaże ile udało się odłożyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy dysponuje dużymi kwotami i niekiedy zaoszczędzone pieniądze będą znikome, ale nie od dziś wiadomo, że ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka

Rozpocznijcie razem z nami w nowy sposób życia, który sprawi, że małymi krokami i wyrzeczeniami zgromadzicie pewną pulę pieniędzy, dla której z pewnością znajdziecie później jakieś sensowne zadanie. Zróbcie ten pierwszy krok! 

1. Utwórz listy

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Ceramica Rondine
Ceramica Rondine

La tua cucina, come un ristorante della grande mela

Ceramica Rondine

Pierwsza rada jest w zasadzie fundamentalna. Stwórzcie listę rzeczy, które naprawdę musicie kupić. Aby to sobie ułatwić, musicie wcześniej sporządzić cotygodniowe menu. Pomoże Wam to nie tylko w organizacji codziennego życia, ale także poczujecie się mniej zestresowani gdy kupicie tylko to, czego potrzebujecie. Ta uwaga dotyczy wszystkich rodzajów sklepów, nie tylko spożywczych, ale także drogerii, sklepów z ubraniami czy aptek. 

Możecie tworzyć listy w małym notatniku, mieć tabliczkę w kuchni lub nawet pomalować całą ścianę i za pomocą farby tablicowej. 

Z drugiej strony zalecamy, aby nie chodzić na zakupy z pustym żołądkiem. Zakupy głodzie, to jest najgorsza rzecz, jaką możecie zrobić, ponieważ kupicie o wiele więcej, niż potrzebujecie. Zawsze idźcie na zakupy z pełnym brzuchem, dzięki temu nie będziecie wydawać pieniędzy na kanapki i oszczędzicie także swoje zdrowie. 

2. Nie na marnuj żywności

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Rencraft
Rencraft

Classic, yet Contemporary

Rencraft

Polska zajmuje niechlubne 5. miejsce wśród krajów europejskich, które marnują najwięcej jedzenia. Jest to problem, z, którym cały czas walczymy. Zmiana kilku prostych nawyków w kwestii przygotowywania oraz przechowywania żywności może znacząco ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia. 

Aby uniknąć marnotrawstwa, powinniśmy przed zakupami dokładnie sprawdzać zawartość szafek i lodówek; sprawdzać daty ważności produktów i wymyślać przepisy z wykorzystaniem tych resztek.To świetne pole do popisów kulinarnych. 

3. Zrób to sam

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Zamiast wydawać comiesięcznie pieniądze na pomoc domową czy ekipę do sprzątania, sami posprzątajcie. Postarajcie się wygospodarować dwie godziny w tygodniu, aby poradzić sobie z podstawowymi czynnościami związanymi ze sprzątaniem, a dodatkową korzyścią  jest trening, który zastąpi wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń fizycznych.

Wiecie, że sprzątanie może być szybkie i przyjemne? Mamy na to kilka sposobów:

Sprzątanie w 10 minut: 10 codziennych trików dla czystego domu!

14 sposobów na to, by Twój dom zawsze był czysty i uporządkowany!

Przekonacie się, że te dodatkowe pieniądze mogą być przydatne podczas podróży, dzięki czemu odpoczniecie od dodatkowych zadań.

4. Wymień karnet na siłownię na inne aktywności

Projekty,  Siłownia zaprojektowane przez Finite Solutions
Finite Solutions

Hata Smart Home

Finite Solutions

Korzyści z korzystania z siłowni są niezaprzeczalne, ale i koszty w kontekście całego roku są niemałe. Te paręset złotych stanowi różnicę w rocznym budżecie rodzinnym.

Jeśli macie więc problemy finansowe i nie możecie sobie pozwolić na wykup karnetu każdego miesiąca, nadszedł czas, aby zamienić siłownię na inny rodzaj aktywności.Oczywiście nie mówimy, aby przestać wykonywać ćwiczenia fizyczne, wręcz przeciwnie, musicie nadal pozostać w formie! Zabierzcie przyjaciół na biegi lub spacery na świeżym powietrzu, możecie także trenować w domu ze słynnymi filmami z kanałów na youtube i… sprzątać dom!

5. Uważaj na koszty wody i prądu

Na koniec zalecamy uważać na koszty wody i elektryczności. Wielu z nas coraz lepiej radzi sobie z oszczędzaniem energii w domu, ale czy z ręką na sercu możecie powiedzieć, że zawsze pamiętacie o zgaszeniu światła, kiedy wychodzicie z pokoju?Warto także wymienić tradycyjne żarówki na tanie żarówki lub diody LED, te drugie są droższe, ale w dłuższej perspektywie generują oszczędności.

Jeśli chodzi o wodę, sposobów na jej oszczędzanie jest sporo. Można wymienić spłuczkę na model z opcją mniejszego spłukiwania. Właściwy dobór zbiornika WC pozwoli na zachowanie higieny przy minimalnym zużyciu wody. Zmieńcie wszystkie krany na takie, które oszczędzają wodę, a w czasie mycia rąk nie odkręcajcie w pełni kranu. Nie wylewajcie także wody jeśli może ona zostać ponownie wykorzystana. Wodę po gotowaniu można wykorzystać do podlewania roślin, a wodę z kąpieli do mycia samochodu.

A Wy należycie do osób oszczędnych? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu