Projekty,  Salon zaprojektowane przez studioQ

7 pomysłów na salon połączony z jadalnią i kuchnią

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Układ na otwartym planie jest stosowany bardzo często, choć jest sporym wyzwaniem pod względem aranżacyjnym. Połączenie kuchni z jadalnią i salonem może być świetnym sposobem na podkreślenie przestronności pomieszczenia, ale przy błędnej aranżacji, może dać efekt bałaganu.

Jak więc osiągnąć równowagę pomiędzy oddzieleniem od siebie tych trzech stref, a jednolitym designem? Mamy dla Was 7 przykładów doskonałej aranżacji otwartego planu. Na pewno znajdziecie coś, co Was zainspiruje!

​1. Subtelny element kolorystyczny

Projektanci i dekoratorzy wnętrz odpowiedzialni za ten nowoczesny i stylowy design wykorzystali szarość jako łącznik pomiędzy strefami. Szary dywan tworzy wizualną granicę salonu, a szara ściana nadaje całemu pomieszczeniu charakteru.

​2. Regał jako granica strefy

W tym przypadku, patrzymy na organizację na otwartym planie, gdzie zdecydowanym ruchem odgrodzono jadalnię od salonu za pomocą regału, a kuchnię od pozostałych stref za pomocą wysokiego baru śniadaniowego. Regał jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ może być częściowo otwarty – pozostawiając wrażenie przestronności, a częściowo zamknięty – dając miejsce na przykład na telewizor.

​3. Fuzja ciepłych kolorów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS
MOB ARCHITECTS

CAMILLUCCIA

MOB ARCHITECTS

Nasza trzecia propozycja to dość eklektyczne zestawienie. Nowoczesność łączy się tu z klasyką w idealnej harmonii. Sekret tkwi z ciepłej, złotawej palecie kolorów, którą uzyskano między innymi za pomocą wykorzystania drewna i cudownego oświetlenia

​4. Zróżnicowanie poziomów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez studioQ

To inspirujące wnętrze prezentuje połączenie klasyki z nowoczesnością. Mamy tu meble w stylu vintage i śmiałe wykorzystanie czerni. Naszą uwagę przykuwa jednak zróżnicowanie poziomów – kuchnia została stworzona na podeście, co dyskretnie oddziela ją od reszty pomieszczenia.

​5. Magia narożnej kanapy

Gdy mamy do dyspozycji asymetryczną przestrzeń otwartą, stajemy przed ogromnym wyzwaniem! W tym przypadku, nasi projektanci wnętrz zdecydowali się wprowadzić w aranżację sofę narożną. Dzięki temu, strefa narożna pomieszczenia została doskonale wykorzystana i stała się o wiele bardziej przytulna. Poza tym, takie meble pozwalają lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, nie zaburzając swobody.

​6. Sofa jako granica

Sofa jest często wykorzystywana jako granica stref – to, co przed nią należy do salonu, a to, co za plecami sofy, zazwyczaj tworzy jadalnię. Jeśli jednak nie podoba Wam się oglądanie tyłu sofy, zawsze można za nią ustawić komodę lub ławę.

​7. Jasny odcień szarości w ciepłym i funkcjonalnym pomieszczeniu

Kończymy kolejna nowoczesną, a po trosze nawet industrianą aranżacją, w której dominują szarości, szczególnie w postaci betonu pokrywającego ściany. Jasne odcienie szarości królujące w tym pomieszczeniu zostały tu pięknie skontrastowane z elementami brązu.

Podobają Wam się szarości? Poznacie więcej tego typu aranżacji w Katalogu Inspiracji: 14 pomysłów na salon w odcieniach szarości

Która aranżacja podbiła Wasze serca?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu