Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zaaranżować salon z telewizorem? – garść inspiracji

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Franca Arquitectura
Loading admin actions …

Telewizor może znajdować się w różnych pomieszczeniach. Zazwyczaj jest to sypialnia lub salon. Telewizor powieszony na ścianie może okazać się świetnym rozwiązaniem jeżeli pomieszczenie jest niewielkie i chcielibyśmy zaoszczędzić na przestrzeni, jednak, jest to także rozwiązanie bardzo estetyczne, a sam telewizor może nawet pełnić funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Poniżej przedstawione zostało 6 propozycji na wkomponowanie wiszącego na ścianie telewizora w aranżacje pokoju.

Nowocześnie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Chantal Forzatti architetto
Chantal Forzatti architetto

37VM_Ristrutturazione di un appartamento a Como

Chantal Forzatti architetto

Telewizor na ścianie w nowoczesnym mieszkaniu to niemal znak rozpoznawczy. W końcu w nowoczesności rządzi najnowsza technika! W takich aranżacjach możemy pozwolić sobie na naprawdę duży telewizor, który zajmował będzie centralną cześć salonu lub nawet całego mieszkania. W przypadku tak dużych okien jak w przypadku tego mieszkania, warto pomyśleć o żaluzjach typu black-out, ponieważ jasne światło dzienne może znacznie obniżyć jakość obrazu.

Nad kominkiem

Powieszenie telewizora nad kominkiem także może być dobrym rozwiązaniem! W zimne wieczory można rozkoszować się płonącym kominkiem, słuchając w tym samym czasie najświeższych faktów lub oglądając romantyczny film. Odbiornikom plazmowym, LCD czy LED nie powinno zaszkodzić ani sąsiedztwo kominka ani kaloryfera. Niekorzystne może okazać się natomiast powieszenie telewizora na ścianie na wprost okna przez znaczne pogorszenie jakości obrazu.

W rustykalnym otoczeniu

Rustykalna aranżacja nie do końca wpisuje się w towarzystwo nowoczesnych technologii. Jednak jeżeli zostaną one odpowiednio dobrane i ustawione, mogą nawet takie wnętrze wzbogacać! Telewizor na ścianie to obecnie niemalże standard w mieszkaniach i ciężko wyobrazić sobie bez niego salonu. Przywieszenie go na ścianie wykończonej cegłą może stwarzać bardzo interesujący efekt!

Z jasną oprawą

Jasne, duże czarno-białe wnętrza lubią nowoczesność. Na pewno takim element jest telewizor na ścianie. Warto zauważyć, że obramówka telewizora dobrana została kolorystycznie do odcienia ścian. Warto pomyśleć  małej szafce RTV pod telewizorem, w której będziemy mogli ukryć inny sprzęty, pady do gry czy kolekcje filmów i gier.

Wśród dekoracji

Ściany często pozostają w mieszkaniach zupełnie niezagospodarowanie. Do momentu kiedy nie zabudujemy ich regałem, często stoją puste i smutne. Niekiedy wisi na nich pojedynczy obraz, który jednak nie jest zazwyczaj w stanie stworzyć spektakularnego efektu. W tym przypadku ściana została bardzo dobrze wykorzystana. Elementem centralnym jest telewizor, jednak całości dopełniają podwieszana szafka RTV oraz półki obok telewizora. Dają one możliwość ustwawienia tak dekoracji jak i żywych kwiatów, które zawsze skutecznie ożywiają wnętrze.

W stylu klasycznym

Telewizor w salonie urządzonym w stylu klasycznym powinien odzwierciedlać ten klimat, więc jak najbardziej powinien wtapiać się w otoczenie by nie zakłócać swoją nowoczesnością eleganckiej aranżacji. Dobrym sposobem jest wybranie telewizora w kolorze ściany, na której zostanie podwieszony. Nowoczesne telewizory mogę nie mieć także żadnych obramówek, choć niekoniecznie wygląda to lepiej na ścianie innej niż kolor ekranu (czyli czarnej).

11 inspirujących aranżacji salonu

A Ty zdecydujesz się powiesić telewizor na ścianie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu