6 trendów kolorystycznych na ściany kuchenne

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 trendów kolorystycznych na ściany kuchenne

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Luca Tranquilli - Fotografo
Loading admin actions …

W większości domów, kuchnia nie jest tylko miejscem pracy, ale również duszą domu. Ciepło i przytulna atmosfera to dwie najbardziej charakterystyczne cechy tej przestrzeni, w której główną rolę odgrywa funkcjonalność. Organizacja i estetyka pomieszczenia częściowo odzwierciedlają charakter właściciela domu, a co za tym idzie, projekt kuchni jest przejawem upodobań mieszkańców. 

Kuchnia jest pomieszczeniem, które nie broni się przed trendami mody, co nie oznacza, że powinniśmy ją urządzać wbrew własnym upodobaniom, tylko dlatego, że moda wskazuje na takie lub inne rozwiązanie. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy Wam pokazać jak różnorodne trendy panują w kwestii aranżacji kuchennych. To tylko kilka z wielu możliwości, które oferowane są przez różnych projektantów.

​1. Białe i szare linie

Linie stały się w ostatnim czasie trendem mającym wielu zwolenników. Niezależnie, czy wykorzystujemy linie poziome, czy preferowane linie pionowe, wprowadzają one do pomieszczenia dużo energii i dynamiki, pozostając wzorem niezwykle eleganckim. Szarości i biel podkreślają charakter kuchni.

​2. Ciemna, głęboka zieleń

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez CESAR
CESAR

Mila

CESAR

Innym z kolorów, które podbiły świat aranżacji kuchennych w 2017 roku jest ciemna, głęboka zieleń. Szmaragdowe odcienie są wyrafinowane i eleganckie, dzięki czemu sprawdzają się na ścianach kuchennych, ale również w każdym innym pomieszczeniu. W tym przypadku, szmaragdową farbą pokryto całą ścianę, tworząc tym samym ciekawy kontrast z resztą elementów.

​3. Pastelowe odcienie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez PimpYourKitchen
PimpYourKitchen

Keuken achterwand Blossom op Pimp Solid materiaal

PimpYourKitchen

Jasne i pastelowe odcienie na ścianach tworzą delikatne i inspirujące pomieszczenie, takie jak te, które widzimy na zdjęciu. W tym przypadku mowa o kuchni o współczesnym designie, w której na szarym tle pojawiają się pastelowe motywy kwiatowe. Tak delikatne wzory przyciągają uwagę i zachwycają!

​4. Limonkowa zieleń

Wcześniej wspominaliśmy o modzie na szmaragdową, głęboką zieleń. Innym trendem kolorystyki kuchennej jest zieleń limonkowa. Ten zabawny i żywy kolor budzi w nas wiele radości i energii. W zestawieniu z bielą i drewnem staje się świetnym akcentem kolorystycznym w kuchni.

​5. Szarości i biel

Chociaż wiele kolorów samodzielnie przyciąga uwagę, w połączeniu z innymi, tym bardziej zwracają na siebie naszą uwagę. Tak właśnie dzieje się z szarościami, które w zestawieniu z innymi kolorami zyskują głębię i charakter. Każdy projektant kuchni zgodzi się, że szarości sprawdzają się w kuchni idealnie – zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i tych nowoczesnych.

​6. Całość w bieli

Dominacja bieli w tym projekcie jest niezaprzeczalnym faktem. Jest to wybór, ku któremu skłaniamy się już od dekad, więc ciężko go nazwać trendem ostatnich czasów. Jest to raczej ponadczasowa aranżacja, sprawdzająca się zarówno w małych, jak i dużych kuchniach. Poza tym, biel jest idealnym płótnem dla dodatków, które to tworzą ostateczny design.

Chcecie dowiedzieć się więcej o tego typu aranżacjach? Zobaczcie Katalog Inspiracji: Biała kuchnia w 11 pięknych odsłonach.

Która aranżacja podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu