Projekty,   zaprojektowane przez ELLA JAMES

5 sztuczek, które pozwolą pozbyć się negatywnej energii z domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Feng Shui to nauka, która może okazać się bardzo ważna dla tych, którzy wierzą w dobrą energię. Jest to starożytna chińska filozofia, która opiera się na założeniu, że sposób, w jaki dekorujemy dom i ustawiamy znajdujące się w nim meble, wpływa na przepływ energii, która krąży między środowiskami.

W tym artykule przedstawimy pięć pomysłów, które pomogą Wam znaleźć odpowiednią energię dla Waszych domów i wyeliminują to, co jest negatywne. Pamiętajcie, że według Feng Shui, w domu idealna harmonia pochodzi z równowagi energii yin i yang. Przewaga któregoś z tych pierwiastków powoduje dysharmonię, z kolei równowaga pozwoli osiągnąć pożądaną, pozytywną aurę. 

Wierzycie w takie podejście? Zanim odpowiecie na to pytanie, przeczytajcie nasze rady!

1. Lawenda dla dobrej energii

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez ELLA JAMES
ELLA JAMES

Galvanised Ribbed Metal Planter

ELLA JAMES

Kiedy organizujemy spotkania towarzyskie, na które zapraszamy wielu gości, możliwe jest, że wśród nich są tacy, którzy zawsze krytykują wszystko, co robimy, tym samym przyciągając do domu złą energię i zazdrość. W takich sytuacjach pomogą kwiaty lawendy. Mogą być rozstawione po domu, aby promować równowagę energetyczną i harmonizować energię duchową. Brzmi niewiarygodnie? Bez obaw, nawet jeśli nie pomoże zazdrośnikom, z pewnością wprowadzi odrobinę optymizmu. 

2. Wentylator umieszczony we właściwym miejscu

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Casa Bruno American Home Decor
Casa Bruno American Home Decor

CASA BRUNO Ventilador Cancun, bronce antiguo

Casa Bruno American Home Decor

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, gdzie umieścić wentylator w pokoju, ponieważ może to poprawić przepływ chi czyli dobrej energii w domu. Wentylatory sufitowe poruszają powietrze lub wiatr, ale powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości, aby mogły być bardziej skuteczne jako środek Feng Shui. Wieszajcie je nie za wysoko ale także nie za nisko. 

3. Agat dla ochrony

Uważa się, że agat, który jest kamieniem naturalnym, ma moc ochronną. Ma właściwości lecznicze, jest kamieniem równowagi – fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energie yin i yang, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Agat poprawia koncentrację uwagi i zdolności analityczne, co przydaje się do rozwiązywania problemów.

Krótko mówiąc, może to korzystnie wpłynąć zarówno na życie rodzinne, jak i na środowisko pracy, więc dobrze jest mieć go w swoim domu, zwłaszcza jeśli zdarza Wam się tam również pracować. 

4. Czosnek w celu przyciągnięcia bogactwa

Czosnek w kuchni ma więcej zastosowań niż tylko składnik do gotowania. Ci, którzy praktykują Feng Shui wiedzą, że nie tylko dodaje on potrawom smaku i ostrego zapachu, ale jest również bardzo przydatny pod względem energetycznym. Magiczne i lecznicze właściwości tej rośliny doceniono w starożytności. Według Feng Shui zadziała on podobnie jak lawenda:  usunie zazdrość stworzoną w domu przez nieznajomego lub gościa, ale także usunie negatywne uczucia wewnętrzne każdego członka rodziny.

 W stworzeniu domu zgodnego z Feng Shui może pomóc Wam wykwalifikowany architekt lub dekorator wnętrz

5. Dzwonek dobrobytu

Dzwonki stanowią ciekawą ozdobę, pod wpływem poruszeń powietrza wydają przyjemny dźwięk, jednak nie wszyscy wiedzą, że mają one także swoje miejsce w filozofii Feng Shui. Pełnią różne role, w zależności od miejsca, w którym zostały umieszczone i od materiału, z jakiego je wykonano. 

Warto dowiedzieć się więcej na ten temat: 10 zasad Feng Shui, które zmieniają życie

Co myślicie na temat Feng Shui? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu