Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Jak wykorzystać przeszklenia w małych kuchniach?

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Otwarte kuchnie cieszą się obecnie niezwykłą popularnością. Umieszczenie salonu, jadalni oraz kuchni w jednej przestrzeni i jedynie zasugerowanie granic poszczególnych funkcjonalnych sfer poprzez przemyślane rozmieszczenie mebli oraz dekoracji jest chyba najpopularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się wszędzie!

Są wśród nas i tacy, którzy lubią wydzielić kuchnię z różnych względów: rozchodzenia się zapachów, chęci stworzenia tutaj intymnej atmosfery, rozróżnienia codziennych szybkich posiłków od wyjątkowych, celebrowanych w jadalni… Czy pomiędzy tymi dwoma pomysłami na plany kuchni można odnaleźć złoty środek? Okazuje się, że tak! Nasi architekci wnętrz proponują przeszklenie ścian miejsca przygotowania posiłków. Czy uda się im Wam do tego przekonać? Zobaczymy…

Jasno i przestronnie

Przeszklenie ścian kuchni ma fundamentalną zaletę: pozwala na znakomite doświetlenie przestrzeni kuchni. W powyższej realizacji mamy do czynienia właściwie ze szklanymi wrotami! W przejściu pozostawiono pustkę. Światło swobodnie przepływa pomiędzy kuchnią a jadalnią. Przemyślany wystrój oparty na kontraście czerni i bieli łączy ze sobą wizualnie dwie funkcjonale strefy.

W nowoczesnym stylu

Nowoczesna architektura pozwala nam na łączenie pozornie odmiennych elementów. Czy ta kuchnia pełna różnych rozwiązań nie jest piękna?

W małym mieszkaniu

Jeśli chcielibyście wydzielić przestrzeń Waszej kuchni lecz do urządzenia macie mieszkanie o bardzo małym metrażu, to przeszklenie może okazać się rozwiązaniem właśnie dla Was. W takich lokalach nie projektuje się już raczej kuchni w osobnym pokoju, tak jak miało to miejsce na przykład w starych blokach. Przestrzeń publiczną łatwo jest rozdzielić szklaną taflą i w ten sposób silnie rozdzielić funkcjonalne strefy. Przy takim projekcie najlepiej sprawdzi się styl minimalistyczny.

Wnętrze pełne elegancji

Połączenie przeszkleń z drewnianymi elementami daje nam wspaniałe połączenie, które zagwarantuje przytulną i rodzinną atmosferę. 

Piękno symetrii

W powyższym projekcie postawiono na minimalizm. Szklane drzwi rozsuwają się w taki sposób, że ich ramy odpowiadają również przeszklonym szafkom na naczynia kuchenne. W pustkę pozostawionej przez rozsuwające się drzwi oraz półki rozdzielone okapem wpisują się stylowe miedziane lampy, przydające białemu pomieszczeniu osobowości. 

Zastanawiacie się nad urządzeniem białej kuchni? Koniecznie zajrzyjcie tu: Białe kuchnie – czy są tego warte?

Która kuchnia podoba Ci się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu