Projekty, śródziemnomorskie Domy zaprojektowane przez Estudio de Arquitectura e Interiorismo  José Sánchez Vélez. 653773806

6 największych zalet mieszkania na parterze (lub w domu jednokondygnacyjnym)

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Wybierając projekt wymarzonego domu, trzeba rozważyć wiele czynników – rozmiar, kształt bryły, charakter fasady, rozkład wnętrz, ale przede wszystkim zdecydować, czy ma to być dom jedno- czy wielokondygnacyjny. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam, że warto mieszkać na parterze – albo też zamieszkiwać w domu jednokondygnacyjnym. 

1. Obniżony koszt budowy i utrzymania domu

Jedno piętro oznacza niższe koszty – zarówno budowy, jak i utrzymania domu. Niższe rachunki za prąd i wodę pozwalają sporo zaoszczędzić na dłuższą metę.

2. Bezpośredni dostęp do ogrodu

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez POINT

Parter domu jest naturalnie połączony z jego otoczeniem zewnętrznym. Mieszkając w domu jednokondygnacyjnym możemy wyjść do ogrodu niemal z każdego pomieszczenia we wnętrzu.

3. Brak schodów

Brak schodów docenimy szczególnie w późniejszym okresie życia, kiedy ciężej jest przemieszczać się z jednej kondygnacji na drugą. Dom parterowy to zatem najlepsze rozwiązanie dla tych, planujących długofalowo.

4. Brak wind

Kolejnym elementem, którym nie muszą martwić się właściciele domów parterowych, są windy. Nie trzeba przejmować się ich instalacją i serwisem – a co za tym idzie, związanymi z tym kosztami.

5. Łatwo podlegający zmianom

Dom parterowy można łatwo rozbudować, zakładając oczywiście, że ma się do dyspozycji odpowiedniej wielkości działkę.

6. Przytulność

Dom parterowy będzie z reguły mniejszy, a co za tym idzie przytulniejszy.

Wolicie mieszkać w domach parterowych czy piętrowych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu