Projekty,  Salon zaprojektowane przez Brengues Le Pavec architectes

Prosty dom z imponującym wnętrzem

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Stare domy wiejskie często promieniują własnym urokiem z zewnątrz, bez względu na to, jak prosa jest ich konstrukcja. Mają po prostu w sobie to coś. Wnętrze często jednak rozczarowuje. To, co wygląda przytulnie i sielankowo z zewnątrz, w środku jest ponure i niezbyt funkcjonalne. Dzisiejszy projekt to kompletna odwrotność. Architekci z pracowni Brengues Le Pavec stworzyli naprawdę wyjątkowe miejsce: proste i wręcz surowe z zewnątrz, w środku zjawiskowe i oryginalne. Chcecie zobaczyć jak wygląda efekt ich pracy? Zapraszamy! 

Fasada

Z zewnątrz zachowała się dawna fasada pierwotnej wiejskiej rezydencji – poszczególne elementy konstrukcji, takie jak dach i okna na piętrze, nie zmieniły się pod względem wielkości i struktury, ale zostały zmodernizowane. Na niższym poziomie, wstawiono węższe okna, a drzwi wejściowe zostały zastąpione szklanymi, matowymi drzwiami, co pozwoliło wpuścić do wnętrza znacznie więcej światła dziennego. 

Korytarz

Cały parter został stworzony na otwartym planie. Jego oryginalność tworzą między innymi odkryte stalowe słupy konstrukcyjne o ciekawej strukturze. Na podłogę wybrano polerowany beton, który jest tanim, ale niezwykle skutecznym i efektownym materiałem. Dolna kondygnacja jest bardzo jasna i duża część tego światła dostaje się także do góry. Sam korytarz jest otwarty i przestronny. Nie zapomniano o jego pierwotnej funkcji, dlatego mieści w sobie pakowną szafę na ubrania i półki na buty. 

Klatka schodowa

Klatka schodowa została zaprojektowana z bardzo szerokim rozmachem. Bardzo podoba nam się oryginalny sposób na odseparowanie schodów. Sieć, która ogranicza bieg po lewej i po prawej stronie, przyczynia się do bezpieczeństwa, a ponadto podkreśla styl przemysłowy stworzony przez stalowe dźwigary i betonową podłogę.

Kuchnia

Za schodami ustawiono kuchnię, która jest oddzielona od innych pomieszczeń mieszkalnych za pomocą prostej wyspy w kolorze antracytu. Kuchnia jest zaakcentowana żółtymi detalami, takimi jak ciekawe hokery czy szafka wisząca.  Błyszczące elementy wykończenia i akcesoria przypominają, że styl jest surowy i zarazem bardzo nowoczesny.  

Pokój dzienny

Otwarty salon został wyposażony w szarą kanapę, która jest ozdobiona kolorowymi dekoracyjnymi poduszkami. Zindywidualizowany projekt objął także wzorzysty dywan i komplet trzech stolików kawowych z okrągłymi blatami. Warto zwrócić także uwagę na oświetlenie: z sufitu zwisa żółta, metalowa lampa w stylu loftu. Jak zwykle, sekret udanej wranżacji tkwi w detalach i szczegółach. 

Niezwykłe materiały

Jednymi z takich szczegółów są nietypowe materiały użyte do wykończenia wnętrza. To one nadają przemysłowy szyk i oryginalny charakter.  Stalowy dach nad salonem zapewnia wizualny kontrast z pozostałymi otwartymi pomieszczeniami mieszkalnymi, takimi jak przedpokój. Dzięki temu w salonie powstał przytulny i zaciszny kącik. Udało się to osiągnąć bez zmiany koncepcji kolorystycznej.

Wieczorny widok

Na koniec rzućmy okiem jeszcze raz na dom z zewnątrz. Po zmroku prezentuje się on jeszcze ciekawiej niż za dnia. Surowy i brutalny wygląd betonu jest ocieplony miękkim światłem ze sznura lampek. Ciepło bije także z wnętrza… aż trudno się pożegnać i iść dalej…  

Koniecznie obejrzyjcie ten projekt: Dom z lat 30tych w nowoczesnej odsłonie

Jak Wam się podoba klatka schodowa? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu