Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Concepto Taller de Arquitectura

15 pomysłów, aby ściany przy wejściu do domu wyglądały pięknie

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Aby nadać swojemu domowi styl, nie trzeba go odbudowywać ani rozbudowywać, czasami wystarczy niewielka inwestycja i trochę więcej kreatywności.

Wyobraź sobie, że na ścianie obok głównych drzwi zainstalujesz pokrycie z cegły, albo zbudujesz drewniany ekran lub przymocujesz kamienne… zapewniamy cię, że w ten sposób zmienisz całą atmosferę, a hall wejściowy stanie się przyjazny i odnowiony. 

Aby zainspirować Cię trochę, zapraszamy do odkrycia tych 15 pomysłów na powłoki ścienne idealne dla holu, ale także  dla innych miejsc w Twoim domu. Sprawdzą się zawsze wtedy, kiedy chcesz nadać wyjątkowy urok i atmosferę. 

Projekty,   zaprojektowane przez homify

1. Kamień

Dla klasycznego stylu idealnie nadaje się kamienna okładzina. Pięknie wygląda np. łupek w postaci małych płytek. Łącząc kremowe i brązowe odcienie lub dowolną inną gamę kolorów, ale zawsze zachowując harmonię między nimi, można stworzyć przytulną i klasyczną atmosferę.

2. Tynk i farba

Najczęstszą rzeczą jest pokrycie ścian za pomocą tradycyjnego tynku, lub płyt gipsowo-kartonowych, i  farby. Myślisz, że takie rozwiązanie pozostanie niezauważone?  Jeśli wybierzesz tonację, która rozświetli przestrzeń, możesz mieć spektakularne wejście.

3. Ścianka z białego granitu

Aby uzyskać elegancki i efektowny akcent, można zdefiniować korytarz wejściowy niskim murkiem pokrytym granitowymi elementami. W tym przypadku granit jest kremowo biały, o geometrycznej fakturze tworzącej ciekawy efekt. 

4. Cegła

Doskonały materiał, który jest zarówno konstruktywny, funkcjonalny, jak i atrakcyjny pod względem estetycznym, to cegła. Oprócz tego, że jest ostatnio niezwykle modna, jest również dobrym materiałem izolacyjnym, wygląda wspaniale i nadaje przemysłowi lub rustykalny charakter każdej przestrzeni, w zależności od dekoracji, którą uzupełnia. 

5. Elegancki panel z drewna

Kochamy otwarte przestrzenie, niekiedy jednak potrzebujemy trochę prywatności. Niezwykłym i uroczym elementem jest ta ściana, która wyznacza lobby. Została ona zbudowana z drewnianego panelu o ciekawej fakturze, składającej się z drewnianych kwadratów o różnej grubości i różnym kolorze. 

6. Płytka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez AParquitectos
AParquitectos

Escalera con pasillo

AParquitectos

Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie ściany za pomocą płytki o intensywnym charakterze, w kolorze lub wykończeniu. W tym przypadku płytka posiada wzór przypominający naturalny kamień, z brązowymi odcieniami od jasnego do ciemnego. Aby nie nasycić przestrzeni, idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie jej tylko na ścianie, czy to ścianie bocznej czy frontowej. 

7. Mikrocement

Dzięki czarującemu minimalistycznemu akcentowi, takie wykończenie może nadać Twojemu domowi atmosferę nowoczesności i doskonałości. Podziel się przestrzenią z meblem śmiałego i nowatorskiego wzornictwa, a efekt będzie całkowity.

8. Płytka łazienkowa

Inną niezwykłą opcją jest zainstalowanie płytek, które zazwyczaj są używane do wykończenia łazienki lub kuchni. Są one przeznaczone do małych przestrzeni, dlatego same mają niewielki rozmiar. Ich kompozycja tworzy staranną mozaikę.  Mała ściana będzie wyglądać świetnie.

9. Beton architektoniczny

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez NonWarp

Niezależnie od tego, czy jest to pojedyncza ściana, czy cała konstrukcja, jeśli zbudujesz ją z betonu, odważ się ją pokazać! Rezultat będzie świetny: nowoczesny, industrialny ton, ciepły i odważny. Jeśli dodasz prostą dekorację, taką jak oprawy w kształcie latarni i jakieś rustykalne drewniane meble, będziesz zaskoczony wynikami.

10. Listwy drewniane

Kolejnym klasycznym detalem jest instalowanie francuskiej boazerii. Utrzymując bardzo jasne odcienie, takie jak szary i biały, efekt będzie elegancki i przytulny, a przede wszystkim ponadczasowy. Takie klasyczne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody. 

11. Cegła lakierowana

Cegła nadaje rustykalny wygląd i ciepło. Może występować nie tylko w naturalnym tonie, ale także w jasnym kolorze. Idealny jest biały, ponieważ poprawia i podkreśla jej fakturę i nadaje wiejski charakter. Uzupełnij ją o nowoczesne meble i dużo światła, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania! 

12. Więcej drewna

Ponieważ drewno nigdy nam się nie znudzi, inną opcją jego użycia jest pokrycie niektórych ścian drewnianymi listwami, które wyróżniają się na konstrukcji. Możesz w takiej zabudowie stworzyć wbudowaną półkę do umieszczania elementów dekoracyjnych. Ciemny kolor – orzech lub czekolada są doskonałe do tych szczegółów.

13. Polerowany kamień

Płyty z polerowanego kamienia są doskonałe, ponieważ wyglądają elegancko i podkreślają każdą przestrzeń, którą chcesz uwydatnić. Pomarańczowy odcień zawsze sprawdza się przy ciemnych drewnianych elementach, takich jak drzwi i schody.

14. Konstrukcje drewniane

Niesamowite i niezwykłe wykończenie to drewniana konstrukcja na ścianach i na suficie. Zakrawa o elementy artyzmu i sztuki nowoczesnej. W tym przypadku struktura składa się z cienkich drewnianych listew, które krzyżują się ze sobą, dając wrażenie tajemniczości i uroku.

15. Oryginalna ściana-mebel

Ostatni pomysł jest zarówno funkcjonalny jak i estetyczny. Pokochają go miłośnicy książek.Co myślisz o stworzeniu regału pod wymiar, na całej długości i wysokości ściany?  Naszym zdaniem jest to doskonała opcja, można wynająć stolarza i zaprojektować prosty regał, który pomieści wszystkie Wasze książki i dekoracje Rezultat będzie nie tylko uroczy, ale i oryginalny. 

Przeczytaj także: 9 zdjęć zjawiskowych korytarzy wejściowych

Które rozwiązanie podoba Wam się najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu