Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Robert Hughes Garden Design

Jak Feng Shui zmienia życie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Feng Shui to prawdziwa sztuka opierająca się na organizacji przestrzeni w taki sposób, by zmaksymalizować jej pozytywną energię.

Początki Feng Shui sięgają starożytnych Chin, a w dzisiejszych czasach jest dość powszechną praktyką popularną szczególnie na Zachodzie. Jeśli się nad tym zastanowimy, to ma to pewien sens. Zachodni styl życia wiąże się z szybkim tempem życia, smogiem i zanieczyszczeniami, a także hałasem – wszystko to czynniki stresogenne, które bardzo negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Stąd też ogromne zainteresowanie sposobami na wprowadzenie do najbliższego nam otoczenia harmonii i spokoju. Pomaga nam w tym Feng Shui.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji proponujemy Wam 10 podstawowych zasad Feng Shui w domu. Może zachęci to Was do głębszej analizy tej sztuki.

​1. Feng Shui w domu: wprowadzenie pozytywnej atmosfery

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Pierwsza zasada Feng Shui polega na specjalnej dbałości o fasadę domu. Jeśli prawdą jest, że przytulny i relaksujący dom to dom pełen pozytywnej energii, to równie prawdziwe jest to, że ta energia powinna zostać uchwycona natychmiast, przy wejściu do domu.

Dbając więc o zasady Feng Shui, powinniśmy zadbać o porządek już przy drzwiach wejściowych.

​2. Feng Shui w domu: Porządek w przedpokoju

Jednym z podstawowych aspektów tworzenia wnętrza zgodnego z Feng Shui jest harmonijne i delikatne wejście do domu. Zgodnie z tą filozofią, nieporządek zaburza przepływ pozytywnej energii w domu, a wręcz powoduje negatywną atmosferę.

Wszystko to, co kojarzy się ze złymi wspomnieniami powinno zostać usunięte z domu, a nadmiar mebli i elementów dekoracyjnych to tylko przeszkoda dla pozytywnej energii.

​3. Feng Shui w domu: znaczenie ustawienia mebli

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Boite Maison
Boite Maison

Appartamento in vendita sul Lago Maggiore

Boite Maison

Aby wprowadzić zasady Feng Shui do domu, należy ustawić meble w inteligentny sposób. Zgodnie z wytycznymi, meble nie powinny znajdować się pośrodku pomieszczenia, ale jak najbliżej ścian. Aby uzyskać optymalne ustawienie mebli, skonsultujmy się z zaufanym projektantem. Feng Shui jest tak popularne, że na pewno będzie znał on wszelkie jej wytyczne.

​4. Feng Shui w domu: oddzielenie strefy pracy od strefy wypoczynku

Jedną z podstawowych zasad Feng Shui jest wyraźne określenie granic różnych przestrzeni, zwracając szczególną uwagę na oddzielenie strefy pracy (jak na przykład domowe biuro lub biblioteczka), od tych, w których wypoczywamy. Pełen wypoczynek jest niemożliwy, gdy zawsze na widoku jest praca.

​5. Feng Shui w domu: naprawiamy wszystko możliwie szybko

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez Atelier Isy
Atelier Isy

tavolino da giardino country chic

Atelier Isy

Zgodnie z filozofią Feng Shui, każdy element wyposażenia domu powinien być funkcjonalny, dlatego jeśli cokolwiek wymaga naprawy, nie zwlekajmy z podjęciem działań! Każdy, nawet najmniejszy problem jest źródłem stresu i należy się go pozbyć.

​6. Feng Shui w domu: mile widziane lustra

Lustra są zawsze mile widziane – w każdym pomieszczeniu. Tafla lustra jest niczym pryzmat powielający i odbijający pozytywną energię.

​7. Feng Shui w domu: kwiaty i rośliny dają radość

Wzbogacenie wystroju kwiatami i roślinami jest krokiem w stronę filozofii Feng Shui. Obecność zieleni nadaje pomieszczeniu spokoju, czego przecież właśnie poszukujemy.

​8. Feng Shui w domu: woda to życie

Myśleliście kiedyś o zainstalowaniu fontanny w ogrodzie lub na tarasie? Nie zastanawiajcie się dłużej! Woda jest symbolem życia, więc jak najbardziej wpisuje się w filozofię Feng Shui.

​9. Feng Shui w domu: każdy kolor ma swoje znaczenie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Arch. Rosalba Di Maio
Arch. Rosalba Di Maio

La camera da letto

Arch. Rosalba Di Maio

Pamiętajmy, że każdy kolor ma swoje znaczenie, więc powinniśmy wybierać rozważnie. Zieleń symbolizuje naturę, a zatem życie i nadzieję; żółty to moc, a czerwony i fioletowy są uważane za barwy szczęścia.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat, mamy dla Was źródło wiedzy: Kolory Feng Shui – jak malować, żeby dobrze mieszkać?

​10. Feng Shui w domu: unikamy narożników

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Viadurini
Viadurini

Letto rotondo matrimoniale design moderno, diametro 220 cm Rondò

Viadurini

Ostatnia zasada Feng Shui, o której nie mogliśmy nie wspomnieć, polega na preferowaniu zakrzywionych i falistych kształtów przed ostrymi krawędziami (emitującymi negatywną energię). Dobrym pomysłem jest również unikanie krzeseł i łóżek w rogach pomieszczenia – poczucie ciasnoty i ograniczenia utrudnia wypoczynek.

Staracie się urządzać mieszkania zgodnie z zasadami Feng Shui?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu