Projekty,  Domy zaprojektowane przez PassivHausPartschefeld

Inspirujący dom rodzinny zapewnia nam wiele pomysłów do skopiowania!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W kwestii budowy nowych domów, coraz ważniejsze staje się, aby dom był tak energooszczędny jak to tylko możliwe, a jeśli jest wykonany z ekologicznych materiałów, to tym lepiej! W czasach, gdy zmagamy się ze zmianami klimatycznymi, to tym bardziej istotne. 

W domu jednorodzinnym, który za chwilę obejrzymy, wzięto te aspekty pod uwagę. Świetne jest również to, że architektura nie traci na estetyce jeśli wykorzystuje inteligentne rozwiązania. Z resztą, za chwilę zobaczycie piękny dom, który jest tego dowodem!

​Piękny drewniany dom

Ogromna liczba domów budowanych w dzisiejszych czasa opiera się głównie na kamieniu i betonie, co nie oznacza, że drewno odeszło w odstawkę! Nic bardziej błędnego – drewno jest wciąż bardzo popularne. Dzieje się tak, ponieważ drewno jest niezwykle praktyczne, ale również piękne!

Jak widać, ten dom ma pewien urok chatki, ale nie można zaprzeczyć nowoczesnej aury. Jest to zabawna, troszkę eklektyczna kombinacja stworzona przez naszych architektów zza zachodniej granicy.

​Fasada z charakterem

Ta elegancka fasada jest o wiele bardziej charakterna, w porównaniu z tym, co mieliśmy przyjemność zobaczyć wcześniej. Mocny charakter fasady uzyskano za pomocą oszczędności materiałów i okien! Z tej strony domu, nie ma wątpliwości, że żaden sąsiad nie zajrzy przez okno. Prywatność mieszkańców postawiono na pierwszym miejscu. Świetną rzeczą jest również mocny kontrast pomiędzy częścią otynkowaną w dolnej partii budynku i drewna okrywającego wyższe partie. Zwróćmy również uwagę na kreatywne podejście do chodnika biegnącego wokół domu.

​Więcej drewna!

Po wejściu do środka, zanim zobaczymy umeblowanie, spójrzmy na to, jak przygotowano wnętrze (a przynajmniej jego część). Jak możecie zauważyć, w ogromnej mierze, wnętrze opiera się na drewnie. Jest to świetny sposób na ocieplenie wnętrza i naturalną izolację, co jest bardzo ważne w przypadku domów energooszczędnych. Rzućmy jednak okiem na pełne wykończenie wnętrz.

​Przytulna sypialnia

Czy nie uważacie, że ta sypialnia jest niezwykle przytulna? Aranżacja wnętrza zdecydowanie ukazuje tendencje rustykalne, a drewno tylko podkreśla ten nurt. Drewno odgrywa tu ogromną rolę: od podłogi, przez ściany i meble – drewno jest głównym materiałem wykorzystanym do stworzenia wnętrza. Pomysłem, który na pewno warto wykorzystać jest ściana za zagłówkiem łóżka. Wciąż widać sęki desek, pomimo, że zostały pomalowane na biało. Czyż nie cudowny sposób na stonowanie impaktu drewna na wnętrze?

​Kuchnia

Kuchnia jest kolejnym pomieszczeniem, w którym króluje drewno. Rustykalna kuchnia została tu pokazana w bardzo nowoczesnym świetle. Zwróćmy tylko uwagę na nowoczesne sprzęty i lampy, między innymi. Całości dopełnia praktyczny barek śniadaniowy.

​Piękna łazienka

Pewnie spodziewaliście się ogromnej ilości drewna również w łazience? Nie możemy się dziwić Waszym oczekiwaniom, ale w tym przypadku, zdecydowano się na wykorzystanie innego naturalnego materiału, również dość typowego dla rustykalnych wnętrz. Mamy tu kamień o ciepłym kolorze w połączeniu z bielą. Głównym elementem zwracającym na siebie uwagę jest jednak wolnostojąca wanna. Jak cudownie byłoby się zrelaksować w takiej łazience, prawda? A w momentach kiedy potrzebujemy szybko przygotować się do wyjścia, można skorzystać z praktycznego prysznica typu walk-in.

Jeśli szukacie pomysłów na łazienkę, zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: 7 sposobów na łazienkę niczym z czasopisma

Co myślicie o tej nieruchomości?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu