Projekty,   zaprojektowane przez JUNIQE

7 wspaniałych pomysłów na prysznic

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kabina prysznicowa to w ostatnich czasach bardzo częsty wybór.  W wielu łazienkach pomimo tego, że mamy wystarczająco dużo miejsca na ustawienie wanny, decydujemy się na prysznic lub łączymy wannę z prysznicem, który jest bardziej funkcjonalny – możemy o wiele szybciej się wymyć i zużyć przy tym zdecydowanie mniej wody niż gdybyśmy brali kąpiel.

W związku z tym prysznic jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych punktów w naszej łazience i czasami nie otrzymuje należytej mu uwagi. Jak sprawić, by ten obszar wyglądał spektakularnie? Mamy dla Was 7 propozycji, opartych na najnowszych trendach, dzięki którym sprawicie, że Wasze łazienki będą wyglądać zjawiskowo! 

1. Szklane drzwi

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Estudio Meraki
Estudio Meraki

Vista Interior -Cuarto de baño

Estudio Meraki

Jeśli decydujecie się na prysznic ze względu na małą powierzchnię łazienki i brak możliwości ustawienia wanny, ta inspiracja jest specjalnie dla Was. Ale nie tylko z tego powodu. Szklana kabina prezentuje się po prostu bardzo ładnie. 

Prysznice całkowicie pokryte szklanymi drzwiami mają szczególny urok. Są eleganckie, lekkie i jasne, w większości należą do nowoczesnych przestrzeni, gdzie priorytetem jest porządek, światło i prostota linii.

W łazience takiej jak ta, którą przedstawia studio ESTUDIO MERAKI, warto podkreślić wykończenia w wykładzinach ściennych i podłogowych; tekstury, które zapewniają objętość i ciepło przestrzeni, pozwalają cieszyć się bez przeszkód obecnością szklanych drzwi pod prysznicem, co również nadaje elegancki charakter.

2. Ekran z tworzywa sztucznego

Ekrany lub plastikowe parawany są szeroko stosowane w celu pokrycia powierzchni naszego prysznic. Są tańsze niż szkło i są bardzo trwałe, dlatego są prezentowane jako doskonała opcja do włączenia w naszą dekorację.

W tym projekcie autorstwa Tatiany Zaitseva Design możemy zobaczyć oryginalny, lekko zaokrąglony kształt, który pokryje nasz prysznic, odchodzący od tradycyjnych linii prostych. Mała kabina daje poczucie większej prywatności podczas kąpieli.

Kolejną zaletą ekranów z tworzywa sztucznego jest to, że pozwalają one uwzględnić w projekcie różne kolory – panel wcale nie musi być bezbarwny i przezroczysty! 

3. Z eleganckim winylem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez studioviro
studioviro

​render fotorealistico box doccia

studioviro

Płytki z winylu mają zdolność radykalnego przekształcania przestrzeni. Są łatwe w użyciu i istnieje wiele różnych wzorów na rynku, a najlepsze jest to, że nadają się nie tylko na ściany, możemy również zastosować je pod prysznic. 

W tym przykładzie, pochodzącym od Studioviro, prysznic został częściowo odseparowany za pomocą szklanego parawanu ze wzorem. Udało się uzyskać trochę prywatności za sprawą strategicznej pozycji białej naklejki, która mogłaby symulować chmurę pary.

Łazienka, w której prostota i elegancja to cechy charakterystyczne, zasługuje na dyskretne i dobrze dobrane detale, aby dopełnić wystrój.

4. Kurtyna

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez JUNIQE
JUNIQE

Hallo Sommer Duschvorhäng

JUNIQE

Najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na przysłonięcie naszego prysznica jest zasłona. Dzięki niej możemy tworzyć wiele kombinacji kolorów i wzorów, ponieważ można je często zmieniać, stale odnawiając wygląd naszej łazienki.

Co prawda zasłonkę można także czyścić lub prać, ale już po dwóch praniach nie wygląda dobrze. Nową zasłonę kupicie już za kilkanaście złotych, to nie jest wielki wydatek. Gdy dopasujecie ją do kolorystyki łazienki, pomieszczenie zyska na urodzie.

W tym przykładzie przedstawiamy geometryczny wzór pochodzący od Juniqe, który tworzy bardzo interesujący efekt ruchu i wyróżnia się świeżością ponad bielą dominującą w pomieszczeniu.

5. Z mozaiką lub kaflami

Od lat najpopularniejszym materiałem stosowanym w aranżacji łazienek są kafelki, które dzięki odporności na dużą wilgotność powietrza wyjątkowo dobrze odnajdują się w takim wnętrzu, do tego są łatwe w czyszczeniu i zostają z nami na lata.

Z pewnością mała mozaika z kolorowych kamyczków lub szklanych płytek odmieni wnętrze każdej łazienki, nadając jej niepowtarzalny charakter i urok. 

6. Z odrobiną rustykalnego akcentu

Kamień jest elementem, który nadaje unikalnej osobowości przestrzeniom, w których jest obecny; dla łazienki to świetna opcja, jeśli chcemy dać odrobinę rustykalnego akcentu. Mamy kilka opcji aby wprowadzić kamień do naszych pryszniców -począwszy od najbardziej naturalnych i rustykalnych elementów, skończywszy na nowoczesnym wykończeniu. 

Jak widzimy w tym miejscu, architekci z Passage Citron postawili na pokrycie wanny i prysznica marmurem, osiągając mieszankę stylów między rustykalnym i nowoczesnym. Inne elementy dekoracji nadają ciepło i komfort do łazienki. Jest nimi na przykład pluszowy dywan lub drewniana konsola. 

7. Minimalizmy w każdym metrze

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lemons Bucket
Lemons Bucket

Proyecto Valdemorillo por +2

Lemons Bucket

Planując aranżację swojej łazienki z prysznicem nie musimy zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej kabiny, bo jak widać, może się obyć bez niej! Oto przykład na nowoczesną i wygodną łazienkę, która stawia na trwałe materiały i wystrój.

Jest nowoczesna, niezwykle minimalistyczna, wręcz ascetyczna, jednak przyciąga uwagę swoją wyjątkowością. Ściany i podłogę wyłożono betonem, zrezygnowano również  z typowej kabiny prysznicowej oraz szklanej ściany czy parawanu. Kanałowy odpływ pozwala na szybkie spływanie wody, co sprawia, że kąpiel jest niekłopotliwa. 

Przeczytajcie również: Prysznic czy wanna? Trudny wybór…

Lubicie zabawne i kolorowe kurtyny prysznicowe? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu