Projekty, Ogród zaprojektowane przez contacto36

Ponad 20 pomysłów na eleganckie i zadbane wejście do domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nigdy nie należy zaniedbywać obszarów znajdujących się w ogrodzie, obok wejścia i ścieżek prowadzących przez działkę. Komunikują one dużo swoim odwiedzającym, są bowiem pierwszą rzeczą, którą widać, gdy gość zbliża się do wejścia do domu. 

Jeśli widać, że właściciel okazuje im brak zainteresowania, nie wywołają pożądanego efektu i nie spowodują, że przechodnie zachwycą się na widok Waszego domu. Aby zapewnić tym miejscom jak najwięcej życia, sugerujemy zasadzenie dużej ilości pięknych roślin! Czy chcecie poznać kilka pomysłów?

Projekty,  zaprojektowane przez homify

Sadzarka na schodkach

Odkąd zobaczyliśmy ten projekt pomyśleliśmy: nie możemy go pominąć w tym Katalogu Inspiracji! Najbardziej atrakcyjną cechą tych sadzarek na kwiaty jest to, że wypełniają one przestrzeń wejściową rustykalnym szykiem. Bez nich, schodkowy chodnik wyglądałby ziemisto, płasko, a nawet trochę pustynnie. 

Kwadratowy wzór

Projekty, Ogród zaprojektowane przez La Patioteca
La Patioteca

Jardineras a medida

La Patioteca

Geometryczny obraz oparty na dużej ilości kwadratów nie ma w tym wypadku nic wspólnego z nudą, wręcz przeciwnie. Duża grupa kwadratowych donic sprawia, że taras wygląda fenomenalnie: jest harmonijny,  zbalansowany, ale jednocześnie dynamiczny.

Sadzarka na ścianie

Zawsze jest wystarczająco dużo miejsca by powitać odrobinę natury. Wasze ściany mogą znaleźć minimalną pojemność dla kilku pięknych kwiatów, takich jak te palmy. 

Sposób na długą ścieżkę

Jeśli macie długi korytarz prowadzący do wejścia, koniecznie musicie go jakoś zagospodarować. Odejmijcie odrobinę jego szerokości, umieszczając rabatkę z kwiatami na jednym z jego boków.  Dzięki temu będzie ona bardziej przyjazna, a chodzenie po niej stanie się przyjemne, ponieważ będzie wiele roślin do obejrzenia.

Bez werandy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez contacto36
contacto36

jardín combinado

contacto36

Teraz podziwiajmy ten pomysł – wejście otoczone donicami. Wszystko polega na wykonaniu konstrukcji donic przy użyciu tego samego materiału co do wykończenia elewacji domu. W efekcie donice stają się częścią projektu i ciężko zorientować się, że jest to dekoracja dodana później.

Wolnostojące donice

Projekty, Ogród zaprojektowane przez S2 Arquitectos
S2 Arquitectos

​Área Exterior SFM

S2 Arquitectos

Jeśli nie chcecie uciekać się do budowy sadzarek jako takich, dołączcie kilka identycznych doniczek. Będą prezentować się bardzo elegancko. 

Delikatnie udekorowane

Kolejnym fantastycznym pomysłem, aby nie budować niczego obok wejścia, ale jednocześnie nadal mieć coś bardzo zbliżonego do sadzarek jest stworzenie dobrze zdefiniowanych dekoracji z kamieni, ułożonych wokół już istniejącej roślinności.

Po obu bokach

Projekty, Ogród zaprojektowane przez GF ARQUITECTOS
GF ARQUITECTOS

Detalle Areas Verdes Fachada Ppal.

GF ARQUITECTOS

Jednym z najprostszych pomysłów na upiększenie wejścia jest umieszczenie dwóch murowanych sadzarek z każdej strony drzwi wejściowych. Elegancki efekt będzie natychmiastowy. 

Dobrze oświetlone

Do tej pory skupialiśmy całą uwagę na tym, aby ogródek wyglądał świetnie. Ale to tylko jeden z ważnych aspektów. Nie mniej ważne jest oświetlenie, które pozwala podziwiać o także wieczorem i w nocy. 

Drewniany kwietnik

Jeśli istnieje materiał, który nigdy nie będzie wyglądał źle, nadający charakter ogrodnikowi, który upiększa wejście, a ponadto jest naturalny, to mowa oczywiście o drewnie. Jego naturalne pochodzenie sprawia, że jest on idealnym schronieniem dla roślin.

Doniczki na schodach

Projekty, Ogród zaprojektowane przez ArqCubo
ArqCubo

JARDINERA DE ACCESO

ArqCubo

Nadszedł czas, aby rozkoszować się wyglądem sadzarki zaprojektowanej przez firmę ArqCubo i idealnie pasującej do tej nowoczesnej, pięknej klatki schodowej.

Ściana z roślin

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Arquitectura Orgánica Viviana Font

Nic nie przyciągnie uwagi bardziej, niż żywy mur z roślin, ułożonych w piękną, abstrakcyjną kompozycję! Zjawiskowy, naturalny parawan, który urzeknie chyba każdego. 

Ścieżką na wprost

Prosto, ale z klasą. Wytyczenie ścieżki prowadzącej w kierunku wejścia, z odrobiną przestrzeni po obu jej stronach sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych ogrodach. Z czasem można uzupełniać całą kompozycję. 

Panele

Projekty, Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez La Patioteca
La Patioteca

Jardineras colgantes

La Patioteca

Teraz nieco podwyższona opcja wypełnienia przejścia w ogrodzie. W rzeczywistości jest to świetny pomysł na nierówne drogi, w których ciężko zaaranżować coś innego. Prosty i szybki pomysł na estetyczny efekt. 

Z nutą rustykalnego klimatu

Jeśli zawsze kochaliście podmiejski urok małego domku, a mieszkacie w centrum miasta, z pewnością spodoba Wam się taka kombinacja. Nowoczesny dom i urocza sielankowa wręcz rabatka kwiatowa. 

Kolorowe kafelki

Kto powiedział, że płytki nie sprawdzą się w ogrodzie? Przecież można z nich ułożyć efektowną ścieżkę, lub wyłożyć nimi cały ogródek frontowy. 

Zieleń i biel

Biały kolor jest niesamowitym wyborem na fasadę, odbija światło, robi efekt czystości, energii i elegancji. A najlepsze jest to, że każdy krzew, kwit czy drzewo jest doskonale widoczne na jego tle. 

Wszystko co potrzebne

Ta idea doskonale pokazuje, że nie trzeba poświęcać ani wygody, ani zieleni – obie rzeczy mogą wspaniale współistnieć.

Na wysokościach

Każda droga podczas której można podziwiać roślinność jest przyjemniejsza, bez względu na to, jakie kroki ją tworzą.

Ukryte w zaroślach

Wejście do tego domu wydaje się  być wejściem do przytulnej chatki w sercu dżungli, ale w rzeczywistości jest to budynek na przedmieściach. Zieleń nie tylko dekoruje, ale także osłania. 

Zieleń w drewnianej konstrukcji

Projekty, Ogród zaprojektowane przez a.s.paisajimo
a.s.paisajimo

Detalle de Terraza en Madrid, Spain

a.s.paisajimo

Chcecie jeszcze więcej ciekawych inspiracji? Zaglądnijcie tutaj: Fantastyczne wejście do domu! – 20 pomysłów

Podobają się Wam nasze pomysły? 
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu