Gra pozorów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Gra pozorów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od GRUPO VOLTA Nowoczesny
Loading admin actions …

Czas na egzotyczne inspiracje! Dziś wraz z homify przenosimy się do meksykańskiego stanu San Luis Potosí, gdzie czeka na nas nowoczesna i wysmakowana rezydencja. Casa Villa de Loreto ma powierzchnię aż 468 m2, także będzie co zwiedzać! Jest ona efektem pracy profesjonalistów z Grupo Volta: architektów Antonio Villalba Paláu i Gustavo Medina Ahumady oraz projektantki wnętrz Claudii Sánchez Espinosy.

Projekt przygotowany został dla pary, której dzieci już wyfrunęły z gniazda. Przyszłym mieszkańcom zależało na miejscu do spędzania czasu jako para oraz na przestrzeni, do której mogli by zapraszać spore grono przyjaciół. Nasi profesjonaliści postanowili wznieść budynek na planie litery Y. Po przejściu przez westybul i dalej po schodach znajdziemy wyjątkową salę gier. Dalej w prawym skrzydle znajduje się przestrzeń publiczna: pokój dzienny, jadalnia, kuchnia i łazienki. Lewe skrzydło to strefa prywatna z sypialnią pary oraz pokojami dla gości. Choć omówiliśmy już rozmieszczenie pokoi, wewnątrz czeka na nas jeszcze wiele niespodzianek! 

Pierwsza z nich to skala całego projektu…

Fasada, która intryguje

Wielokrotnie na homify wspominamy o regulacjach, z którymi radzić muszą sobie nasi architekci podczas projektowania budynków dla konkretnych miejsc. Tutaj wymogiem było zadaszenie pokryte dachówką. Chociaż całość projektu jest na wskroś współczesna, tak umiejętnie zaprojektowano zadaszenie, że nigdy nie wpadlibyśmy na to, iż architektów zmuszono do jego wprowadzenia! Podtrzymuje je nowoczesna metalowa konstrukcja złożona z dwóch para pochylonych kolumn. Takie rozwiązanie w połączeniu z wygiętym murem sprawia, że fasada jest niezwykle dynamiczna, zachęca nas do wejścia do środka i wzbudza ciekawość, co też znajdziemy w tak opakowanym wnętrzu…

Westybuł

Paleta kolorów, na którą się zdecydowano to szarości i czerń, kontrastujące z bielą i brązem drewna. Po wejściu do domu wita nas właśnie biało-czarny obraz, przedstawiający fragment twarzy mężczyzny. Kamień schodów pokrywa w całości jedną ze ścian, płyty z niego wykonane tworzą ciekawy geometryczny wzór. Takie powitanie utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to niezwykły spacer!

Sala gier

Po wejściu po schodach na górę czeka na nas spektakularna sala gier. Kiedy dzieci przyjadą w odwiedziny, czy istnieje jakiś lepszy sposób spędzania czasu niż wspominanie dawnych czasów przy partyjce bilarda? Z taką salą do gier możemy mieć pewność, że nasi goście zostaną na dłużej!

Salon połączony z tarasem

Na samym końcu prawego skrzydła domu odnajdujemy ten spektakularny salon. Ma on podwójną wysokość i ogromne przeszklenie, otwierające go na ogród i taras. Do palety barw dołączona została czerwień, dzięki czemu pokój dzienny jest niezwykle reprezentacyjny. I tutaj otacza nas nie tylko światowej klasy design, ale również sztuka – ciekawe obrazy i ceramika.

Widok na ogród

Siadamy teraz na kanapie, którą oglądaliśmy przed chwilą i co widzimy? Prywatny ogród, który zamyka się w ramionach wspomnianej litery Y. Przeszklenia nie tylko zalewają salon naturalnym światłem, ale również po zapadnięciu zmroku pozwalają podziwiać księżyc i gwiazdy z wnętrza ciepłego domu.

Sypialnia główna

W sypialni nie mogło być mowy o szarościach i czerni. Postawiono na ciepłą terakotę. Ściana obłożona jest kamieniem, a podłoga oraz meble wykonane są z drewna. W głębi dyskretnie chowa się miejsce do ćwiczeń, które pozwala mieszkańcom dbać o formę. A wszystko to ze spektakularnym widokiem na ogród!

Basen

Na końcu lewego skrzydła czeka na nas miła niespodzianka, zwłaszcza w tak upalne dni. Basen z intrygującym zadaszeniem, które zapewnia fascynującą grę cieni. Basen otacza drewniany taras, jest to idealne miejsce również do kąpieli słonecznych!

Skala

Czy spodziewaliście się tak ogromnej konstrukcji po pierwszym zdjęciu fasady od ulicy? W tym projekcie przestrzeń mieszkalna harmonijnie łączy się z naturą, nie istnieją sztywne granice. Nowoczesna bryła jest dynamiczna i pełna nieoczywistych rozwiązań – niespodzianki czekają na każdym kroku. Casa Villa de Loreto to miejsce idealne do życia i współdzielenia tego życia z gronem najbliższych. Czego można chcieć więcej?

Architekci z Meksyku lubią zaskakiwać nas skalą swoich konstrukcji. Nie inaczej było w przypadku tego niesamowitego białego domu w górach.

Jak Wy wyobrażacie sobie Wasz dom na złotą jesień życia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu