Salon na poddaszu - stylowe aranżacje! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Salon na poddaszu – stylowe aranżacje!

homifyPL homifyPL
Apartament na Kabatach Skandynawski salon od Studio Inaczej Skandynawski
Loading admin actions …

Salon to najważniejsza obok kuchni część domu. Ulubiona, bo przeznaczona do relaksu. To tam cała rodzina spędza wspólny czas, tam odbywają się święta, tam przyjmujemy gości. Salon powinien zdecydowanie odpowiadać wszystkim domownikom, a także odzwierciedlać charakter rodziny.

Salon na poddaszu?! Tak, możemy spotkać się ze zdziwieniem. W większości sytuacji, salon na poddaszu to nie wybór właścicieli lecz położenie mieszkania. Choć nie zawsze! Właściciele małych i dużych mieszkań na ostatnich piętrach przede wszystkim kamienic borykają się z tym samym problemem – SKOSY! Jak wykorzystać mały metraż lub metraż ograniczony przez skosy  na salon? Istnieją różne pomysły na wykorzystanie charakteru wnętrza i stworzenie salonu w pełni pasującego do poddasza.

Nowoczesne poddasze

LUXURIOUS STYLE – WILLA W JAROSZOWEJ WOLI 180 m2 Nowoczesny salon od TISSU Architecture Nowoczesny
TISSU Architecture

LUXURIOUS STYLE – WILLA W JAROSZOWEJ WOLI 180 m2

TISSU Architecture

Salon na poddaszu to przestrzeń oryginalna, ale nie łatwa do zaplanowania. Skosy na poddaszu na pewno dodają mieszkaniu uroku, ale tyle samo dokładają trudu w aranżacji. W wielu rozwiązaniach zostają nie wykorzystane. Czy to błąd? Zupełnie nie! Wszystko zależy od pomysłu właścicieli. Czy wnętrze ma być puste, modernistyczne, czy też przytulne i w pełni wykorzystane.

Salon to miejsce, w którym nie może zabraknąć wygodnej sofy. Cichego miejsca, w którym można wypocząć. Wysokość ścianki pod oknem na zdjęciu obok pozwoliła projektantom na swobodne ustawienie pod skosem kanapy. Pod sufitem zamontowano fotel podwieszany, a dzięki temu powstał perfekcyjny kącik wypoczynkowy.

Nowoczesne poddasze

LUXURIOUS STYLE – WILLA W JAROSZOWEJ WOLI 180 m2 Nowoczesny salon od TISSU Architecture Nowoczesny
TISSU Architecture

LUXURIOUS STYLE – WILLA W JAROSZOWEJ WOLI 180 m2

TISSU Architecture

Ten modernistyczny, piękny salon na poddaszu  od Tissu architektów z Warszawy poza świetnym wypoczynkiem posiada modernistyczny podwieszany kominek, który podkreśla przeznaczenie pomieszczenia do wypoczynku. W salonie na poddaszu nie może też zabraknąć telewizora. Tu zawieszony na ciemnej ścianie z płytek wielkoformatowych świetnie się prezentuje. Charakteru całemu nowoczesnemu pomieszczeniu dodają belki stropowe pozostawione w drewnie i zawieszone pomiędzy nimi designerskie lampy.

Konserwatywne poddasze

Apartament na Kabatach Skandynawski salon od Studio Inaczej Skandynawski
Studio Inaczej

Apartament na Kabatach

Studio Inaczej

Salon na poddaszu może być urządzony również w stylu konserwatywnym. Dbającym o przytulności i ciepłą, domową atmosferę. Na zdjęciach zobaczyć możemy wpływy skandynawskie. W tym wnętrzu skosy zostały nie wykorzystane. Sofa i fotele skupione są głównie na wysokiej ścianie, na której zawieszone są ramki w różnych rozmiarach i głowa jelenia.

Konserwatywne poddasze

Apartament na Kabatach Skandynawski salon od Studio Inaczej Skandynawski
Studio Inaczej

Apartament na Kabatach

Studio Inaczej

Tuż obok strefy wypoczynkowej umieszczono strefę jadalni i biblioteczkę. W tym salonie na poddaszu nie wykorzystano belek stropowych. Jednak mimo tego udało się wydobyć oryginalny charakter. Wykorzystanie w dużej mierze koloru białego i jasnego drewna na pewno nadało wnętrzu przestrzeni i przytulności. Brawo Studio Inaczej.

Prowansalskie poddasze

Moje mieszkanie Skandynawski salon od Anna Wrona Skandynawski
Anna Wrona

Moje mieszkanie

Anna Wrona

Znowu pojawia się belka stropowa. Choć drugi raz wykorzystana w salonie na poddaszu, to wnętrze ma całkiem odmienny charakter. To wnętrze jest zdecydowanie przytulne, jasne, naturalne, rzec by się chciało sielskie, a to przywodzi mi na myśl styl prowansalski. Jasne wnętrze, z dużą ilością słońca połączone z surową cegłą i surowym drewnem. Wnętrze sprawia wrażenie trochę eleganckiego, a z drugiej strony trochę wiejskiego. A jednak zachwyca.

Prowansalskie poddasze

Moje mieszkanie Skandynawski salon od Anna Wrona Skandynawski
Anna Wrona

Moje mieszkanie

Anna Wrona

Skosy na tym poddaszu zdecydowanie podkreślają charakter wnętrza. W tym salonie wykorzystano wnękę stworzoną przez skosy, na stworzenie miejsca na wypoczynek. Jest to bardzo oryginalne rozwiązanie. Pozostałą część wnęki, zarówno po prawej jak i po lewej stronie, wykorzystano na szafy. Kamuflując je lustrami zdobionymi białym metalem, projektant idealnie dopasował je do reszty wnętrza. Rzec by się chciało, iż jest to proste wnętrze. Jednak warto zauważyć, że dzięki błyskotliwym rozwiązaniom w tym salonie na poddaszu nie brakuje miejsca ani na wypoczynek, ani na bibeloty, które miejsce znalazły w szafach.

Prowansalskie poddasze

Moje mieszkanie Skandynawski salon od Anna Wrona Skandynawski
Anna Wrona

Moje mieszkanie

Anna Wrona

Kątem oka, na ostatnim zdjęciu tego wnętrza możemy zobaczyć kuchnie. Tam też królują belki stropowe, ponieważ wnętrze w dalszym ciągu jest proste. Białe ściany, proste, szare płytki. Nawet wyspa, która sprawia wrażenie niewidocznej. Ten salon na poddaszu, połączony z kuchnią i strefą jadalni jest wyjątkowo funkcjonalnie zaprojektowany przez Anie Wronę.

Akcent na poddaszu

K12 apartament Kraków Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
homify

K12 apartament Kraków

homify

Na zdjęciu znowu deska stropowa, choć tym razem trochę bardziej artystycznie zaprojektowana. Na pierwszy rzut oka zaciekawia, ponieważ jest nieregularna. Dodatkowo okna w suficie i kolorowy akcent, żarówki podwieszane na kablach w różnych barwach. Ten salon na poddaszu nie jest przeciętny. Choć znowu zaprojektowany w prostych barwach: połączenie bieli, grafitu, szarości i drewna, jednak zwraca uwagę.

Wiele osób projektujących nie tylko salon na poddaszu, ale również inne pomieszczenia na poddaszu decyduje się na zakrycie belek stropowych. Jednak zdjęcie obok jest przykładem, że warto jest je wyeksponować. Pomalować na  mocny, ciemny kolor,  albo pozostawić naturalny kolor drewna dzięki zastosowaniu bejcy.

Artystyczne poddasze

Wnętrza domu jednorodzinnego, Bielsko-Biała Nowoczesny salon od modero architekci Nowoczesny
modero architekci

Wnętrza domu jednorodzinnego, Bielsko-Biała

modero architekci

Biel i czerń. Tym razem nie tylko na zdjęciach, ale też  w salonie na poddaszu. Czerń w połączeniu z bielą to swojego rodzaju klasyka na wielu polach designu, począwszy od mody (Coco Chanel), aż po wnętrza. Jest to zabawa kontrastami. We wnętrzach czerń i biel to elegancja i ponadczasowość. Jest to też pole do wprowadzenia zmian poprzez dodanie akcentu w innym kolorze.

Projekt obok idealnie pokazuje jak niezwykle ważną kwestię w salonie czarno białym są dodatki –dekoracja. Tu wykorzystano ciemne, oryginalne wąskie lampy zwisające z sufitu na różne wysokości. Dekorację ścian stanowi kolekcja czarno białych zdjęć, tworząca nieregularny kolarz. Oczywiście nie możemy zapomnieć o rzeczy, która zapewne wszystkim rzuciła się pierwsza w oczy. Mianowicie, o krześle. Designerskim akcencie przedstawiającym, zdaje się plecy kobiety i ich dolną część wraz z nogami. Jest to rzeźba funkcjonalna, niestety, wykonana w plastiku. Ale to już moja indywidualna opinia.

Jaki jest Twój wymarzony salon na poddaszu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu