Dom na poziomie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom na poziomie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Domy zaprojektowane przez 小野里信建築アトリエ, Nowoczesny
Loading admin actions …

Budowa domu to zawsze ogromne wyzwanie i szerokość geograficzna nie ma tutaj znaczenia! Większość z nas podchodzi do niego tylko raz w życiu, a zatem wszelkie decyzje muszą być dokładnie przemyślane. W przyszłości zdecydować się możemy zawsze na remont czy też rozbudowę, natomiast dlaczego już teraz nie pomyśleć o dodatkowych pomieszczeniach. Myśleć należy perspektywicznie, chociaż przestrzegamy przed zbytnią zachowawczością – nasz dom powinien odzwierciedlać naszą osobowość. Cóż z tego, że nasze wnętrza łatwo będzie zaadaptować do ewentualnych nowych funkcji, skoro nie będą one miały charakteru?

O wszystkim tym doskonale wie młode małżeństwo z Japonii, które zdecydowało się wybudować swój pierwszy dom z pomocą studia architektury Shinonozato. Jego projekt jest praktyczny i zabawny zarazem, idealny dla pary, która dopiero zastanawia się nad powiększeniem rodziny, a póki co chce nacieszyć się życiem we dwoje. 

Sprawdźmy, na co się zdecydowali…

Szlachetność prostoty

Bryłę budynku tworzą postawione obok siebie dwa prostopadłościany. Delikatnie różnią się one wysokością. Po powyższym zdjęciu nie bylibyśmy w stanie domyśleć się rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz. Jednak już teraz fakt, że ogromne przeszklenie salonu nijak się ma do małego okna doświetlającego przestrzeń nad wejściem głównym, sugeruje oryginalne rozwiązania. Budynek charakteryzuje szlachetna prostota. Biel fasady harmonizuje z drewnianymi drzwiami wejścia oraz garażu, subtelnie kontrastując z lekką, czarną balustradą przestronnego tarasu.

Wielopoziomowa konstrukcja

Przy różnicach poziomów ogromną rolę odgrywa dobrze zaprojektowany ciąg komunikacyjny. Przez wejście główne wchodzimy do małego przedpokoju, tam zostawiamy za sobą trudy dnia. Dalej przechodzimy do strefy kuchni oraz jadalni, a potem dalej do góry, do salonu. Następnie możemy zacząć odwiedzać kolejne pomieszczenia prywatne. Całość komunikacji odbywa się po krętych drewnianych schodach, przybierających różne formy. Jedno jest niezmienne – czarna, metalowa balustrada, dokładnie taka, jaką widzieliśmy już na tarasie.

Rzut oka… . do garażu!

Jak już wspominaliśmy, z parteru przechodzimy do strefy jadalni połączonej z kuchnią. Czeka tutaj na nas elegancki drewniany stół ustawiony pod ogromnym oknem. Cieszyć się przez nie można widokami na okoliczne pola, bowiem dom znajduje się w wiejskiej okolicy. Designerskie krzesła nadają przestrzeni wyrafinowania. Nasz wzrok przyciąga przeszklona podstawa podwyższenia salonu… okazuje się, że z jadalni można zerknąć do znajdującego się na dole garażu. To chyba najlepsza motywacja, żeby utrzymywać w nim porządek!

Przestrzeń otwarta

Kolejne kilka stopni w górę i już znajdujemy się w przestronnym salonie. Zanim jednak poświęcimy mu uwagę, zatrzymajmy się jeszcze nad tym oryginalnym pomysłem różnicy poziomów. Tradycje japońskiej architektury, w której one rzeczywiście występują, zostały tutaj wręcz przerysowane. Dzięki temu uzyskano efekt otwartej przestrzeni przy niezwykle jasnym wydzieleniu poszczególnych stref. Z tego miejsca możemy także zerknąć na drugie piętro, otwarte oknem na wysoki salon.

Imponujący salon

Odwracamy się i naszym oczom ukazuje się wspaniała aranżacja. Tak podłoga salonu jak i jego sufit zostały wyłożone drewnem. Sufit przechodzi w zadaszenie tarasu, co daje dramatyczny efekt dzięki wielkiemu przeszkleniu znanemu nam już od zewnątrz. Białe ściany oddzielają drewniane płaszczyzny. Stylowe meble doskonale tutaj pasują. Uwagę zwraca intensywnie niebieski kolor kanapy, szara krata tapicerki fotela oraz pufy jest równie oryginalna.

Dom zachywca po zmroku

Zapada zmrok i powoli czas pożegnać ten ciekawy budynek. Grube mury chronią pomieszczenia wypełnione ciepłym światłem. W tym domu nic nie jest oczywiste, choć jednocześnie charakteryzuje go niezwykła prostota. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na start dla młodego małżeństwa! Na koniec zerknijmy jeszcze na sąsiednie, tradycyjne budynki i doceńmy odwagę właścicieli…

Nie zaproszono nas dzisiaj do pomieszczeń prywatnych lecz ten Katalog Inspiracji ułatwi nam je sobie wyobrazić: Sypialnia w stylu japońskim – 5 niezbędnych elementów.

Co sądzicie o oryginalnym podziale przestrzeni w tym budynku?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu