Prostota z charakterem! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prostota z charakterem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토 Nowoczesny
Loading admin actions …

Lubicie styl nowoczesny, lubicie dyskrecję, jednak chcielibyście, żeby Wasz dom miał indywidualny charakter? W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam, że to możliwe! Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy zatrudnić dobrego architekta, który dobrze zrozumie nasze potrzeby oraz gusta. Projekt naszego domu nie musi być ekstrawagancki, by mógł zachwycać. Może wyrażać naszą indywidualność na wiele sposobów. Zaskakujący kolor, nietypowa ściana, oryginalne materiały… dostępnych opcji jest nieskończenie wiele. Przed rozmową z architektem zastanówmy się, czy istnieje coś nietypowego, co zawsze chcieliśmy mieć u siebie. Z pewnością będzie on wiedział jak zintegrować ten element z całością projektu naszego nowego gniazdka. 

Wszystkim zastanawiającym się nad budową nowoczesnego, prostego domu z charakterem z pewnością spodoba się projekt, który dla Was przygotowaliśmy. Ten wysoki budynek jest dziełem południowo-koreańskiego studia architektury h.o.m.e.s.t.y.l.e.t.o.t.o

Czas wyruszyć w podróż…

Wysokie mury

Przed nami dom jednorodzinny. Pierwsza jego charakterystyka, która przychodzi do głowy? Jest niezwykle wysoki! Składa się parteru, piętra oraz poddasza. Co zaskakujące, dwa główne poziomy od strony ulicy nie mają ani jednego otworu okiennego. Prywatność jest tutaj w cenie! Jedyne otwarcie w murze to przejście na taras. Drewniana ława łączy obie przestrzenie. Strefę wejścia głównego osłonięto przed deszczem oraz wiatrem. Przestrzeń przed domem została wysypana żwirem i tworzyw wygodne miejsce parkingowe.

Miętowe akcenty

Mamy przed sobą tradycyjną strukturę prostopadłościanu przykrytego dwuspadowym dachem, która została odświeżona przez naszego architekta. Po pierwsze, interesująca jest wysokość budynku. Na jego tyłach poszerzono przestrzeń mieszkalną parteru. Wzrok przyciąga oryginalne potraktowanie fasady od strony pola uprawnego. Została ona częściowo otwarta. Balkon oraz zadaszenie podtrzymują białe słupy. Interesujące jest osłonięcie części przestrzeni ukośną ścianą wyłożoną ciemnym drewnem. Wspaniale kontrastuje ono z bielą elewacji oraz delikatną miętą odpowiadającą części balkonu oraz wejściu głównemu.

Taras z brodzikiem

Jak już mogliśmy zauważyć, dom znajduje się w wiejskim krajobrazie. Po pracy na polu właściciele mają możliwość napawania się widokiem wszystkiego, co zostało zrobione, oraz relaksu na kamiennej lub drewnianych ławach. Mogą wypoczywać… mocząc nogi w specjalnie zaprojektowanym brodziku! Takiego rozwiązania jeszcze do tej pory nie spotkaliśmy, jednak znamy niejedną osobę, która chętnie powitałaby je na swoim polskim tarasie.

Azjatycki przedpokój

Wydaje się, że taki nowoczesny dom mógłby stanąć gdziekolwiek. Znajdziemy w nim jednak kilka typowo azjatyckich rozwiązań. Po pierwsze – różnice poziomów. Trudy dnia związane z nie zawsze przyjaznym światem zewnętrznym zostawiamy na najniższej wysokości, tutaj nie ma miejsca na wchodzenie do środka w butach. Zamiast tradycyjnych papierowych parawanów wprowadzono przesuwane szklane drzwi. Dzięki temu przedpokój jest bardzo dobrze doświetlony.

Wnętrze pełne drewna

Wchodzimy do środka, gdzie czeka na nas przestrzeń pełna drewna. Wahalibyśmy się, czy nazwać ją przestrzenią otwartą. Poszczególne strefy wydzielone są rzędami desek. Salon znajduje się na podwyższeniu, został on także wyróżniony poprzez zastosowanie lakierowanego, ciemnego drewna. W tych wnętrzach nawet sufit został wyłożony jasnymi deskami! Naturalny materiał prezentuje się wspaniale na tle białych ścian. W głębi znalazły się kuchnia z jadalnią, chodźmy je poznać…

Kuchnia z jadalnią

Nowoczesna kuchnia lśni bilą frontów zabudowy. Przestrzeń przygotowywania posiłków doświetla panoramiczne okno. Otwartą kuchnię od jadalni oddziela wysoki barek. Tuż przy nim zaprojektowano niższy, podłużny stół. Ma on ciekawą, nowoczesną formę. Nad barkiem oraz nad jadalnią zamontowano oryginalne lampy, których czerń kontrastuje z bielą aranżacji. Choć wystrój cechuje prostota, to jednak nie można odmówić jej indywidualnego pazura.

Schody pełne światła

Poznaliśmy strefę publiczną, czas poznać pomieszczenia prywatne znajdujące się na piętrze. Prowadzą do nich jednobiegowe schody. Zostały one zabezpieczone metalowymi prętami, które tworzą interesujący efekt światłocieniowy. Przestrzeń nad schodami została całkowicie otwarta, dzięki czemu światło wpadające przez rząd okien połaciowych zostaje rozprowadzone po wszystkich poziomach. Musimy przyznać, że uzyskany efekt naprawdę zachwyca!

Korytarze pełne radośći

Na piętrze także zaobserwujemy hojne użycie drewna, tym razem w sposób wyjątkowo zabawny. Mamy wrażenie, że znajdujemy się wewnątrz domku dla dzieci! Każdy kąt wykorzystano na stworzenie praktycznych półek. Małe schodki oraz drabina prowadzą do pomieszczeń na poddaszu. Jak możemy zauważyć poddasze oraz piętro zostały przerwane wspomnianym otwarciem nad schodami. Utracono kilka metrów kwadratowych, jednak zyskano doskonałe doświetlenie pomieszczeń!

Wypoczynek na poddaszu

Przechodzimy na poddasze, znalazło się tutaj pomieszczenie przeznaczone na wypoczynek oraz zabawę dla dzieci. Ogromna czerwona pufa to doskonałe miejsce na ucieczkę. Dzięki praktycznej lampce o każdej porze dnia można tutaj zatopić się w ulubionej lekturze. Pod ścianami zaprojektowano kolejne drewniane półki, idealne na przechowywanie książek czy zabawek. Na błękitnym suficie namalowano białe chmurki, jakby sugerując nam, że oto znaleźliśmy się pokoju przeznaczonym do bujania w obłokach!

Okna wewnątrz?

Po przeciwległej stronie od pomieszczenia do bujania w obłokach znalazła się sypialnia, która otwiera się… oknem na klatkę schodową. I to nie przeszkleniem lecz tradycyjnym oknem z drewnianymi okiennicami. W tym domu mieszkańcy mogą porozumiewać się ze sobą przebywając w najodleglejszych zakątkach budynku. Nam się to podoba!

Jesteście ciekawi, jakie rozwiązania dla nowoczesnych domów proponują polscy architekci? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Nowoczesny polski dom jednorodzinny!

Mielibyście ochotę tu zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu