Naklejki na ścianę i jak je aplikować! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Naklejki na ścianę i jak je aplikować!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Fairy Themed Bedroom Ideas od Cuckooland Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie wyróżniało się niesamowitym stylem, wyrazistym charakterem oraz oryginalną estetyką. Taki efekt możemy osiągnąć tylko i wyłącznie inwestując oszczędności w remont, jednak co w przypadku kiedy nie możemy sobie pozwolić na kosztowną odnowę wnętrza? Wtedy na pomoc przychodzą nam naklejki ścienne. Dziś postaramy Wam się pokazać jak efektownie prezentują się w każdej przestrzeni naszego mieszkania oraz w jaki sposób można je łatwo i bezproblemowo zaaplikować. 

Naklejki ścienne to całkiem świeży trend, który podbił serca wielu osób na całym świecie. Nie wymagają długiej, skomplikowanej aplikacji, a sposobów i technik ich przyklejenia jest wiele, począwszy od tych prostych, po bardziej zawiłe i czasochłonne. Technika przyklejania zależy tylko i wyłącznie od nas. Co więcej naklejki ścienne można nie tylko aplikować na ściany, ale także na meble, okna, lustra itp. Najważniejsze, aby miejsce, na które chcemy przykleić naklejkę było odpowiednio wyczyszczone, odtłuszczone, jeżeli jest taka konieczność, bez zastosowania się do tych zasad, nasza dekoracja ścienna będzie się odklejać i nie przetrwa tyle czasu ile byśmy chcieli. Ściany, które niedawno odświeżaliśmy, malowaliśmy powinny odczekać około tygodnia ze względu na słabą przyczepność, po upływie tego okresu, sprawdźcie czy naklejka, którą chcecie aplikować odpowiednio się trzyma. Taki pomysł przyozdobienia ściany sprawdza się nie tylko w naszych prywatnych przestrzeniach, ale także w biurach, kawiarniach czy w innych miejscach użytku publicznego. Cena naklejki ściennej jest uzależniona od jej rozmiaru, tak więc te najmniejsze, drobne typu gwiazdki, figury geometryczne, kwiatki itp. oscylują w granicach do 50 zł za komplet naklejek. Natomiast nieco większe, które spokojnie możemy wykorzystać jako formę obrazu, pewnego rodzaju sztuki ściennej, kosztują już od 100 zł wzwyż. Bogactwo wzorów, kolorów oraz form sprawia, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie, a jeżeli znudzi nam się obecny wzór bez problemu będziemy mogli go zamienić na inny, ciekawszy. 

Jeżeli potrzebujecie inspiracji, sprawdźcie jak naklejki ścienne potrafią się prezentować w różnych pomieszczeniach naszego mieszkania!

Przygotuj ścianę

Jeżeli chcemy, aby ściana w pokoju dziecięcym lub naszej sypialni, była przyozdobiona kolorowymi, wzorzystymi naklejkami ściennymi powinniśmy przede wszystkim ją odpowiednio przygotować. Od tego zależy wytrzymałość naszej ściennej dekoracji, zatem nie powinniśmy lekceważyć tej kwestii. Tak więc ściana powinna zostać przemyta zwilżoną ściereczką, przetarta z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, pajęczyn czy zaschniętych resztek jedzenia, a nawet tłuszczy. Oleiste plamy na ścianie, które najczęściej możemy zauważyć w przestrzeni kuchennej, powinny zostać wyczyszczone odpowiednim preparatem na bazie alkoholu bądź denaturatem. Dzięki temu ściana będzie czysta i gotowa na aplikację wybranego przez nas wzoru. To co jest również istotne w kwestii naklejania ozdób na ścianę, to jej nawierzchnia. Nie powinna być chropowata ani pofałdowana, ponieważ przyczepność naszej ściennej dekoracji będzie znacznie osłabiona. 

Przetrzyj ścianę wilgotną gąbką

Fairy Wall Sticker Set in Grey od Cuckooland Nowoczesny
Cuckooland

Fairy Wall Sticker Set in Grey

Cuckooland

Dla uzyskania trwałego efektu powinniśmy odpowiednio zadbać o stan naszych ścian przed aplikacją naklejek ściennych. Przede wszystkim usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Do tego wystarczy gąbką lub ścierka oraz ciepła woda. Nie musimy używać żadnych detergentów, jeżeli zabrudzenia nie są tłuste. W innym przypadku ścierka z wodą nie wystarczy. Ważne, aby przy myciu ścian nie zwilżać zbyt mocno gąbki i tym samym ściany. Przyczepność naszej wyjątkowej dekoracji może być znacznie gorsze przez wilgotną nawierzchnię ściany. Po odbytym remoncie i malowaniu ścian pamiętajcie, że trzeba odczekać tydzień, aby zaaplikować pierwszą naklejkę. 

Zaplanuj układ

Bardzo ważnym etapem podczas aplikowania naklejek, jest odpowiednie rozplanowanie ich układu. Dzięki temu stworzymy miejsce nie tylko pięknie przyozdobione, ale także właściwie zaplanowane z głową. Aranżacja przestrzeni dziennej widoczna na zdjęciu przedstawia wykorzystanie naklejki ściennej na drzwiach. Dzięki temu są one praktycznie niezauważalne, a my możemy cieszyć się świetną, kreatywną przestrzenią. Jeżeli jednak planujemy innego rodzaju kompozycję ścienną, np. kwiaty, las czy zbiór figur geometrycznych, powinniśmy najpierw zastanowić się, w którym miejscu pokoju, ściany, powinny się one znajdować, a następnie ołówkiem lub flamastrem stawiając małe kropki, zaznaczyć układ naklejek. Dzięki temu unikniemy pomyłek, a nasze wnętrze będzie lśniło nieprzeciętnym wyglądem i stylem!

Zaaplikuj naklejkę

KOSMOS, RAKIETA naklejki ścienne dla dzieci od Pracownia Golden Sheep Nowoczesny
Pracownia Golden Sheep

KOSMOS, RAKIETA naklejki ścienne dla dzieci

Pracownia Golden Sheep

Nałożenie naklejki na ścianę to najtrudniejsze zadanie. Od tego bowiem zależy wygląd naszego wnętrza i ogólna prezencja. Po pierwsze musimy wiedzieć, że naklejki większych rozmiarów składają się z trzech warstw: papieru, samoprzylepnej folii winylowej, czyli naklejki oraz folii transportowej. Na początku połóżmy naszą ozdobę wzorem do dołu na równej powierzchni, np. na podłodze. Kolejnym etapem jest odklejenie papieru podkładowego od folii, należy robić to bardzo dokładnie i powoli, ponieważ w trakcie odklejania nasza naklejka może schodzić wraz z papierem. Wtedy należy przykleić go z powrotem, docisnąć i spróbować ponownie odkleić. Po usunięciu papieru przyłóżmy ozdobę ścienną do ściany, nie dotykając jej jeszcze, a sprawdzając układ oraz rozmieszczenie naklejki. Jeżeli wszystko się zgadza, możemy zacząć przyklejać wzór zaczynając od góry. Najlepiej robić to przy użyciu miękkiej szmatki lub filcu. Starajmy się tak dociskać folię transportową, aby nie dotykać tej części, na której nie ma wzoru. 

Naklejki widoczne na zdjęciu powyżej to oryginalne wzory stworzone przez pracownię Golden Sheep. 

Upewnij się, że jest prawidłowo przyklejona

Po nałożeniu naklejki na ścianę upewnij się, że wszystko zostało zrobione zgodnie z planem, a pod naszą wyjątkową ozdobną ścienną nie znajdują się pęcherzyki powietrza. Jeżeli niestety w jakiś sposób tam się znalazły w łatwy sposób możemy się ich pozbyć. Wystarczy mała igła i spostrzegawcze oko. Robiąc malutkie, delikatne nakłucia pozbywamy się nadmiaru powietrza, które zebrało się pod powierzchnią naklejki. Tak prawidłowo aplikowana dekoracja ścienna kwalifikuje się do kolejnego etapu, jakim jest zdjęcie warstwy wierzchniej z folią transportową. 

Zdejmij warstwę wierzchnią folii transportowej

'Enjoy Every Moment' Wall Sticker od Kutuu Wiejski
Kutuu

'Enjoy Every Moment' Wall Sticker

Kutuu

Po nałożeniu ozdoby na ścianę, upewnieniu się, że jest przyklejona prosto, zgodnie z początkowym założeniem oraz nie znajdują się żadne pęcherzyki powietrza, w spokoju ducha możemy przystąpić do ostatniego etapu aplikowania naklejki ściennej, czyli zdejmowania folii transportowej. W tym celu powinniśmy zacząć od najkrótszego końca, powoli ściągając folię od naklejki. Pamiętajcie, aby zachować spokój i opanowanie, ponieważ pośpiech w tym przypadku może zepsuć naszą wyjątkową ozdobę. Jeżeli zauważymy, że nasza naklejka schodzi wraz z folia transportową, należy ją z powrotem przykleić i docisnąć do ściany, po czym ponownie spróbować. Na koniec możemy cieszyć się pięknym, niepowtarzalnym wnętrzem z naklejką ścienną w roli głównej!

Ciesz się niepowtarzalnym wyglądem!

Bespoke hand drawn style office wall stickers od Vinyl Impression Nowoczesny
Vinyl Impression

Bespoke hand drawn style office wall stickers

Vinyl Impression

Naklejki ścienne to wyraziste, kolorowe i niepowtarzalne ozdoby, które wyróżnią Wasze wnętrze na tle pozostałych aranżacji. Sprawią, że nie tylko stanie się ono żywsze, ale także bardziej kreatywne, oryginalne. Naklejane dekoracje ścienne doskonale nadają się nie tylko do pokoju dziecięcego, w którym najczęściej je wykorzystujemy, ale także do przedpokoju, sypialni, kuchni, a nawet łazienki. To świetny sposób na szybką, tanią i łatwą odmianę wnętrza!

Wykorzystalibyście naklejki ścienne w swoim mieszkaniu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu