Niech żyje oryginalność! | homify

Niech żyje oryginalność!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Mamy przyjemność zaprosić Was do Londynu, do pięknego domu z czterema sypialniami, który przykuwa oko oryginalną różową fasadą oraz nowoczesną bryłą. Ten unikatowy projekt był kiedyś skromnym domkiem, został jednak przekształcony w ekologiczną rezydencję z izolacją zewnętrzną, wentylacją całego budynku, ogrzewaniem energią słoneczną, a także ogrodem na dachu ze zbiornikami na wodę deszczową. Na tyłach domu podziwiać można, jak przemyślanie go rozbudowano – pas przeszkleń naprawdę robi wrażenie! Zwłaszcza kiedy stoi się w zadbanym ogródku, będącym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. 

Za wszystkimi innowacyjnymi rozwiązaniami stoi studio Granit Chartered Architects, znane ze swojego imponującego portfolio, obejmującego zarówno zlecenia prywatne, jak i komercyjne. Ilość czasu poświęcona na staranne rozmieszczenie pomieszczeń oraz doświadczenie w aranżacjach wydobywających potencjał przestrzeni są wyraźnie widoczne we wnętrzu. 

Po takim wstępie mamy nadzieję, że już nie możecie się doczekać zwiedzania…

Pierwsze wrażenie

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesne domy
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Fasada to kwintesencja nowoczesności. Przez ogromne przeszklenia światło zalewa wnętrze. Z jasnym różem ścian kontrastują ich ciemne mocowania. Nadaje to budynkowi pewien skandynawski urok. Mimo, że dom znajduje się w mieście, otaczające go drzewa i krzewy zapewniają mieszkańcom całkowitą prywatność, nawet przy tak otwartym projekcie.

Otwarta kuchnia z jadalnią

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesne domy
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Podążamy kilka kroków na przód i otwieramy na oścież ogromne przeszklenie parteru. Tym sposobem ogród i strefa jadalna łączą się, granica pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zostaje zatarta. Przeźroczysty błękitny plastik krzeseł to idealny materiał do takiego miejsca, cytuje błękit nieba, wydaje się niematerialny! W głębi, w kuchni możemy docenić czyste linie i minimalistyczne wykończenia wokół odważnego pasa turkusowych płytek.

Salon na miarę współczesności

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesny salon
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

W salonie biel ścian oraz wygodnych foteli i kanapy zostaje zakłócona nie tylko kontrastem z ciemnym drewnianym parkietem, ale także kolorowymi i wzorzystymi akcentami. Oryginalne poduszki są wszędzie, ale to obrazy nadają pomieszczeniu unikalny charakter, informując nas o gustach mieszkańców. Ich symetryczna ekspozycja cieszy oko.

Wykusz?

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesne domowe biuro i gabinet
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Okno wykuszowe to tradycyjny element wiktoriańskiego domu i marzenie wielu miłośników oryginalnych wnętrz. A jednak przyjrzyjmy się powyższemu zdjęciu nieco dłużej… To tylko (aż?) iluzja, stworzona z pomocą luster!

Jeśli chodzi o wystrój, tym razem postawiono na tradycję. Szaro-pomarańczowa roleta wieńczy nasze zaskakujące okno. Podobne kolory składają się na kratę siedziska pod nim. Biel pozostałych mebli stanowi doskonałe tło dla imponującej domowej biblioteczki. Uwielbiamy możliwość zatopienia się w lekturze oparci o ramy okna…

Nowoczesna łazienka

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Minimalistyczna łazienka
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Znów przeskakujemy do stylu nowoczesnego, powyższa łazienka jest elegancka, lśniąca i minimalistyczna. Luksusowe materiały są dekoracją samą w sobie, niepotrzebne tutaj były jakiekolwiek dodatkowe akcesoria. Wanna z prysznicem to praktyczne rozwiązanie. Większość instalacji jest ukryta, by nie zakłócać prostoty pomieszczenia.

Szafki łazienki

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesna łazienka
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Spójrzmy na kolejną łazienkę z zupełnie niecodziennej perspektywy. Po raz kolejny w tym domu zaskakuje nas użycie luster. Mamy wrażenie, jakby była tutaj imitowana fasada budynku z jej pasem przeszkleń. Łazienka jest elegancka i stonowana, charakteru nadaje jej obraz w intensywnym błękicie i czerweni.

Ogród

Green Retrofit, Lambourn Road Granit Architects Nowoczesny ogród
Granit Architects

Green Retrofit, Lambourn Road

Granit Architects

Nie możemy wyjść z podziwu, że to ta sama przestrzeń, co na pierwszym zdjęciu! Profesjonaliści homify po raz kolejny udowadniają, że małe ogrody mają ogromny potencjał! Ogrodzenia zasłonięto rzędami wysokich drzewek. Nie jest nie tylko efektownie, ale też nie potrzeba będzie włożyć wiele pracy w utrzymanie takiego ogrodu. A znalazło się tutaj nawet miejsce na staw z rybami, którym widok pięknej fasady na pewno nie przeszkadza.

Tak różny, a jednak tak podobny. Zwiedzając, nie mogliśmy nie przypomnieć sobie o innym oryginalnym budynku, który możecie podziwiać tutaj: homify 360°: dom architektów we Wrocławiu.

Nie możemy wyjść z podziwu... co Wam spodobało się najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu