Przygotuj swoją garderobę na zimę

homify.Pl homify.Pl
Компания архитекторов Латышевых 'Мечты сбываются' Wiejska garderoba
Loading admin actions …

Nie ma co ukrywać, zima zaczęła się już jakiś czas temu, a do wiosny jeszcze daleko. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni zadbać o to, by przygotować swoją garderobę na chłodne, zimowe dni. Zamiast T-shirtów, spódnic i krótkich spodenek, na pierwszym planie powinny pojawić się swetry i ciepłe spodnie.

Nie każdy zmienia układ swojej garderoby w zależności od sezonu, ale jak się przekonacie, może być to bardzo przydatne. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam dlaczego i w jaki sposób to zrobić.

​1. Pomyślmy o najbliższej przyszłości

Jeżeli planujemy wyciągnąć z szafy letnie ubrania i schować je do następnego sezonu, radzimy je wyprać i wyprasować. Niewiele osób lubi prasować, ale zapewniamy, że jak przyjdzie lato, każdy z nas będzie szczęśliwy, że wcześniej zadał sobie trochę więcej trudu.

​2. Nie bójmy się wyrzucania ubrań

Jeśli zmieniamy układ garderoby na określony sezon, zawsze znajdziemy ubrania, których od dawna nie nosimy. Zamiast odkładać je z nadzieją, że użyjemy ich w następnym sezonie (co prawie nigdy nie ma miejsca), zastanówmy się nad rzeczywistą szansą, że to się wydarzy. Jeśli odpowiedź brzmi nie, oddajmy je.

​3. Nie czekajmy zbyt długo

To już ostatni dzwonek, żeby zrobić porządki w szafie. Im dłużej odkładamy tę pracę, tym mniej prawdopodobne, że naprawdę to zrobimy! Ponieważ czas leci nieubłaganie szybko, radzimy nie czekać za długo. Poza tym, porządki w garderobie mogą nas zainspirować do większych zmian, a nawet kupna nowych mebli do naszej garderoby.

​4. Dobrze zorganizujmy szafę

Nie lekceważmy układu szafy. Najlepiej jest zestawiać ten sam typ odzieży ze sobą i oczywiście, dobrze wykorzystać wieszaki. Niektóre ubrania wymagają powieszenia na wieszaku, podczas gdy inne lepiej będą się zachowywać gdy złożone na półce. Upewnijmy się też, że najczęściej używana odzież znajduje się na wyciągnięcie ręki. Na pewno zaoszczędzimy sobie trochę czasu na poszukiwaniach ulubionego swetra.

​5. Wykorzystajmy przestrzeń w pełni

Bardzo ważne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Poeksperymentujmy trochę ze sposobem składania ubrań. Upewnijmy się też, że nie trzymamy niczego zbędnego – może już czas pozbyć się tej przetartej koszuli? Poza tym, zastanówmy się nad tym, ile miejsca potrzebujemy na wieszaki, ile półek wykorzystamy i czy może nie lepiej postawić na szuflady.

Dowiedzcie się więcej na temat organizacji garderoby w Katalogu Inspiracji: 42 szafy, które ułatwią Twoje życie

Zrobiliście już porządki na ten sezon?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu